Agata Podgórska. Udział w plebiscycie był dla Niej niezwykłą przygodą

Urszula Szarlej-Kuczyńska
Agata Podgórska (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Września, Przemyśl) zajęła doskonałe V miejsce w swojej kategorii w całym województwie w naszym plebiscycie edukacyjnym.

Udział w plebiscycie był niezwykłą przygodą

Agata Podgórska przyznaje, że zajęcie tak zaszczytnego miejsca w naszym plebiscycie edukacyjnym jest dla Niej osobistym sukcesem podsumowującym Jej wieloletnią pracę i zwieńczeniem osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych.

- Udział w plebiscycie był niezwykłą przygodą. To przyjemność uczestniczyć w przedsięwzięciu, w którym udział bierze tylu wyśmienitych nauczycieli. Zawsze będą się wiązały z tym plebiscytem, przyjemne wspomnienia - mówi nam.

Tak samo, jak własne sukcesy, cieszą Ją osiągnięcia uczniów

Matematyka to wyzwanie dla wielu uczniów Tak samo, jak własne sukcesy, cieszą Ją również osiągnięcia Jej uczniów. Matematyka stanowi poważne wyzwanie dla wielu z nich. Nie każdy lubi ten przedmiot, dlatego gdy udaje im się zrozumieć dany temat, rozwiązać dobrze trudne zadanie, to jest to powód do dumy dla ucznia, ale też wielka radość i satysfakcja dla nauczyciela.

- Budujące jest to, kiedy matematyka staje się przedmiotem, który uczniowie zaczynają rozumieć, uczyć się i osiągają znaczące wyniki - dodaje.

Pedagogiem jest od ponad 30 lat. Wybrała zawód nauczyciela, ponieważ jest zgodny z Jej zainteresowaniami. Nieprzypadkowo też uczy matematyki.

- Nauczanie tego przedmiotu to wielkie wyzwanie, które jednocześnie przynosi radość i satysfakcję - podkreśla.

Zaczynała w szkole podstawowej w pogotowiu opiekuńczym w Przemyślu jako nauczyciel nauczania początkowego. I jak przyznaje, wtedy poznałam jak ten zawód wygląda, jakie problemy mogą być z dziećmi, z czym miewają trudności. Później przeszła do Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie uczy matematyki do chwili obecnej.

- Żaden uczeń nie jest mi obojętny. Każdy jego sukces jest moją radością, a porażka budzi mnie do działania, by im pomóc. Uczyć matematyki to dla mnie zaszczyt, bo to królowa wszystkich nauk. Czasem trudno jest uczniów do niej przekonać, ale ci co ją pokochali, wiedzą że warto było podjąć ten trud - mówi doceniona w naszym plebiscycie pedagog.

W wolnych chwilach lubi zaś szydełkować, robić na drutach, podróżować, rozwiązywać krzyżówki i szarady oraz dbać o ogród.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji