Agnieszka Batóg. Zawsze stara się ukazywać wartość, jaką ma wiedza

Ewelina Żuberek
Agnieszka Batóg/ archiwum prywatne
Tytuł Dyrektora Roku Placówki Edukacyjnej zdobyła Agnieszka Batóg z Ostrowca Świętokrzyskiego. - Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak dużo osób widzi i docenia moją pracę - mówi.

Liczne wyrazy sympatii

Jest absolwentką studiów magisterskich na kierunku ekonomia. Karierę zawodową rozpoczęła w 1998 roku, podejmując pracę w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Potem podjęła studia doktoranckie i uzyskała tytuł doktora w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji.

- Z uwagi na podjęcie pracy naukowo-badawczej przez cztery lata pracowałam w charakterze pracownika naukowo-dydaktycznego w SGGW, jednocześnie prowadząc badania naukowe na uczelni - opowiada Agnieszka Batóg.

Jak mówi, każda praca, którą wykonywała na przestrzeni 25-letniej kariery zawodowej, była dla Niej wielkim doświadczeniem. W połączeniu ze zmysłem organizacyjnym oraz pracowitością i kreatywnością pozwala to realizować zamierzone cele i ostatecznie osiągać sukces.

- Bardzo miło wspominam okres pracy w samorządzie miejskim dowodzonym przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Zaufanie i profesjonalizm, z jakimi spotkałam się w urzędzie miasta, połączony z możliwością realizacji nowatorskich projektów i inicjatyw, były niewątpliwie najważniejszym doświadczeniem w mojej karierze zawodowej - dodaje nasza laureatka.

Pracę w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim podjęła w lipcu 2018 roku, obejmując w niej funkcję dyrektora szkoły.

- Chętnie podjęłam się pracy dyrektora, gdy wiem, że służy ona dużej społeczności dzieci, rodziców i pracowników szkoły. Daje mi to niesłabnącą satysfakcję i liczne wyrazy sympatii, z którymi się spotykam - podkreśla nasza laureatka.

Praca pasją

W pracy ceni sobie współpracę z gronem nauczycielskim oraz pozostałymi pracownikami szkoły. Zauważa, że jest wśród nich wielu pasjonatów, mistrzów zawodu, z którymi udaje się sprostać wymaganiom i oczekiwaniom uczniów i ich rodziców.

- Na co dzień czuję szacunek i zaufanie wszystkich tych grup, a ponieważ dla mnie moja praca jest pasją, wspólnie udaje się nam zrobić wiele cennych rzeczy, z których czerpię satysfakcję i motywację do jeszcze lepszej pracy - zaznacza.

Bardzo ważnymi elementami w pracy są dla Niej dbałość o wysoką jakość kształcenia, wszechstronny rozwój uczniów, a także rozwój zawodowy nauczycieli. To także zapewnienie uczniom, jak najlepszych warunków do nauki, a nauczycielom do pracy. Zawsze stara się ukazywać wartość wiedzy, jako podstawy do rozwoju umiejętności.

Rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów oraz motywacji do nauki, wspieranie rozwoju w rozpoznawaniu własnych predyspozycji i określanie drogi dalszej edukacji również są podstawą pracy nauczyciela. Jako dyrektor skupia się na dbaniu o właściwy klimat sprzyjający uczniom, nauczycielom, rodzicom i pozostałym pracownikom szkoły.

Zwraca szczególną uwagę na trzy podmioty, które są warunkiem harmonijnej współpracy: uczniowie, rodzice, nauczyciele. Zwycięstwo w Plebiscycie Edukacyjnym jest dla Niej ogromnym wyróżnieniem, docenieniem i formą wynagrodzenia za pracę.

- Sam fakt nominowania do udziału w konkursie był już czymś wyjątkowym, natomiast zajęcie pierwszego miejsca w województwie jest dla mnie bardzo miłym doświadczeniem. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak dużo osób widzi i docenia moją pracę dla szkolnej społeczności. W ostatnim dniu plebiscytu otrzymałam tyle ciepłym słów wsparcia, a szczególnie w pamięci została mi rozmowa, którą odbyłam z kilkoma bardzo przyjaznymi mi osobami, które już po zakończeniu głosowania z nieukrywaną radością stwierdziły: „Wygraliśmy”. Te słowa są dla mnie bardzo ważne i ich znaczenie prawdziwe - podkreśla Dyrektor Roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyskusja o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Problem pielęgniarek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji