Kocha dzieci i ma pozytywny stosunek do ludzi
- Jestem w połowie góralką, tato to góral podhalański i pochodzę z rodziny nauczycielskiej - przedstawia się Agnieszka Schuster z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Elektryk w Nowej Soli. - Moi rodzice są emerytowanymi nauczycielami. Oboje są absolwentami Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Rodzice byli i pozostali entuzjastami swojego zawodu. Zawsze twierdzili, że zawód nauczyciela jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących. Kochali swoją pracę i swoich uczniów. Z wieloma utrzymują serdeczne kontakty do dzisiaj. Postanowiłam kontynuować rodzinną tradycję - podjąć pracę w szkole.
Rodzice bardzo wspierali Ją w tej decyzji, twierdząc, że ma wrodzone predyspozycje do pracy w szkole i będzie dobrym nauczycielem, bo kocha dzieci i ma pozytywny stosunek do ludzi.
Nie boi się eksperymentować
- Myśląc o pracy nauczyciela, marzyłam o zatrudnieniu w Elektryku - szkole z tradycjami, wykwalifikowaną kadrą nauczycielską, cieszącej się wielkim prestiżem, uznaniem i popularnością nie tylko w środowisku lokalnym, ale i ponadregionalnym. Kiedy zostałam przyjęta do pracy właśnie w tej szkole, z entuzjazmem i ogromnym zaangażowaniem zaczęłam pełnić obowiązki nauczyciela przedmiotów zawodowych i języka niemieckiego. Moje dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe w niemieckiej agencji reklamowej miało też istotne znaczenie przy wprowadzaniu nowego kierunku kształcenia w szkole technik organizacji reklamy, aktualnie technik reklamy.
Współtworzenie tego kierunku skłoniło Ją do wdrożenia i zastosowania w pracy Jej ulubionej metody - projektu. Została nazwana Panią Projekt - ze względu na liczbę realizowanych przez siebie projektów. Do Jej ulubionych należy organizacja pokazów mody i zastosowanie tej metody jako wydarzenia promującego oraz narzędzie PR. Oprócz tego z wielkim zaangażowaniem realizuje projekty w ramach współpracy międzynarodowej oraz liczne projekty w ramach programu ERASMUS+.
Chętnie współpracuje z Instytutem Sztuk Wizualnych przy Uniwersytecie Zielonogórskim, starostwem w Nowej Soli, nowosolskim teatrem Terminus A Quo. Ta praca projektowa i dydaktyczno-wychowawcza została doceniona i niedawno uhonorowano Ją Srebrnym Krzyżem Zasługi. Ma pełną świadomość, że doskonalenie i rozwój nigdy się w tym zawodzie nie kończy. W nim nie ma możliwości dotarcia do mety ani zatrzymania się w miejscu, jeśli ktoś ma aspiracje bycia naprawdę dobrym, kompetentnym i wszechstronnie wykształconym nauczycielem. Trzeba iść z duchem czasu, nie bać się eksperymentować, stosować nowe metody pracy, dokonując ewaluacji i wyciągając wnioski, podkreśla nasza laureatka.
Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?