Agnieszka Schuster. Działa z rozmachem. Została nazwana Panią Projekt!

Katarzyna Borek
Agnieszka Schuster postanowiła kontynuować rodzinną tradycję - podjąć pracę w szkole. Tak zaczęła się historia, która Ją zaprowadziła na nasze podium.

Kocha dzieci i ma pozytywny stosunek do ludzi

- Jestem w połowie góralką, tato to góral podhalański i pochodzę z rodziny nauczycielskiej - przedstawia się Agnieszka Schuster z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Elektryk w Nowej Soli. - Moi rodzice są emerytowanymi nauczycielami. Oboje są absolwentami Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Rodzice byli i pozostali entuzjastami swojego zawodu. Zawsze twierdzili, że zawód nauczyciela jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących. Kochali swoją pracę i swoich uczniów. Z wieloma utrzymują serdeczne kontakty do dzisiaj. Postanowiłam kontynuować rodzinną tradycję - podjąć pracę w szkole.

Rodzice bardzo wspierali Ją w tej decyzji, twierdząc, że ma wrodzone predyspozycje do pracy w szkole i będzie dobrym nauczycielem, bo kocha dzieci i ma pozytywny stosunek do ludzi.

Nie boi się eksperymentować

- Myśląc o pracy nauczyciela, marzyłam o zatrudnieniu w Elektryku - szkole z tradycjami, wykwalifikowaną kadrą nauczycielską, cieszącej się wielkim prestiżem, uznaniem i popularnością nie tylko w środowisku lokalnym, ale i ponadregionalnym. Kiedy zostałam przyjęta do pracy właśnie w tej szkole, z entuzjazmem i ogromnym zaangażowaniem zaczęłam pełnić obowiązki nauczyciela przedmiotów zawodowych i języka niemieckiego. Moje dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe w niemieckiej agencji reklamowej miało też istotne znaczenie przy wprowadzaniu nowego kierunku kształcenia w szkole technik organizacji reklamy, aktualnie technik reklamy.

Współtworzenie tego kierunku skłoniło Ją do wdrożenia i zastosowania w pracy Jej ulubionej metody - projektu. Została nazwana Panią Projekt - ze względu na liczbę realizowanych przez siebie projektów. Do Jej ulubionych należy organizacja pokazów mody i zastosowanie tej metody jako wydarzenia promującego oraz narzędzie PR. Oprócz tego z wielkim zaangażowaniem realizuje projekty w ramach współpracy międzynarodowej oraz liczne projekty w ramach programu ERASMUS+.

Chętnie współpracuje z Instytutem Sztuk Wizualnych przy Uniwersytecie Zielonogórskim, starostwem w Nowej Soli, nowosolskim teatrem Terminus A Quo. Ta praca projektowa i dydaktyczno-wychowawcza została doceniona i niedawno uhonorowano Ją Srebrnym Krzyżem Zasługi. Ma pełną świadomość, że doskonalenie i rozwój nigdy się w tym zawodzie nie kończy. W nim nie ma możliwości dotarcia do mety ani zatrzymania się w miejscu, jeśli ktoś ma aspiracje bycia naprawdę dobrym, kompetentnym i wszechstronnie wykształconym nauczycielem. Trzeba iść z duchem czasu, nie bać się eksperymentować, stosować nowe metody pracy, dokonując ewaluacji i wyciągając wnioski, podkreśla nasza laureatka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji