Agnieszki Boruch. Do przodu! Najukochańszy projekt to Tabletowa Klasa

Agnieszka Rzymkowska
Archiwum prywatne Agnieszki Boruch
Rodzice Agnieszki Boruch są nauczycielami, a rozmowy w domu o szkole były czymś tak naturalnym, jak oddychanie. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ma styczność z codziennym rozwojem dzieci, z którymi pracuje. Dla Agnieszki Boruch to także obserwowanie, jak poszerzają się ich horyzonty, odkrywają mocne strony ze świadomością, że to do nich należy przyszłość.

Nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej jest od 35 lat

W obecnej Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Tarnowie już 23 lat. To miejsce, w którym pracowali Jej rodzice i uczyły się córki, więc traktuje je jak drugi dom.

Współorganizowałam tu klasy integracyjne, oddziały przedszkolne, a obecnie jestem zaangażowana w propagowanie programowania i kodowania w środowisku lokalnym. Jestem corocznym współorganizatorem różnorodnych inicjatyw Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek - opowiada laureatka III miejsca w Małopolsce w kategorii Nauczyciel Roku klas 0-III.

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ma styczność z codziennym rozwojem dzieci, z którymi pracuje. Dla Agnieszki Boruch to także obserwowanie, jak poszerzają się ich horyzonty, odkrywają mocne strony ze świadomością, że to do nich należy przyszłość.

Oni niebawem będą decydowali o moim życiu, więc uczę ich wszystkiego, co jest wartościowe. Z wypiekami na twarzy śledzę doniesienia o ich sukcesach w dorosłym życiu. Ich sukcesy to moja radość - mówi.

Są czymś w rodzaju inspiracji, koła napędowego i między innymi to przyczyniło się do realizacji przez Nią przedsięwzięcia, która nazywa swoim najukochańszym.

Unowocześniam edukację

- Tabletowa Klasa to pierwszy i, jak mi wiadomo, do tej pory jedyny realizowany w Tarnowie taki projekt. Jestem gadżeciarą - komentuje Agnieszka Boruch. Przyznaje, że w trakcie wszystkich lat pracy zajmowała się unowocześnianiem edukacji. Przystosowywała ją do przygotowania dzieci do życia w przyszłości i w świecie, którego realiów do końca jeszcze nie znamy. - Odkąd tylko pamiętam, interesowały mnie nowinki technologiczne i innowacje. Gdy na studiach usłyszałam o technicznych środkach przekazu, wiedziałam, że to jest coś dla mnie - mówi.

Obecnie najbardziej interesuje się programowaniem i kodowaniem, ale nie wyobraża sobie życia bez książki, muzyki i filmu. Nie wie, kto nominował Ją do plebiscytu, ale rozbudził wiele dobrych emocji zwłaszcza wśród rodziny i w rodzicach, którym pragnie za wszystko podziękować. Szczyci się uzyskanym tytułem. Mobilizuje Ją do jeszcze większego zaangażowania w sprawy edukacji młodego pokolenia. Przy okazji to też ogromna promocja Jej środowiska, szkoły i Tarnowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji