Anna Chyła. Za życzliwość, pogodę ducha, wsparcie w dążeniu do celu

Ewelina Żuberek
archiwum prywatne/ Anna Chyła
Anna Chyła uczy przedmiotów zawodowych w Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach. W zawodzie zaczęła pracować w 2011 roku.

Życzliwość i wsparcie w dążeniu do celu

Anna Chyła w swojej pracy najbardziej ceni pracę z młodzieżą i możliwość pokierowania jej rozwojem tak, aby osiągnęła sukces w życiu zawodowym i osobistym.

- Właśnie te sukcesy moich uczniów i słuchaczy dają mi największą radość i spełnienie w pracy. Niebywale miło mi jest, gdy po zdanym egzaminie zawodowym, wygranym konkursie czy ukończeniu szkoły uczniowie dziękują mi za ciężką pracę, która przyniosła efekty, za życzliwość, pogodę ducha, wsparcie w dążeniu do celu - podkreśla laureatka.

Na studia podyplomowe z przygotowania zawodowego zdecydowała się, ponieważ już w trakcie studiów udzielała korepetycji z matematyki. Jej ówcześni uczniowie poprawiali swoje umiejętności, a dzięki temu i wyniki w szkole.

- Mnie również bardzo dobrze się z nimi pracowało, cieszyłam się ich sukcesami oraz tym, że zagadnienie które były dla nich trudne, stają się jasne i oczywiste - wspomina Anna Chyła.

W zawodzie zaczęła pracować w 2011 roku, tuż po ukończeniu studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego. Zaczynała w szkole ekonomiczno-handlowej w Gdańsku na stanowisku nauczyciela przedmiotów zawodowych.

- Uczyłam przedmiotów zawodowych na kierunkach technik ekonomista i technik handlowiec. Byłam opiekunem kilkudziesięciu projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, w międzyczasie pracowałam również w Technikum Przemysłu Spożywczego i Chemicznego w Gdańsku jako nauczyciel podstaw przedsiębiorczości - wymienia nauczycielka.

W roku 2018 przeprowadziła się do Starachowic, gdzie zaczęłam pracować w Centrum Kształcenia Zawodowego na stanowisku nauczyciela praktycznej nauki zawodu. Dziś prowadzi zajęcia praktyczne w zawodzie kierowca mechanik oraz w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych w zawodach, takich jak: magazynier logistyk, technik spedytor, sprzedawca, technik handlowiec, technik ekonomista i technik rachunkowości. W roku 2020 została powołana na stanowisko zastępcy dyrektora placówki. - Pełniąc tę funkcję, współpracuję ze środowiskiem lokalnym i działam na rzecz propagowania szkolnictwa zawodowego - mówi. Od 2021 roku jest także egzaminatorem OKE w Łodzi w zawodzie technik ekonomista.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyskusja o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Problem pielęgniarek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji