Anna Czajkowska. Sama miała szczęście spotkać wyjątkowych nauczycieli

Ewelina Żuberek
Anna Czajkowska to laureatka IV miejsca w kategorii Nauczyciel Roku Klas 0-III. - Udział w plebiscycie będzie dla mnie miłym wspomnieniem i bodźcem do dalszej pracy - mówi.

Dzieci mają mnóstwo pozytywnej energii, którą dzielą się z innymi

Dla Anny Czajkowskiej wybór drogi zawodowej był oczywisty. Jej marzeniem od zawsze była praca z dziećmi. W swoim życiu miała szczęście spotkać wyjątkowych nauczycieli, którzy wykonywali zawód z zaangażowaniem i stanowili wzór do naśladowania.

- Nie miałam wątpliwości, kim chcę zostać w przyszłości. Dokonałam dobrego wyboru. Praca w szkole jest moją pasją, przynosi mi radość i satysfakcję - podkreśla nauczycielka.

Pracę w szkolnictwie rozpoczęła wiele lat temu. Pracowała i pracuje z uczniami na różnym poziomie edukacyjnym. Jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, a ponadto większość swojego życia zawodowego związana jest z prowadzeniem terapii logopedycznej. Obecnie naucza w Szkole Podstawowej w Gąskach. Zawód pozwala Jej na stały kontakt z dziećmi, które mają wiele pozytywnej energii i radości, którą potrafią podzielić się z innymi. Wywołuje to dużo dobrych emocji, które pomagają Jej lepiej realizować się w pracy.

Cenne jest kreowanie dziecięcego świata

- Cieszy mnie nieustanna ciekawość świata moich uczniów, ich pełne zaangażowanie podczas zdobywania wiedzy lub pokonywania trudności. Satysfakcję przynoszą zdobywane nowe umiejętności na miarę możliwości każdego dziecka - wylicza Anna Czajkowska. - Cenne jest kreowanie, w pewnym zakresie, dziecięcego świata. To, co ujmuje mnie najbardziej w pracy z dziećmi, to ich zaufanie, szczerość, uśmiech i sympatia, której przejawy odczuwam każdego dnia.

Wszelkie sukcesy uczniów na długo pozostają w Jej pamięci i stanowią powód do dumy.

- Sądzę, że panująca w klasie atmosfera, która stanowi dla mnie również źródło satysfakcji, jest sprzyjającym czynnikiem pełnego rozwoju moich wychowanków - zaznacza nasza laureatka.

Podczas wieloletniej pracy pedagogicznej dużo zadowolenia przyniosła Jej również dobra i konstruktywna współpraca z rodzicami oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Nominacja do plebiscytu edukacyjnego była dla Niej dużą niespodzianką i sprawiła wiele radości.

- Podczas trwania plebiscytu doznałam przejawów sympatii od wielu osób - mówi Anna Czajkowska.

Udział w plebiscycie edukacyjnym będzie dla mnie miłym wspomnieniem i bodźcem do dalszej pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji