Anna Pytel. Wiele osób wzdryga się, kiedy mówi, czym się zajmuje

Agnieszka Rzymkowska
Archiwum prywatne Anny Pytel
Laureatką II miejsca w kategorii Nauczyciel Roku Szkoły Ponadpodstawowej jest Anna Pytel. W szkole pracuje od 12 lat i nie tylko uczy, ale też dba o integralny rozwój uczniów jako wychowawca. - Staram się traktować ich podmiotowo, doceniać indywidualizm, wspierać w trudnościach, zachęcać do przełamywania własnych słabości - podkreśla laureatka.

Lubi pracować z ludźmi

Nasza laureatka pracuje w Technikum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Teresy Benedykty od Krzyża z siedzibą w Opolu.

- Lubię pracować z ludźmi, natomiast nie znoszę tkwić w miejscu. Ta praca zaskakuje mnie każdego dnia. Zaskakują młodzi ludzie swoją otwartością, kreatywnością i entuzjazmem - odpowiada, pytana o powód wybrania profesji nauczyciela. Po studiach na dwóch kierunkach rozpoczęła pracę w szkole. Początkowo było to gimnazjum i liceum SPSK w Opolu, gdzie nauczała języka niemieckiego. W 2019 roku gimnazjum przekształciło się w technikum, gdzie prócz języka niemieckiego uczy młodzież również przedmiotów zawodowych na kierunku technik logistyk.

W szkole pracuje od 12 lat i nie tylko uczy, ale też dba o integralny rozwój uczniów jako wychowawca. - Staram się traktować ich podmiotowo, doceniać indywidualizm, wspierać w trudnościach, zachęcać do przełamywania własnych słabości - podkreśla Anna Pytel.

Są zawody, które się wykonuje i takie, którymi się żyje

Tak też jest w moim przypadku - komentuje. Ona swoją pracą żyje! - Wiele osób wzdryga się, kiedy mówię, czym się zajmuję, dodając z przejęciem: „Nie mogłabym być nauczycielem!” - mówi nasza laureatka. A dla Niej, tak czy inaczej, to jeden z lepszych zawodów.

Niespożyta energia uczniów jest zaraźliwa i się udziela

Nasza laureatka Lubi przebywać z młodzieżą i obserwować, jak się zmieniają młodzi ludzie, jakie stawiają pytania. To nieustannie zaskakuje, dostarcza radości i sił witalnych.

Anna Pytel dodaje, że praca ta wiąże się ze zdobywaniem nowych doświadczeń, codziennie stawia przed Nią nowe wyzwania i przysparza wiele satysfakcji.

Duma przychodzi wraz z uśmiechem podopiecznego

Ale powodów do dumy jest więcej. - To też oczywiście sukcesy edukacyjne w postaci zdanych egzaminów zawodowych i maturalnych. Cieszy mnie, kiedy mogę komuś pomóc, wysłuchać jeśli zachodzi taka potrzeba, wspólnie pożartować, a przez to mieć jakikolwiek wpływ na rozwój młodych ludzi, wybór życiowej drogi - mówi laureatka II miejsca w kategorii Nauczyciel Roku Szkoły Ponadpodstawowej województwa opolskiego.

Po pracy nie zatrzymuje się w miejscu

Po godzinach nauczania języka niemieckiego i przedmiotów zawodowych Anna Pytel oddaje się aktywności fizycznej.- Lubię sport w każdej postaci. W wolnych chwilach staram się aktywnie spędzać czas - mówi.

Tytuł laureatki w plebiscycie to dla Niej wielki zaszczyt , docenienie pracy i osobistego zaangażowania, zwłaszcza że nominowali Ją do naszej akcji uczniowie. - To od nich zebrałam większość głosów, o czym codziennie mnie zapewniali - wyznaje.

Ogrom wsparcia przyszedł z wielu stron

Przebieg plebiscytu był niezwykle emocjonujący, tym bardziej, że głosowanie toczyło się równolegle z mistrzostwami świata w piłce nożnej - zaznacza Anna Pytel.

Jak opowiada, wspominając tamte gorące plebiscytowe dni, kibicowała Jej cała rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, uczniowie i współpracownicy. - Odkryłam, że mam wokół siebie mnóstwo życzliwych ludzi - opowiada nasza laureatka. Zapytana o najmilsze wspomnienia z okresu trwania plebiscytu odpowiada, że szalenie miły był również odzew ze strony współpracowników, rodziców i absolwentów.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji