Bezpłatne zajęcia dla szkół w Koperniku

Materiał informacyjny Centrum Nauki Kopernik
We wrześniu i październiku Centrum Nauki Kopernik będzie zamknięte z powodu remontu klimatyzacji i wentylacji. Zwiedzanie Wystaw ponownie stanie się możliwe w listopadzie. Centrum zadbało jednak o szkoły. Część zajęć edukacyjnych zostanie przeniesiona do ośrodka B+R w budynku obok (Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego).

Z nadzwyczajnej jesiennej oferty Kopernika skorzystać mogą uczniowie wszystkich poziomów nauczania: szkoły podstawowe i średnie.

Z myślą o najmłodszych (klasy 1-4) działać będzie Majsternia. Znajdą się w niej znane i lubiane zestawy do samodzielnego konstruowania, łamigłówki logiczne i wyzwania inżynieryjne. Samodzielne swobodne eksperymentowanie zostanie połączone z warsztatami tematycznymi „BudujeMy muzykę”.

Uczniowie klas 5-8 oraz szkół średnich połączą naukę i sztukę w Wytwórni, na zajęciach cyjanotypii. Ta dawna technika fotograficzna nie tylko pozwala tworzyć efektowne obrazy w odcieniach błękitu, ale także poznać kilka reakcji chemicznych i zaskakujące efekty działania światła słonecznego.

Klasy 7-8 oraz uczniowie szkół średnich będą mieli okazję jako pierwsi przetestować zajęcia w zupełnie nowych laboratoriach. Zamiast czterech dotychczasowych laboratoriów (biologicznego, chemicznego, fizycznego i robotycznego) w Centrum Nauki Kopernik będą działać dwa. Prowadzone w nich zajęcia połączą różne dyscypliny nauki i skupią się na tematach dotyczących kluczowych wyzwań współczesności i przyszłości.

  • Laboratorium Edukacji o Planecie proponuje scenariusze: „Wewnętrzna armia – masz to we krwi!” oraz „W moczu prawdy”. Ponadto, uczniowie szkół średnich (klasy 2+) będą mogli wziąć udział w „Genetycznym grzybobraniu”, sekwencjonując i opisując DNA wybranych grzybów. W ten sposób pomogą w badaniach różnorodności grzybów w Europie naukowcom z Uniwersytetu Warszawskiego.
  • Laboratorium Edukacji o Nowych Technologiach zaprasza na „Sztukę latania – lżejsze niż piórko”, i „Zamkniętych pod kloszem” oraz „Misję w Kosmosie” (we współpracy z Instytutem Lotnictwa Łukasiewicz). Planowane są także testowe zajęcia oparte o powstające właśnie scenariusze.


Wszystkie zajęcia są bezpłatne i będą odbywać się od 10 września do 31 października.

Więcej informacji oraz rezerwacja terminów poprzez formularz zamieszczony na stronie: https://www.kopernik.org.pl/bezplatna-oferta-dla-grup.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji