Blandyna Rosół-Niemirowska. Czy ma satysfakcję z wygranej? Oczywiście, że tak!

Urszula Szarlej-Kuczyńska
Archiwum prywatne Blandyna Rosół-Niemirowska
Blandyna Rosół-Niemirowska (Liceum Ogólnokształcące nr I im. Jana III Sobieskiego, Oława) też należy do naszego grona najlepszych nauczycieli szkół ponadpodstawowej.

V w całym województwie

To ogromne wyróżnienie. - To była trochę zabawa, trochę jeszcze próba sprawdzenia, czy na emerytowanego nauczyciela zagłosują - mówi. - Czy mam satysfakcję z wygranej? Oczywiście, że tak!

Blandyna Rosół-Niemirowska jest polonistką od 38 lat. Obecnie na emeryturze, ale nadal uczy, ponieważ - jak sama wprost przyznaje - bardzo lubi swoją pracę, a kontakt z młodzieżą odmładza.

Wybrała ten zawód z zamiłowania

Nasza laureatka pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Jej rodzice też byli dydaktykami, wiedziała zatem, z czym wiąże się ten trudny zawód, gdy go wybierała jako zawodową ścieżkę. - Uwielbiam uczyć i to jest moja pasja, przyjemność, ale i nauka, ponieważ sama też uczę się od młodych ludzi, na przykład ich spojrzenia na świat. Młodzież była i jest wspaniała! - podkreśla Blandyna Rosół-Niemirowska.

Swoją karierę zawodową rozpoczynała w 1984 roku w Zespole Szkół Chemicznych, obecnie to Technikum nr 15 we Wrocławiu. Pracowała tam 18 lat. - Postanowiłam wrócić do Oławy, do liceum, którego byłam absolwentką, a mój śp. tato był przez wiele lat dyrektorem - opowiada.

Wciąż aktywna zawodowo

Od dwudziestu lat jest również doradcą metodycznym w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Oławie. - Szkolę i pomagam młodym polonistom, organizuję dla nich warsztaty - dodaje.

W 2020 roku przeszła na emeryturę, ale dyrekcja szkoły nadal chętnie zaprasza Ją do współpracy, co bardzo cieszy naszą laureatkę.

Najbardziej w tej pracy ceni sobie uznanie swoich uczniów, ich rodziców i satysfakcję, jaką przynosi Jej ta praca. Czuje się doceniana, szanowana i nadal potrzebna.

Moją dumą są sukcesy moich uczniów oraz liczne narody, między innymi ministra edukacji i nauki, dolnośląskiego kuratora oświaty, a w roku 2022 otrzymałam od prezydenta RP Złoty Medal za Długoletnią Służbę - wymienia.

Prywatnie interesuje się kulturą ormiańską, gdyż sama pochodzi z Ormian polskich, działa również w Towarzystwie Ormian Polskich we Wrocławiu.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji