Czy można uczyć się w dwóch szkołach równocześnie?

Materiał informacyjny Marcin Balana - Profesjonalne Usługi E-Marketingowe
Wyjazd z rodziną za granicę, czy to na jakiś czas czy na stałe, nie jest decyzją łatwą. Jest wiele kwestii, o które trzeba zadbać. Jeśli rodzice posiadają dzieci w wieku szkolnym niewątpliwym wyzwaniem jest dopełnienie wszystkich formalności związanych z edukacją. Wiele rodzin chciałoby, by ich dziecko utrzymało kontakt z językiem polskim. Rodzi się wówczas pytanie: czy można uczyć się w dwóch szkołach równocześnie?

Każde dziecko, które wyjeżdża z rodziną za granicę, podlega prawu oświatowemu, obowiązującemu w danym kraju. Innymi słowy, nałożony jest na nie obowiązek szkolny. Rodzice muszą wybrać szkołę na terenie nowej ojczyzny i zapisać do niej swoją córkę czy syna. W wielu przypadkach jest to dla dziecka trudne. Często zdarza się, że polski system edukacyjny różni się od tego w nowym miejscu. W wielu państwach dzieci zaczynają edukację wcześniej niż w Polsce. Rodzi to problemy z zaległościami, które na początku nauki może mieć uczeń, a do tego dochodzi jeszcze bariera językowa. Rodzice nie chcąc tracić kontaktu z polską kulturą i językiem poszukują możliwości, by edukować dziecko także w polskiej placówce.

Co dwie szkoły, to nie jedna

Czy można uczyć się w dwóch szkołach równocześnie i jak pogodzić naukę w różnych systemach edukacyjnych? Okazuje się, że tak! Wielu rodziców decyduje się na takie rozwiązanie. Choć nie zawsze to łatwe zadanie, często wymaga samozaparcia i dobrej logistyki. Jakie rodzic ma możliwości w wyborze polskiej szkoły? Rodzina może zapisać dziecko do szkoły sobotniej, gdzie zajęcia odbywają się w weekendy lub przy parafialnych kościołach.

Minusem takiej decyzji może być to, że dziecko będzie przemęczone takim trybem nauki. Nierzadko będzie musiało być dowożone do odległej, czasami o wiele kilometrów, placówki. Druga kwestia to zabieranie wolnego czasu. Polskie szkoły realizują program w weekendy, co oznacza, że dziecko nie ma przestrzeni na odpoczynek, zabawę, czy realizowanie swoich pasji i zainteresowań.

Znacznie lepszym wyborem mogą okazują się Polskie Szkoły Internetowe Libratus. Jak sama nazwa wskazuje, dziecko uczy się online, na odległość, pracując na dedykowanej platformie i łącząc się zdalnie z polskimi nauczycielami.

Jak działa Libratus?

Libratus to polski, innowacyjny projekt edukacyjny przeznaczony dla polskich dzieci mieszkających za granicą. Obejmuje program nauczania z zakresu szkoły podstawowej. Mogą uczestniczyć w nim uczniowie w wieku między 6-14 lat. Jak to wygląda formalnie? W Libratusie każde dziecko prawnie zapisane jest do jednej z polskich szkół, a podstawę programową ze wszystkich przedmiotów realizuje w formie nauczania domowego.

Tu dziecko może uczyć się w dowolnym czasie i miejscu. W tak zwanym międzyczasie, w wolnej chwili. Rano albo wieczorem, w podróży na wycieczce. Jak chce i jak lubi. To bardzo wygodne i nieobciążające dziecka rozwiązanie. Co ważne, dzięki nowoczesnej platformie, szkołę można zabrać ze sobą w każde miejsce i uczyć się - choćby z telefonu!

Platforma edukacyjna - nowoczesna forma nauki

Jak zdobywają wiedzę uczniowie Libratusa? Odpowiedź jest jedna: łatwo i przyjemnie. Pracując na Internetowej Platformie Edukacyjnej, szkołę mają zawsze pod ręką. Siedem dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę! Platforma podzielona jest na 36 tygodni nauki - taki układ porządkuje i systematyzuje wiedzę. Zadania są ciekawe, interaktywne i atrakcyjne. Cała wiedza w jednym miejscu. Tu nauka nigdy się nie nudzi, a filmy czy gry edukacyjne czynią ją jeszcze bardziej atrakcyjną!

Informacje zawarte na platformie są wartościowe, merytorycznie i rzetelnie przygotowane przez polskich nauczycieli. Dzięki czemu łatwo przygotować się do egzaminów końcoworocznych i otrzymać promocję do kolejnej klasy. Libratus, tak jak każda polska szkoła wydaje szkolne legitymacje i świadectwa. Egzamin odbywa się raz w roku, po jego zdaniu uczeń „zdaje” do kolejnej klasy.

Ogromną wartością Libratusa jest także to, że uczniowi mają stały kontakt z polską kulturą i językiem poprzez platformę, spotkania z nauczycielami czy kontakt z rówieśnikami.

Więcej informacji na temat Polskich Szkół Internetowych Libratus można uzyskać m.in.:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji