Dominika Zawadzka. Wybór zawodu był spełnieniem Jej marzeń z dzieciństwa

Urszula Szarlej-Kuczyńska
archiwum prywatne/ Dominika Zawadzka
Pierwsze miejsce w kategorii Nauczyciel Roku Klas 0-III zajęła Dominika Zawadzka (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza, Słupca). Jest nauczycielem od 12 lat.

Ten zawód to spełnienie marzenia z dzieciństwa

- W dalszym ciągu nie mogę uwierzyć, że zajęłam tak wysokie miejsce - mówi Dominika Zawadzka, zwyciężczyni kategorii Nauczyciel Roku Klas 0-III.

Tytuł zdobyty w naszym plebiscycie edukacyjnym jest dla Niej ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Jest zadowolona, że praca, którą wykonuje z pasją i poświęceniem, została doceniona przez rodziców uczniów i ich samych.

- Jestem dumna i wdzięczna za otrzymane głosy i wsparcie, bo przecież bez nich nie zaszłabym tak daleko. Zajęcie tak zaszczytnego miejsca, to też jeszcze większa motywacja do podejmowania dalszych działań zawodowych oraz samorealizacja - dodaje doceniona nauczycielka.

Dominika Zawadzka od zawsze marzyła o tym, aby pracować z dziećmi. Gdy była dzieckiem, Jej ulubioną formą spędzania wolnego czasu, była zabawa w szkołę. Własnoręcznie wykonywała dzienniki, przygotowywała karty pracy, które później oceniała. Wybór tego zawodu był spełnieniem Jej marzeń z dzieciństwa, dlatego traktuje go jak pasję, a nie obowiązek.

- Inspiracją dla mnie są dzieci, ich uśmiech oraz codzienna przygoda na każdej z edukacji, którą z nimi prowadzę - podkreśla nasza zwyciężczyni.

Pedagogiem jest od 12 lat. Swoją karierę zaczynała w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słupcy. W 2015 roku zaczęła pracę w Szkole Podstawowej nr 3 imienia Adama Mickiewicza w Słupcy jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, a obecnie prowadzi tam również zajęcia rewalidacyjne z dziećmi o różnych potrzebach edukacyjnych. Ukończyła studia edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, ale również oligofrenopedagogikę, surdopedagogikę, tyflopedagogikę i pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. Jest autorką i współautorką innowacji pedagogicznych, prowadzi projekty edukacyjne, kampanie społeczne oraz lubi pracować metodami aktywizującymi.

Prowadzi również zajęcia otwarte dla przyszłych pierwszoklasistów oraz inne działania na rzecz podniesienia jakości pracy szkoły. Obecnie jest również wychowawcą klasy 1a integracyjnej. W swoim zawodzie najbardziej ceni niezależność i nieszablonowe przekazywanie wiedzy najmłodszym oraz możliwość indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Największą radość daje Jej każdy dzień spędzony z wychowankami, który niesie ze sobą nowe doświadczenie.

Doskonalenie się to nieodłączny element tej pracy

Przez cały okres wykonywania zawodu dba o podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, ponieważ, jak podkreśla, doskonalenie zawodowe jest ważnym i nieodłącznym elementem pracy każdego nauczyciela, który chce uzyskać jak najlepsze efekty pracy dydaktyczno-wychowawczej.

- Systematycznie pogłębiałam swoją wiedzę i umiejętności zawodowe, aktywnie uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, kursach, warsztatach metodycznych, konferencjach i studiach. Wybór formy doskonalenia podyktowany jest uwzględnieniem potrzeb szkoły, moimi zainteresowaniami, a przede wszystkim - podniesieniem jakości mojej pracy z uczniami - mówi nam.

„Jestem dumna z osiągnięć moich wychowanków...”

- Najbardziej cieszę się z tego, że mogę wykonywać zawód nauczyciela, co prawda niełatwy i ciągle oceniany przez społeczeństwo - mówi.

Praca z dziećmi o różnych potrzebach edukacyjnych jest dla Niej ogromnym wyzwaniem, ale i również satysfakcją wykonywania tego trudnego zawodu. - Jestem dumna z osiągnięć moich wychowanków: tych obecnych, jak i tych w klasach wyższych. Cieszę się z ich sukcesów na każdym szczeblu jakie osiągają w swojej edukacji - mówi nasza zwyciężczyni.

Co lubi robić w czasie wolnym? Uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a w szczególności... jeżdżąc motocyklem. - Z najbliższymi organizujemy wyprawy motocyklowe, te dłuższe, jak i te krótsze oraz bierzemy udział w zlotach na terenie całego kraju - dodaje.

Ponadto dużo czasu poświęca również swoim zwierzętom. - Mam psa, owczarka niemieckiego Lunę, oraz sześć kotów i wszystkie mają imię na literę „B”: Borys, Bercik, Brysia, Bella, Bonifacy i Bolek - wymienia nasza laureatka. Udział w plebiscycie edukacyjnym był dla Niej przede wszystkim ogromnym zaskoczeniem. Jest Jej niezmiernie miło, że mogła reprezentować swoją szkołę w tak ważnym plebiscycie edukacyjnym. Jest zadowolona, że praca, którą wykonuje z pasją i poświęceniem, została doceniona w tak niezapomniany, jak się wydaje, sposób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy nieświadomi zagrożeń związanych z AI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji