Dorota Mędrek. Spotyka wielu młodych ludzi, którzy dają Jej energię i motywację do dalszej pracy, i podejmowania wyzwań

Urszula Szarlej-Kuczyńska
Uśmiech, wiara we własne siły i odwaga są drogą do sukcesu, twierdzi Dorota Mędrek (Zespół Szkół w Giedlarowej). To zwyciężczyni kategorii Nauczyciel Roku Klas IV-VIII.

Młodzi ludzie dają mi energię i motywację do dalszej pracy

Dorota Mędrek wybrała zawód nauczyciela, ponieważ chciała pracować z dziećmi i pomagać im w poznawaniu otaczającego ich świata. Chciała też uczyć właściwych postaw i relacji.

- Wykonywanie zawodu nauczyciela języka polskiego daje mi możliwość wskazywania młodym ludziom ważnych wartości oraz przekazywania wiedzy dotyczącej piękna i bogactwa literatury - dodaje.

W zawodzie pracuje od 24 lat. W swojej karierze miała możliwość pracować w gimnazjum w Giedlarowej jako nauczycielka języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie, a po likwidacji gimnazjum rozpoczęła pracę w podstawówkach w Giedlarowej oraz Biedaczowie.

- W mojej pracy najbardziej cenię ciągły kontakt z młodzieżą. Spotykam wielu młodych ludzi, którzy dają mi energię i motywację do dalszej pracy oraz podejmowania wyzwań, jakie stawia przede mną dzisiejsza edukacja - mówi nasza laureatka.

Od 19 lat pełni też funkcję opiekuna samorządu uczniowskiego i wspólnie z młodzieżą angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne i inicjatywy społeczne. - Dzięki tym działaniom nasi uczniowie stają się mądrymi i odpowiedzialnymi ludźmi - podkreśla. Cieszą Ją wszystkie, nawet te najdrobniejsze sukcesy wychowanków. Udział w naszym plebiscycie edukacyjnym był dla Niej miłą niespodzianką i wyróżnieniem. Wyróżnieniem nie tylko Jej osoby, ale również całego grona pedagogicznego szkoły podstawowej w Giedlarowej oraz szkoły podstawowej w Biedaczowie, z którym ma przyjemność pracować.

W trakcie trwania naszej akcji, największą przyjemność sprawiały Jej gratulacje i miłe wiadomości, jakie otrzymywała od swoich dziś już dorosłych wychowanków.

- Otrzymałam, również gratulacje od wójta, dyrekcji szkół, a przede wszystkim, bardzo miłe słowa od koleżanek i kolegów z pracy. Bardzo serdecznie dziękuję uczniom i ich rodzicom za nominację i oddane głosy - mówi Dorota Mędrek.

Prywatnie to pasjonatka podróży, poznawania nowych miejsc, ludzi oraz zwyczajów i kultury.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji