Egzamin ósmoklasisty 2022. Język polski, matematyka, język angielski. Oto harmonogram egzaminów. Arkusze i odpowiedzi pojawią się wkrótce

Magdalena Konczal
Magdalena Konczal
Egzamin ósmoklasisty 2022: wymagania, zadania, terminy, harmonogram, arkusze i odpowiedzi.
Egzamin ósmoklasisty 2022: wymagania, zadania, terminy, harmonogram, arkusze i odpowiedzi. fot: Tomasz Czachorowski/ Polska Press
Udostępnij:
Egzamin ósmoklasisty 2022 już niebawem. Odpowiedzi do poszczególnych egzaminów będzie można sprawdzić krótko po opublikowaniu arkusza przez CKE, czyli około godz. 13.00. Oficjalne wyniki egzaminów ósmoklasisty zostaną ogłoszone 1 lipca 2022 roku, ale już w tym samym dniu, w którym odbył się egzamin, możesz sprawdzić, jak ci poszło! Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat tegorocznego testu ósmoklasisty 2022.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Harmonogram

Termin egzaminu ósmoklasisty od jakiegoś czasu został przeniesiony z kwietnia na maj. Przypomnij, że zgodnie z wprowadzonymi niedawno zmianami termin ten został przeniesiony już na stałe. Kiedy są egzaminy ósmoklasisty 2022? Przedstawiamy harmonogram:

  • 24 maja 2022 (wtorek) godz. 9.00 – język polski,
  • 25 maja 2022 (środa) godz. 9.00 – matematyka,
  • 26 maja 2022 (czwartek) godz. 9.00 – język angielski (opcjonalnie inny język nowożytny).

Co można zabrać na egzamin ósmoklasisty? Lista przedmiotów

Na egzamin ósmoklasisty nie wolno wnosić sprzętu elektronicznego (np. telefonów komórkowych). Nie można także korzystać z kalkulatorów i słowników. Uczeń może mieć ze sobą pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem. W przypadku egzaminu z matematyki dozwolone jest także wniesienie linijki.

Jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty?

Przygotowania do egzaminu ósmoklasisty 2022 trwają. Uczniowie powtarzają sobie określone porcje materiału, by uzyskać jak najlepszy wynik. Co warto przypomnieć sobie przed egzaminem ósmoklasisty? Które zagadnienia są najważniejsze? Sprawdźcie wymagania egzaminacyjne i zadania, które mogą wystąpić na poszczególnych egzaminach:

Egzamin ósmoklasisty 2022. Arkusze i odpowiedzi. Wszystkie egzaminy w jednym miejscu

Egzamin ósmoklasisty 2022 dopiero przed nami. W tym miejscu znajdziecie arkusze do poszczególnych egzaminów, kiedy tylko zostaną opublikowane przez CKE. Pojawią się tu też proponowane odpowiedzi do zadań.

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022?

Arkusz i proponowane odpowiedzi będzie można sprawdzić w dniu danego egzaminu około godz. 13.00. Jednak oficjalne wyniki pojawią się 1 lipca 2022 roku. Z kolei 8 lipca każdy ósmoklasista, który przystępował do egzaminów, otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach.

Przypomnijmy, że w przypadku egzaminu ósmoklasisty nie ma tzw. progu zdawalności, wystarczy jedynie przystąpić do egzaminu. Jednak dobry wynik może otworzyć uczniom drzwi do najlepszych szkół średnich w kraju.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nigdy nie patrzyliśmy tak daleko - teleskop Jamesa Webba

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Strefa Edukacji
Dodaj ogłoszenie