Satysfakcja z pracy jest ważna i potrzebna
Decydując się na wybór zawodu, bierzemy pod uwagę wiele czynników. Dla niektórych najważniejszy jest rynek pracy i możliwości dobrego zarobku. Dla innych możliwość pomagania innym lub wprowadzania zmian w świecie.
- Dla mnie praca nauczyciela była wyborem oczywistym. Od dziecka lubiłam pomagać innym, tłumaczyć zagadnienia, których nie rozumieli. Moją pasją były również od wczesnych lat szkolnych języki obce - opowiada mgr Gracja Cimaszewska-Kuniniec.
Od zawsze lubiła pracować z ludźmi, więc nauczanie języka angielskiego wydawało Jej się bardzo trafnym wyborem zawodu. Wiedziała, że da Jej możliwość pracy z ludźmi w każdym wieku: od młodych uczniów po dorosłych studentów.
- Mogę pomagać swoim uczniom poprawiać umiejętności komunikacyjne, budować pewność siebie, a nawet lepiej zrozumieć świat - podkreśla doskonała pedagog.
Nauczanie języka angielskiego jest dla Niej również świetnym sposobem na poznawanie innych kultur. Pracując ze studentami z różnych krajów, poznaje ich zwyczaje i tradycje. Dowiaduje się wiele o wyzwaniach, pasjach, decyzjach, przed którymi stają w codziennym życiu.
- Zawód nauczyciela pozwala mi poznawać kolejne pokolenia młodych ludzi. Jest to zawód wymagający i aby pozostać docenionym, należy samemu stale kształcić się i rozwijać. Satysfakcja z pracy jest dla mnie ważna i potrzebna. Gdy jestem zadowolona z tego, co robię na co dzień, żyje mi się lepiej i jestem szczęśliwsza - wyjaśnia pani Gracja.
Studenci doceniają zapał i pasję
W zawodzie anglisty pracuje od 1999 roku. Pracowała w szkołach średnich, uczyła na kursach językowych, odbyła roczny staż naukowy na Uniwersytecie w Bolonii we Włoszech. Od kilku lat jest nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Gdyni. Prowadzi zajęcia na kierunkach filologia angielska, pedagogika oraz uczy języka angielskiego w biznesie w studium języków obcych, gdzie również pełni funkcję kierownika. Dwukrotnie otrzymała nagrodę rektora Wyższej Szkoły Bankowej za najwyższe oceny uzyskane wśród studentów.
Jest akredytowanym egzaminatorem Pearson, Cambridge oraz TEFL. Posiada dyplomy University of California, Davis z Modern Applied Psychology- Life Coaching, Cognitive Behavioural Therapy (CBT), Principles and practices of Neuro-Linguistic Programming oraz Autism Spectrum Disorder. Jest także certyfikowanym animatorem kultury i autorką projektu „Bliżej Opery Bliżej Sztuki”, w ramach którego realizuje od 15 lat wyjścia edukacyjno-kulturalne.
- Pełnię również funkcję opiekuna sekcji „Bliżej Kultury i Edukacji” studenckiego interdyscyplinarnego kola naukowego. Biegle władam językami angielskim, niemieckim i włoskim. Prowadzę badania z obszaru glottodydaktyki, metodyki i dydaktyki nauczania języka angielskiego osób dorosłych. W naukowym zespole badawczym Cogito Ergo Sum zajmuję się badaniem interkulturowości w metodyce języka angielskiego - wylicza zwyciężczyni kategorii Nauczyciel Akademicki Roku.
Wygrana w województwie jest dla Niej nobilitacją. - Ledwie opadły emocje po otrzymaniu drugiej już nagrody rektora za oceny studenckie, a moi cudowni studenci zrobili mi niezwykłą niespodziankę, zgłaszając mnie do plebiscytu edukacyjnego. Od rozpoczęcia głosowania otrzymałam wiele słów uznania i gratulacji. Tak duża liczba głosów moich studentów jest dla mnie kolejnym dowodem na to, że dobrze wybrałam swój zawód, a studenci doceniają mój zapał i pasję. Dla mnie najważniejsza jest sama nominacja przez studentów i to, że była to ich własna inicjatywa - podsumowuje uhonorowana Gracja Cimaszewska-Kuniniec.
Mount Everest cały czas rośnie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?