Iwona Kaczor. Każdego dnia uczy małych przyszłych bohaterów

Urszula Szarlej-Kuczyńska
Red. Polska Press
Iwona Kaczor (Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Zgorzelec) uwielbia swoją pracę ponieważ uczniowie codziennie zarażają Ją swoją niespożytą energią.

Przebywanie z dziećmi daje jej ogromną radość

Jest wiele zawodów, które się wykonuje. Są też takie, którymi się żyje. Nauczanie zdecydowanie należy do tej drugiej grupy - mówi Iwona Kaczor, laureatka II miejsca w całym województwie w naszym wielkim plebiscycie edukacyjnym w kategorii Nauczyciel klas 0-III.

Jak przyznaje, przebywanie z dziećmi daje Jej ogromną radość i przynosi spełnienie zawodowe. Uczniowie mają niespożytą energię, która udziela Jej się bez końca. Tę pracę lubi za to, że każdy dzień jest inny i niepowtarzalny, a szkoła jest miejscem piętrzących i niepowtarzalnych charakterów, osobowości, podekscytowania i emocji, co czyni tę pracę nie smutnym obowiązkiem, lecz pasją.

I w tę właśnie pasję Iwona Kaczorek wkłada całe swoje serce i ogrom zaangażowania. - W końcu każdego dnia uczę małych przyszłych bohaterów - dodaje.

W zawodzie pracuje od 10 lat

Swoją karierę rozpoczynała w przedszkolu, po roku zdecydowała się na pracę w szkole podstawowej i do dziś edukacja wczesnoszkolna jest najbliższa Jej sercu.

Największą radość czerpię, budując pozytywne relacje z uczniami, rodzicami oraz koleżankami i kolegami z pracy. Nie tylko nauczyciel naucza. Uczą również dzieci patrzenia na świat z ich perspektywy, która często różni od wizji nauczycielskiej. Nauczyciel to zawód, gdzie ciągle mam chęć rozwoju oraz szerzenia swojej wiedzy i doświadczenia - mówi Iwona Kaczor.

Jako nauczycielka i pedagog jest bardzo dumna ze swoich podopiecznych, którzy każdego dnia robią ogromne postępy. I to wielkie szczęście móc cieszyć się z nich i razem z nimi, twierdzi.

Uwielbia aktywny wypoczynek i zwierzęta

Zapytana o zainteresowania i hobby pozazawodowe nasza laureatka odpowiada, że uwielbia aktywny wypoczynek z rodziną i przyjaciółmi. Wolny czas lubi spędzać też w wyjątkowym dla Niej miejscu, jakim jest pastwisko. Biegają po nim uratowane przed okrutnym losem konie.

Iwona Kaczor podkreśla, że zwierzęta odgrywają w Jej życiu ogromną rolę. Jej dom pełen jest merdających ogonów i mokrych nosów. - Walczę o poprawę losu wszystkich zwierząt, a nasze codzienne wybory mają na nie ogromny wpływ. Edukuję i zarażam dobrym stosunkiem do zwierząt i uczę dzieci, że rozdeptywanie mrówki jako istoty żywej do niczego dobrego nie prowadzi. Jak mawia dr Dorota Sumińska, którą bardzo cenię: „Żadna społeczność nie przetrwałaby bez empatii, a więc bez umiejętności współodczuwania” - mówi.

Nominacja w naszym wielkim plebiscycie edukacyjnym była dla Niej ogromnym zaskoczeniem.

Zajęcie tak zaszczytnego miejsca jest dla mnie ogromnym docenieniem zarówno ze strony moich uczniów, jak i ich rodziców. To ogromny zastrzyk motywacji do dalszej pracy oraz rozwijania się zawodowo - podkreśla wspaniała nauczycielka klas 0-III Iwona Kaczor.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji