Jakub Andrzejczak. Bada funkcjonowanie naszych dzieci w świecie wirtualnym

Urszula Szarlej-Kuczyńska
archiwum prywatne/ Jakub Andrzejczak
Jakub Andrzejczak (Wielkopolska Akademia Społeczno-Ekonomiczna, Środa Wielkopolska) to zwycięzca kategorii Nauczyciel Akademicki Roku w całej Wielkopolsce.

Wolność akademicka i brak monotonii

Jakub Andrzejczak jest profesorem Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej i kierownikiem Zakładu Socjologii Wychowania. Otrzymał tytuł doktora nauk humanistycznych Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest członkiem Pracowni Profilaktyki, Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej, autorem licznych badań naukowych oraz programów profilaktycznych w zakresie funkcjonowania dzieci i młodzieży w świecie cyfrowym.

To też opiniodawca w stacjach radiowych, prasie oraz portalach edukacyjnych. Swój zawód wykonuje od 19 lat po ukończeniu studiów w 2008 roku.

- W tej pracy najbardziej cenię wolność akademicką, możliwość badania dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości i poznawania nowych ludzi. Największą radością jest brak monotonii. To buduję pasję, która nigdy się nie kończy - mówi nasz zwycięzca.

Co zadecydował, że wybrał właśnie ten zawód? - W pierwszej kolejności ciekawość tego, jak zmieniała się edukacja i wychowanie na przestrzeni wieków, zainteresowanie historią społeczeństw i zmieniających się pokoleń - mówi nam. Od kilku lat rozwija jeden z najpopularniejszych na Facebooku profili dotyczących funkcjonowania dzieci w świecie wirtualnym „Jakub Andrzejczak - rodzicielstwo i dzieciństwo w świecie cyfrowym”.

Największa duma zawodowa

Zajmuje się również badaniami naukowymi oraz działalnością profilaktyczną w obszarze socjalizacji i edukacji dzieci i młodzieży w rzeczywistości cyfrowej. Prowadzi szkolenia stacjonarne, online i wideoszkolenia, a także wykłady dla społeczności lokalnej - i to Jego największa duma zawodowa.

- 40 tysięcy osób, które obserwują mój profil na Facebooku oraz tysiące uczestniczących każdego roku w moich szkoleniach daje mi wiarę w to, że kolejne pokolenia będą w tej rzeczywistości funkcjonowały w sposób zdrowy i bezpieczny - mówi.

Poza pracą uwielbia ogród i tworzyć przedmioty z drewna: od desek do krojenia i lamp po stoły i szafki. Łącząc obie swoje pasje, tworzy niesamowite meble ogrodowe, oczywiście drewniane. Wykonuje je dla siebie, rodziny i przyjaciół. Udział w naszym wielkim plebiscycie edukacyjnym był dla Niego ogromnym zaszczytem, a przede wszystkim - potwierdzeniem, że dobrze wykonuje swoją pracę.

- Na tyle dobrze, że osoby, które mnie znają, postanowiły to docenić swoimi głosami - dodaje.

Miłym wspomnieniem, które na pewno na długo zapamięta z akcji, była reakcja ludzi na Jego nominację. Otrzymał mnóstwo pozytywnych komentarzy i życzeń od rodziny, znajomych, ale także nawet osób obserwujących Jego profil na Facebooku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji