Jarosław Szczukowski. Uważa, że warto się angażować, dążyć do doskonałości

Ewelina Żuberek
archiwum prywatne/ Jarosław Szczukowski
Wybór zawodu nie nastręczał Jarosławowi Szczukowskiemu trudności. Problemem był wybór dziedziny, dlatego dziś uczy matematyki, przedmiotów zawodowych i ekonomicznych.

Wybór zawodu nauczyciela od zawsze był oczywisty

Co w zawodzie nauczyciela ceni laureat naszego plebiscytu Jarosław Szczukowski? Przede wszystkim energię i siłę, jakie dają Mu uczniowie, słuchacze i studenci. To także możliwość przebywania z ludźmi, poczucie wpływu na ich rozwój i śledzenie wymiernych efektów zachęcają do bycia coraz lepszym w tym, co robi.

Zaczął uczyć już w trakcie studiów na Uniwersytecie Gdańskim jako asystent stażysta. Od tej pory nieprzerwanie był nauczycielem akademickim, opiekunem koła naukowego, prowadził kursy i szkolenia, uczył w szkołach dla dorosłych, współtworzył dwie szkoły niepubliczne.

Od 2016 roku pracuje w Zespole Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim, jest wychowawcą klasy, zdobywa kolejne stopnie awansu zawodowego. Wybór zawodu nauczyciela od zawsze wydawał Mu się oczywisty. Można powiedzieć, że wyssał go z mlekiem mamy. Jedynie wybór dziedziny nauki nigdy nie był prosty z uwagi na rozległe zainteresowania.

- Tak już pozostało, gdyż uczę matematyki, przedmiotów zawodowych, przede wszystkim logistycznych, wiedzy o społeczeństwie. Wykładam przedmioty ekonomiczne, ostatnio głównie statystykę, na uczelni - wymienia Jarosław Szczukowski.

W pracy najbardziej cieszy Go dobra atmosfera na zajęciach, kontakt z uczniami i studentami, budowanie partnerskich relacji niezależnie od złożoności zagadnień, które im przekazuje. Wzajemne zrozumienie, poznanie potrzeb i uwarunkowań rodzinnych czy zawodowych ułatwiają komunikację, która jest kluczem do sukcesu.

- Radość sprawia mi, gdy dostrzegam w innych rodzącą się pasję, wychodzenie poza schematy czy szkolne zadania obowiązkowe - podkreśla nasz laureat.

Udział w wielkim plebiscycie edukacyjnym był dla Niego pozytywnym doświadczeniem, szansą udziału we współzawodnictwie i okazją sprawdzenia siły oddziaływania na środowisko. - Dzięki niemu odezwało się wiele osób, które kiedyś uczyłem. Miałem możliwość dowiedzieć się, jak potoczyły się ich kariery - mówi. Czwarta lokata w województwie to duże wyróżnienie i potwierdzenie sensu Jego pracy. - Uważam, że warto się angażować, dążyć do doskonałości we wszystkim, co się robi. Fakt, że tyle osób doceniło te starania, daje mi ogromną satysfakcję - podkreśla nasz laureat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji