Katarzyna Kęsik-Pobłocka. Uwielbia rozmawiać z wychowankami, wspierać ich

Ewelina Żuberek
archiwum prywatne/ Katarzyna Kęsik-Pobłocka
- Zajęcie tak wysokiej lokaty, wzmacnia moją motywację do dalszej współpracy i dialogu z dziećmi i młodzieżą - mówi Katarzyna Kęsik-Pobłocka.

Motywacje dają osiągnięcia uczniów i ich uśmiech

Zawód pedagoga wykonuje od 10 lat. Obecnie jest nauczycielem języka angielskiego, wychowawcą klasy i nauczycielem wspomagającym, prowadzi także zajęcia rewalidacyjne oraz pełni funkcję opiekuna samorządu uczniowskiego. Od początku swojej kariery pracuje w Szkole Podstawowej w Łebuni.

- Ukończyłam liceum ogólnokształcące w klasie o profilu lingwistycznym, filologię angielską, pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną oraz pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Gdańskim. A skąd zainteresowanie zawodem nauczyciela? Zabrzmi to banalnie, ale jako mała dziewczynka bardzo lubiłam zabawę w szkołę. Dodatkowo duża część mojej rodziny jest bądź była pedagogami. Często podczas spotkań rodzinnych poruszana była tematyka związana z zawodem nauczyciela, w związku z czym od zawsze byłam na bieżąco - opowiada.

Najbardziej ceni sobie możliwość kontaktu z uczniami. Uwielbia rozmawiać z wychowankami na temat życia codziennego, zainteresowań, pasji, dzielić się z nimi swoimi spostrzeżeniami, przeżyciami, a także wspierać ich w trudnych momentach.

- Cieszę się, że mają do mnie zaufanie i dzielą się ze mną swoimi problemami. Pomagam im w miarę moich możliwości rozwiązywać napotykane trudności - mówi.

Ogromną radość sprawia Jej moment, w którym widzi efekty swoich działań pedagogicznych. Motywują Ją osiągnięcia uczniów, ich uśmiech, a czasami wręczony rysunek z miłym słowem.

- Radości i sukcesy moich uczniów są również moimi. Praca z uczniami inspiruje mnie do dalszego doskonalenia - mówi.

A z czego jest najbardziej dumna? - Z relacji, jakie nawiązałam z uczniami. Bardzo się cieszę i jest mi niezmiernie miło, gdy uczniowie, którzy opuścili już mury naszej szkoły, w dalszym ciągu utrzymują ze mną kontakt, dzielą się swoimi sukcesami, rozterkami, oczekują wsparcia. Sprawia mi radość, że niektórzy z nich osiągają sukcesy z języka angielskiego i nadal rozwijają się w tym kierunku - opowiada nasza laureatka.

Udział w naszej akcji był dla Niej nowym i ciekawym doświadczeniem: - Było mi bardzo miło, gdy dowiedziałam się o nominacji. Zajęcie tak wysokiej lokaty jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, a jednocześnie wzmacnia moją motywację do dalszej współpracy i dialogu z dziećmi i młodzieżą

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji