Kreator CV czyli profesjonalne CV w kilka minut

Artykuł sponsorowany Marek Masalski
Szukasz pracy? Musisz przygotować CV, a nie wiesz, jak się do tego zabrać? Pojawiają się inne przeciwności, takie jak brak czasu na zajęcie się tym i zdobycie informacji? Jeśli nie potrafisz sam przygotować życiorysu, możesz skorzystać z kreatora CV. Zapoznaj się z resztą artykułu, aby dowiedzieć się, jakie są zalety używania takiego programu! Stwórz profesjonalny życiorys w zaledwie kilka minut!

Co wyjątkowego ma w sobie generator CV?

Nie używałeś nigdy programu do tworzenia CV? Dlaczego warto skorzystać z tego narzędzia? CV kreator jest dobrym pomocnikiem podczas przygotowywania życiorysu. Stanowi on znaczenie ułatwienie, zwłaszcza gdy nie pamiętasz, co powinien zawierać taki dokument. Generator CV jest zautomatyzowany i sam poprowadzi Cię przez cały proces tworzenia każdej z sekcji z osobna. Często posiada też porady, zwłaszcza przy rubrykach, które mogą okazać się problematyczne w uzupełnianiu. CV kreator to klucz do stworzenia profesjonalnego Curriculum Vitae! Napisz CV, które otworzy Ci drzwi do wymarzonej kariery, sprawdź Ciekawe CV

Kreator CV - przekonaj się jak tworzyć szybkie CV

Pierwszą zaletą korzystania z generatora CV jest z pewnością czas, który poświęcisz na tworzenie dokumentu. Nie musisz już przygotowywać wszystkiego w Wordzie, dowiadywać się, co dokładnie powinno się tam znaleźć i kilka razy sprawdzać, czy wszystkie istotne kwestie zostały poruszone. Brzmi jak długie godziny pracy? Uniknij zmęczenia oraz nieefektywnego przygotowywania życiorysu i skorzystaj z kreatora CV!

Dlaczego pisanie CV w generatorze jest szybsze? Ponieważ masz od razu rozplanowany plan działania. Każda z sekcji posiada specjalnie przygotowane rubryki. Są one opisane, więc dokładnie wiesz, co powinieneś w nie wpisać. Jedyne, co musisz zrobić, to uzupełnić puste miejsca swoimi danymi i informacjami związanymi z wykształceniem czy doświadczeniem. Samo tworzenie dokumentu nie będzie trwało długo, a efekty będą lepsze, niż gdybyś tworzył życiorys samodzielnie w Wordzie.

Kreator CV - wybierz swój CV szablon

Wybór kreatora CV wcale nie oznacza, że nie masz wpływu na wygląd CV, tylko na treść. Programy posiadają specjalnie przygotowane szablony, które różnią się od siebie układem poszczególnych sekcji, miejscem zdjęcia czy elementami dodatkowo zdobiącymi dokument. Możesz ponadto wybrać kolor, który ma przewodzić w Twoim życiorysie. Da Ci to większe pole dopasowania Curriculum Vitae do oferty i stanowiska pracy oraz własnych preferencji.

Kreator CV - nie zapomnisz o niczym!

Stresujesz się, że pominiesz jakiś ważny element i Twój życiorys nie będzie kompletny? Z kreatorem CV to nie grozi! Program zadba o to, aby w każdej sekcji znalazły się wszystkie potrzebne informacje. Jeżeli będziesz uważnie he wypełniał - z pewnością niczego nie pominiesz.

Kreator CV - Stwórz profesjonlane CV w kilka minut
Kreator CV - Stwórz profesjonlane CV w kilka minut

Kreator CV - CV online jest łatwo dostępne

Martwisz się, że nie znajdziesz odpowiedniego programu? Nie denerwuj się. Kreatory CV są łatwo dostępne online. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce “CV maker”, “CV kreator” czy też “stwórz CV”. Jeśli nie wiesz, który z programów jest dobry, poczytaj o tym, co powinno zawierać profesjonalne Curriculum Vitae. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dokumentowi, który stworzysz, niczego nie brakuje.

Kreator CV - co powinno zawierać profesjonalne CV?

Dobrze przygotowane Curriculum Vitae powinno składać się z poszczególnych sekcji. Większość programów do tworzenia CV będzie posiadało je wszystkie - dla pewności możesz jednak zawsze sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie generator CV spełnia te wymogi. Jakie to sekcje?
1. Dane osobowe
2. Podsumowanie zawodowe
3. Doświadczenie
4. Umiejętności
5. Wykształcenie
6. Zainteresowania
7. Aktualna klauzula RODO
8. Inne sekcje
Zastanawiasz się, jakie informacje są niezbędne wewnątrz każdej z tych sekcji? Podpowiadamy!

Kreator CV - Dane osobowe

Koniecznie zawrzyj tu swoje imię, nazwisko i dane kontaktowe, takie jak numer telefonu oraz adres e-mail. Nie podawaj pełnego adresu zamieszkania - jeśli chcesz, możesz natomiast wspomnieć o samej miejscowości. Nie wpisuj też daty urodzenia czy informacji o stanie cywilnym. Dane te nie są istotne z punktu widzenia rekrutera. Dodanie ich może z kolei spowodować, że przełożony potraktuje Twój dokument jako przestarzały. W pracy, w której ważne jest bycie na bieżąco z trendami i nowościami, takie CV może zostać wykluczone w procesie rekrutacji. Numer telefonu i adres e-mail są z kolei konieczne, aby pracodawca mógł w jakiś sposób skontaktować z Tobą i zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. Dodaj też zdjęcie. Najlepiej, aby była to profesjonalnie wykonana fotografia, na której widniejesz tylko Ty.

Kreator CV - podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe jest najlepszym sposobem na wyróżnienie się spośród innych kandydatów. Wiele osób nadal nie dodaje tej sekcji do swojego dokumentu. Z perspektywy pracodawcy jest to bardzo dobry pomysł. Napisz parę słów o sobie, swoich największych osiągnięciach i celach zawodowych. Dzięki takiemu podsumowaniu zachęcisz przełożonego do zapoznania się z resztą dokumentu. Zwiększą się też Twoje szanse na otrzymanie wymarzonej posady.

Kreator CV - doświadczenie

Jednym z najlepszych wymiarów tego, ile już umiesz, jest doświadczenie zawodowe. Pracowałeś w wielu miejscach i nie wiesz, które z nich powinieneś wybrać, aby ta sekcja nie była zbyt długa? Skup się na tych pozycjach, które są powiązane ze stanowiskiem, na które aplikujesz. Może to być podobna branża lub zakres obowiązków. Zostało Ci miejsce? Możesz je wypełnić innymi stanowiskami. Pamiętaj, aby zacząć od tych, które są powiązane. Dzięki temu pracodawca od razu zauważy, że pracowałeś już w podobnym miejscu i posiadasz jakieś doświadczenie.

Dopiero skończyłeś edukację i nie posiadasz jeszcze doświadczenia? Może uczestniczyłeś w projekcie, stażu, praktykach lub robiłeś coś, czym warto się pochwalić? Nie martw się, jeśli nie posiadasz jeszcze doświadczenia - niektóre firmy chętnie zatrudniają nowe osoby i uczą je wszystkiego od początku. Z pewnością uda Ci się znaleźć coś dla siebie.

Kreator CV - Stwórz idealne CV z Ciekawe CV
Kreator CV - Stwórz idealne CV z Ciekawe CV

Kreator CV - umiejętności

Bardzo dobrym sposobem na pokazanie pracodawcy, co konkretnie już umiesz, a czego jeszcze musisz się douczyć, jest przedstawienie listy umiejętności. Wypisz dokładnie wszystkie swoje kwalifikacje. Pozwoli to przełożonemu zaproponować Ci stanowisko adekwatne do posiadanych zdolności. W tej sekcji warto też wspomnieć o znajomości języków obcych. Napisz o tych językach, którymi posługujesz się przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Określ też poziom znajomości każdego z nich.

Kreator CV - wykształcenie

Opisując wykształcenie, nie warto wspominać zbyt wielu pozycji. Zawrzyj tę, która była ostatnia. Jeśli ukończyłeś już studia - nie wspominaj o szkole podstawowej, czy nawet średniej. Wyjątek stanowi sytuacja, w której szkoła, do której chodziłeś, była profilowana w kierunku, który pomoże Ci dostać wymarzoną pracę. Wszystkie pozycje, które umieścisz, ułóż w kolejności odwrotnie chronologicznej.

Ukończyłeś jakieś kursy lub zdobyłeś certyfikaty? Warto się tym pochwalić. Jeśli jest ich niewiele - wypisz je w tej sekcji. Gdyby z kolei zajmowały zbyt dużo miejsca - umieść je w osobnej rubryce.

Kreator CV - zainteresowania

Wiele osób sądzi, że sekcja zainteresowania” nie jest istotna, nie umieszczają jej więc w swoim życiorysie. Jest to jednak błędne przeświadczenie. Okazuje się, że dla pracodawcy to, jakie posiadasz hobby, może być ważną informacją. Jeżeli bowiem pasjonujesz się tematyką, związaną z pracą, oznacza to, że będziesz należycie wykonywał swoje obowiązki. Takich pracowników szukają firmy. Jednakże, jeśli interesuje Cię coś spoza zakresu Twojej branży - to także dobra wiadomość! Dla pracodawcy jest to informacja, że potrafisz odciąć się od obowiązków i odpocząć w wolnym czasie. Ta przydatna umiejętność pomaga też uniknąć wypalenia zawodowego.

Kreator CV czyli profesjonalne CV w kilka minut

Kreator CV - aktualna klauzula RODO

Jedną z najważniejszych rzeczy w CV jest aktualna klauzula o przetwarzaniu danych osobowych. Powinna ona zostać umieszczona na dole dokumentu. Nie możesz zapomnieć o wpisaniu tej klauzuli. Jeżeli nie znajdzie się ona w Twoim dokumencie - pracodawca nie będzie miał prawa do wykorzystania Twoich danych w celach rekrutacyjnych. Oznacza to, że, nawet jeśli będzie chciał zaproponować Ci pracę - nie będzie mógł tego zrobić, więc na pewno nie otrzymasz wymarzonego stanowiska.

Kreator CV - inne sekcje

Dobrze zrobiony generator CV powinien posiadać możliwość dodania lub usunięcia sekcji, które potrzebujesz (lub nie są Ci potrzebne). Co może okazać się przydatne? Wolontariaty, kursy, certyfikaty, nagrody, projekty czy referencje mogą dużo zdziałać podczas rekrutacji.

Kreator CV - jaki jest najlepszy kreator CV?

Możesz przeszukać wiele stron i wypróbować różne generatory CV. Najlepiej jednak sięgnąć po taki, który jest sprawdzony i posiada wszystkie potrzebne funkcjonalności. Jeśli nie wiesz, który z kreatorów jest dobrym pomysłem, możesz wypróbować CV maker na stronie Ciekawe CV. Program, który tam znajdziesz, poprowadzi Cię krok po kroku, przez wszystkie etapy tworzenia życiorysu. Posiada wskazówki oraz przejrzystą i intuicyjną formę działania. Wypróbuj, stwórz profesjonalne CV i zdobądź pracę marzeń!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji