Magdalena Góralczyk. To był pewnego rodzaju sprawdzian. Świetnie zaliczony

Ewelina Żuberek
archiwum prywatne/ Magdalena Góralczyk
Magdalena Góralczyk od dwóch lat uczy w Prywatnym Przedszkolu Domino w Rybniku. Największą radość w pracy daje Jej uśmiech na twarzach przedszkolaków.

Poczucie, że moja praca ma sens

Udział w plebiscycie był dla Niej pewnego rodzaju sprawdzianem.

- Teraz już wiem, że zaliczonym - mówi z uśmiechem Magdalena Góralczyk.

Najmilsze wspomnienie związane z naszą akcją to wsparcie, którego doświadczyła ze strony rodziców przedszkolaków oraz wiadomości, które otrzymywała podczas trwania akcji.

- Samo zakończenie także na długo zostanie w mojej pamięci. Zajęcie tak zaszczytnego miejsca to dla mnie ogromne wyróżnienie i osiągnięcie, które daje mi poczucie, że moja praca ma sens. Jest to również motywacja do dalszego działania i samorozwoju. Z całego serca jeszcze raz dziękuję za nominację oraz za wszystkie oddane na mnie głosy. Cieszę się, że mam tak wspaniałych ludzi wokół siebie - podkreśla Magdalena Góralczyk.

Ścieżkę zawodową rozpoczynała od pracy w żłobku. Zaraz po ukończeniu studiów licencjackich rozpoczęła pracę w Prywatnym Przedszkolu Domino w Rybniku i od dwóch lat jest nauczycielem wychowania przedszkolnego. Wkrótce kończy także studia magisterskie.

- Zawód nauczyciela wybrałam przede wszystkim ze względu na pozytywne relacje z dziećmi oraz umiejętność organizacji i planowania im czasu. Chęć przyglądania się rozwojowi dziecka wprowadziła mnie na ścieżkę studiowania. W dalszym etapie praktyka uświadomiła mi tylko to, że ta praca to moja życiowa pasja - twierdzi laureatka IV miejsca w kategorii Nauczyciel Roku Przedszkola.

Największą radość w pracy daje Jej uśmiech na twarzach przedszkolaków oddanych pod czułą opiekę. Możliwość codziennego przypatrywania się temu, jak nabywają nowych umiejętności daje Jej największe spełnienie, a widoczne postępy ogromną satysfakcję. Największe powody do dumy dają Jej efekty odpowiednio zaplanowanego procesu edukacyjnego.

- Zadowolenie moich podopiecznych ich rodziców oraz dyrekcji placówki dają mi jasny komunikat, że moja praca jest na wysokim poziomie - uważa Magdalena Góralczyk. Prywatnie bardzo lubi czytać książki, chodzić na spacery czy też słuchać muzyki. - Jednak do wyróżnionych zainteresowań zaliczam pieczenie różnego rodzaju wypieków! Beza z owocami jest najlepsza na wszystko - wyjawia nam nauczycielka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji