Marcin Maciuk. Spełniony jako pedagog i jako głowa ukochanej rodziny

Agnieszka Rzymkowska
Archiwum prywatne Marcin Maciuk
Laureatem II miejsca z tytułem Nauczyciela Roku Szkoły Ponadpodstawowej jest Marcin Maciuk. Jego marzeniem było zostać nauczycielem. Najbardziej dumny jest ze swoich uczniów, którzy zawsze z zapałem i energią angażują się we wszelkie inicjatywy. W szczególności cieszy Go działalność samorządu uczniowskiego, którym się opiekuje, a który realizuje dużo projektów (SUWAK, Szkolny Budżet Obywatelski) i sprawia, że uczniowie mają realny wpływ na to, co dzieje się w szkole.

Interesuje go historia, a wolny czas uwielbia spędzać z rodziną

Marcin Maciuk prywatnie interesuje się historią Krakowa oraz dziejami nauki polskiej. - Uwielbiam spędzać czas z moją rodziną: ukochaną żoną Kasią i dziećmi Franusiem, Zosią i Bogumiłkiem, a także dużo czytam - opowiada o tym, co lubi robić najbardziej podczas wolnych dni od wykonywania zawodu, który uważa za wyjątkowy. Kształcenie młodych ludzi przynosi Mu ogrom satysfakcji, a kontakt, rozmowy, dyskusje z nimi to coś, co ciągle Go rozwija.

Nauczycielem jest od ośmiu lat

Najpierw pracował w liceum ogólnokształcącym a obecnie w Technikum Ekonomiczno-Hotelarskim nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Krakowie.

Z wykształcenia jestem historykiem. Ukończyłem również studia podyplomowe z geografii i wiedzy o społeczeństwie - opowiada. To jednak nie koniec, bo jest również przewodnikiem miejskim po Krakowie, archiwistą a w zeszłym roku obronił doktorat na Wydziale Historycznym UJ.

I zawsze nasz laureat bardzo angażował się w życie szkoły i jej działalność.

Robi wiele dla uczniów i oświaty

Obecnie jest opiekunem samorządu uczniowskiego, ale również szkolnej gazety „Ekonowinka”. Organizuje konkursy, jak ten o Andrzeju Hałacińskim i Legionach Piłsudskiego dla klas I, które przyciągają liczne grono uczniów.

Jestem inicjatorem i koordynatorem Tygodnia Niepodległości w szkole. Zajmuję się również stroną internetową placówki, profilem na Facebooku oraz infoekranem - mówi.

Największą radość przynosi Mu szczęście Jego uczniów i to, że widzą sens w nauce i działaniu na rzecz szkoły. - To, że pytają, że chcą się dowiedzieć, że chcą się zaangażować - dopowiada. Ocenia, że to naprawdę wspaniała sprawa inspirować oraz być inspirowanym.

Dla naszego laureat nominacja, a potem uplasowanie się na drugim stopniu podium w plebiscycie było bardzo dużym wyróżnieniem i ciekawym doświadczeniem, które nie miałoby miejsca, gdyby nie oddane na Niego głosy, za co serdecznie dziękuje.

[cyt] Szczególnie ucieszyły mnie miłe słowa wsparcia moich byłych i obecnych uczniów oraz koleżanek i kolegów - wyznaje. [cyt]
To, co jednak rozgrzewało Jego serce najbardziej, to fakt, że w trakcie trwania plebiscytu mógł cieszyć się ogromnym wsparciem swojej ukochanej żony Katarzyny Kos-Maciuk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji