Matura w formule 2023. Kiedy są egzaminy? Harmonogram matur, nowe zasady i wymagania egzaminacyjne. Matura będzie trudna?

Magdalena Konczal
Magdalena Konczal
Matura w formule 2023 rozpocznie się już w czwartek, 4 maja. W tym roku szkolnym maturzyści zmierzą się z egzaminem dojrzałości przeprowadzanym na innych zasadach. W tym tekście znajdziecie najważniejsze informacje na temat egzaminów: harmonogram, zmiany oraz aktualności na temat tegorocznej matury. W ciągu ostatnich miesięcy ogłoszono ułatwienia zarówno na maturze pisemnej, jak i ustnej. Sprawdźcie najważniejsze informacje na temat matury w formule 2023.

Spis treści

Matura 2023. Dwie formuły egzaminów

Matura w 2023 roku zostanie przeprowadzona w dwóch formułach: 2023 oraz 2015. Do nowej matury przystępują uczniowie, którzy uczyli się w systemie 8+4 (osiem klas szkoły podstawowej oraz cztery klasy liceum). Zaś uczniowie, którzy uczęszczali do techników czy szkół branżowych II stopnia, a wcześniej chodzili jeszcze do gimnazjum podejdą do matury w formule 2015.

Najwięcej zmian zaszło na maturze w formule 2015 w związku z tym, by rozwiać wątpliwości tegorocznych zdających przypominamy najważniejsze zmiany na egzaminie, harmonogram matur, informacje o egzaminie ustnym, a także linki do materiałów CKE, które mogą okazać się przydatne w przygotowaniach do matur.

Informatory na maturę w formule 2023

Wszystkie niezbędne informacje, którymi uczeń powinien wykazać się na egzaminie dojrzałości w formule 2023 zostały zawarte w informatorach. Trzeba jednak pamiętać, by czytać je łącznie z aneksem do informatora 2023. Są one zamieszczone na stronie CKE:

Kiedy odbędą się matury 2023? Harmonogram egzaminów

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała pełny harmonogram matur 2023. Oto on:

4 maja 2023 (czwartek):

 • godz. 9.00 – język polski (poziom podstawowy),

5 maja 2023 (piątek):

 • godz. 9.00 – język angielski (poziom podstawowy),
 • godz. 14.00 – język francuski, język hiszpański, język rosyjski, język włoski, język niemiecki (poziom podstawowy).

8 maja 2023 (poniedziałek):

 • godz. 9.00 – matematyka (poziom podstawowy),
 • godz. 14.00 – język hiszpański (poziom rozszerzony; poziom dwujęzyczny)

9 maja 2023 (wtorek):

 • godz. 9.00 – język angielski (poziom rozszerzony; poziom dwujęzyczny),
 • godz. 14.00 – filozofia (poziom rozszerzony).

10 maja 2023 (środa):

 • godz. 9.00 – wiedza o społeczeństwie (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – język niemiecki (poziom rozszerzony; poziom dwujęzyczny).

11 maja 2023 (czwartek):

 • godz. 9.00 – biologia (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – język rosyjski (poziom rozszerzony; poziom dwujęzyczny).

12 maja 2023 (piątek):

 • godz. 9.00 – matematyka (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – język francuski (poziom rozszerzony; poziom dwujęzyczny).

15 maja 2023 (poniedziałek):

 • godz. 9.00 – chemia (poziom rozszerzony),
 • Godz. 14.00 – historia muzyki (poziom rozszerzony).

16 maja 2023 (wtorek):

 • godz. 9.00 – geografia (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – język mniejszości narodowych (poziom podstawowy).

17 maja 2023 (środa):

 • godz. 9.00 – język polski (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – język mniejszości narodowych (poziom rozszerzony).

18 maja 2023 (czwartek):

 • godz. 9.00 – historia (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – język włoski (poziom rozszerzony; poziom dwujęzyczny).

19 maja 2023 (piątek):

 • godz. 9.00 – fizyka (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – historia sztuki (poziom rozszerzony).

22 maja 2023 (poniedziałek):

 • godz. 9.00 – informatyka (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – język kaszubski, język łemkowski, język łaciński i kultura antyczna (poziom rozszerzony).

Kto będzie zdawał maturę 2023?

Do matury w formule 2023 przystępować będą osoby, które uczęszczały do 8-klasowej szkoły podstawowej, a następnie do 4-klasowego liceum, ale nie tylko oni. Oto osoby, które będą zdawały egzamin dojrzałości w nowej formule:

 • Absolwenci 4-letniego liceum ogólnokształcącego,
 • Absolwenci ponadpodstawowej szkoły średniej (sprzed 2005 roku),
 • Osoby, które ukończyły szkołę średnią za granicą (bez uprawnień na studia).

Jak przygotować się do matury 2023 na ostatnią chwilę?

Przygotowując się do egzaminu w formule 2023 warto przejrzeć arkusze pokazowe, ale także próbne matury CKE – z września oraz z grudnia. To doskonała okazja, by zapoznać się z zadaniami, czasem pracy, a także całą nową formułą egzaminu.

Poniżej znajdują się przydatne linki, związane z maturą 2023, które warto przejrzeć:

 1. Pokazowe arkusze maturalne znajdują się na stronie CKE.
 2. Centralna Komisja Egzaminacyjna: materiały dodatkowe (część ustna egzaminu z języka polskiego, materiały informacyjno-szkoleniowe dla nauczycieli) – wkrótce w zakładce będzie pojawiało się więcej materiałów.
 3. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie – omówienie formuły matur, zasady zdawania.
 4. Jawne zadania egzaminacyjne w części ustnej matury 2023 z języka polskiego (lista).
 5. Informatory o egzaminie maturalnym od roku szkolnego 2022/2023 przygotowane przez CKE.
 6. Rady od CKE na 7 dni przed maturą.

Matura ustna w formule 2023

Sporo osób zastanawia się, czy po dwuletniej przerwie powrócą matury ustne. Okazuje się, że tak. Będą one wyglądać nieco inaczej.

Na stronie CKE można znaleźć filmy z przykładowymi nagraniami z egzaminu ustnego w formule 2023. Warto się z nimi zapoznać. Na maturze ustnej 2023 z języka polskiego uczniowie będą losować zestaw egzaminacyjny, składający się z dwóch zadań. Pierwsze dotyczy lektury obowiązkowej (są to pytania jawne), a drugie innych tekstów kultury (literackich, ikonicznych czy językowych).

Dalsza część egzaminu wygląda podobnie, jak na maturze od 2015 roku, a więc: zdający przygotowuje się do wypowiedzi (15 minut), wygłasza wypowiedź monologową (10 minut), a na koniec odpowiada na pytania zadawane przez egzaminatorów (5 minut).

Matura z ułatwieniami. Będzie mniej pytań jawnych. Zmiany z 15 marca 2023

Liczba pytań jawnych została zmniejszona, będzie ich nie ponad 200, ale ponad 100. Pełna lista znajduje się na stronie cke.gov.pl>>

Zobacz aktualne jawne pytania na maturę 2023:

Szef resortu edukacji już od jakiegoś czasu zapowiadał zmniejszenie wymagań na maturze ustnej. Mówił o mniejszczej liczbie zadań jawnych i możliwości wyboru. Ostatecznie wprowadzono tylko tę pierwszą zmianę.

Trwa głosowanie...

Co uważasz na temat zmniejszenia liczby pytań jawnych na maturze ustnej?

15 marca 2023 roku ogłoszono, że ułatwienia zostały wprowadzone na egzaminie pisemnym z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. W przypadku języka polskiego uczeń będzie mógł popełnić więcej błędów językowych, ortograficznych i interpunkcyjnych i wciąż otrzymać sporo punktów za wypracowanie. Jeżeli tylko jedną lekturę w wypracowaniu uczeń wykorzysta funkcjonalnie, wciąż może liczyć na 8 punktów na 16 w kategorii kompetencje literackie i kulturowe.

Matura 2023 na nowych zasadach. Konferencja ministra edukacji i szefa CKE. 26.01.23

O szczegółach dotyczących matury 2023 mówili ministrowie Przemysław Czarnek i Dariusz Piontkowski oraz szef CKE Marcin Smolik w trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie MEiN 26 stycznia 2023 roku o godz. 13.00. Wyjaśniono, jak ma wyglądać egzamin w nowej formule.

Minister edukacji podkreślił, że wymagania egzaminacyjne zostały „zmniejszone o około 20-25 proc.”. Zaznaczył także, że w tym roku na pewno nastąpi powrót do egzaminu w formule ustnej, który nie podlega jednak zewnętrznej ocenie przez egzaminatorów CKE, ale przez nauczycieli, uczących w danej szkole.

– Po maturach próbnych widzimy, że uczniowie są dobrze przygotowani – mówił Przemysław Czarnek.

Z kolei Dariusz Piontkowski zaznaczył, że w tym roku równolegle odbywać się będzie matura w formule 2015 oraz 2023. Zapewnił, że znajdzie się odpowiednia liczba nauczycieli egzaminatorów przeszkolonych do sprawdzania i oceniania prac.

– Chcemy doprowadzić do wzrostu wynagrodzeń stawek egzaminatorów. Projekt rozporządzenia przewiduje kilkunastoprocentowe wzrosty wynagrodzeń – mówił wiceminister edukacji, zaznaczając, że chodzi o osoby sprawdzające egzaminy z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego.

Jednocześnie zapewnił, że uczniowie i nauczyciele już przez kilka lat byli przygotowywani do matury w nowej formule, dzięki szkoleniom i materiałom, które pojawiały się na stronie CKE.

Z kolei szef CKE podkreślił, że w 2023 roku wymagania egzaminacyjne zostały okrojone, nie tylko w przypadku matur obowiązkowych, ale także tzw. rozszerzeń. Odniósł się także do petycji polonistów ws. zmiany kryteriów egzaminacyjnych z języka polskiego. Zaznaczył, że odpowiedź do petycji jest właśnie przygotowywana i będzie obszerna. Ponadto mówił o tym, by na egzamin spojrzeć całościowo, a nie przez pryzmat „tylko wyrwanych z kontekstów kryteriów”.

– My rozumiemy obawy. Natomiast nie ma możliwości zmiany kryteriów na podstawie emocji czy strachu – podkreślił Marcin Smolik.

Matura 2023. Będzie trudniejsza?

W trakcie konferencji z udziałem ministra edukacji oraz dyrektora CKE, która odbyła się w lipcu 2022, mówiono z kolei o tym, czy matura 2023 będzie trudniejsza, czy łatwiejsza. Jak podkreślił Marcin Smolik egzamin będzie przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych.

– Matura 2023 będzie trochę trudniejsza, niż ta dotychczasowa – mówił dyrektor CKE. – Warto pamiętać, że odbędzie się ona zarówno w części ustnej, jak i pisemnej. Jeżeli nic się nie zadzieje w kwestiach pandemicznych, to zostanie ona przeprowadzona w taki sposób, jak to zaplanowano.

Jak będzie wyglądała matura w 2023 roku?

Przez długi czas trwały dyskusje na temat tego, jak ma wyglądać matura 2023. Początkowo egzamin miał być trudniejszych, jednak z uwagi na pandemię mówiło się o obniżeniu wymagań egzaminacyjnych.

– To będzie trudniejsza matura niż tegoroczna – tłumaczył Przemysław Czarnek na antenie radia RMF FM. – Natomiast nie tak trudna, jak była zakładana na początku, kiedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że będzie COVID-19. Matura 2023 roku jest nową maturą dla tych, którzy są w systemie 8+4, czyli bez gimnazjów, i jest maturą bardziej wymagającą i będzie bardziej wymagającą, ale nie aż tak bardzo, jak byśmy to planowali bez Covid-19.

Warto zapoznać się z informatorami do nowej matury. Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej opublikowano dokładne informacje na temat matury 2023. Znajdują się one na stronie CKE.

Matura 2023 z języka polskiego. Te zmiany zajdą na egzaminie

Bazując na materiałach publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Okręgową Komisję Egzaminacyjną, poniżej przedstawiamy nową formułę matury.

Matura 2023 z języka polskiego na poziomie podstawowym będzie się różniła od matury 2022. Oto najważniejsze zmiany:

 • czas na rozwiązanie zadań maturalnych będzie wynosił 240 minut (dotychczas wynosił on 170 minut),
 • uczeń otrzyma dwa arkusze (dotychczas był tylko jeden),
 • arkusz nr 1 to część testowa podzielona na zagadnienia o nazwie „Język polski w użyciu. Test” oraz „Test historycznoliteracki” (maksymalna liczba punktów za rozwiązanie tej części to 25)
 • w arkuszu nr 2 uczniowie musieliby zmierzyć się z wypracowaniem, a więc stworzyć wypowiedź argumentacyjną, za którą mogą uzyskać 35 punktów.

Zmiany zajdą także na rozszerzonej maturze z języka polskiego. Dotychczas uczniowie mieli 180 minut, by stworzyć wypowiedź argumentacyjną lub dokonać interpretacji porównawczej dwóch tekstów literackich i za swoją pracę mogli uzyskać 40 punktów.

Na maturze 2023 czas zostanie zwiększony do 210 minut. Maksymalnie będzie można zdobyć 35 punktów. Uczniowie w tym czasie muszą napisać wypracowanie na jeden z dwóch tematów, odwołując się do elementów zawartych w poleceniu (np. lektury obowiązkowej, wybranego kontekstu, tekstów z dwóch różnych epok).

Ucz się i pracuj wszędzie tam, gdzie Ci wygodnie!

Materiały promocyjne partnera
FAQ - matura 2023

Jak będzie wyglądała matura 2023? Czy egzamin ustny jest obowiązkowy? Ile trzeba mieć procent z matury 2023, żeby zdać? Odpowiadamy na pytania o egzamin dojrzałości 2023

Kiedy będzie można poprawić maturę 2023?

Egzaminy poprawkowe dla tych, którym nie powiodło się na maturze 2023, przewidziane są w sierpniu 2023. Do egzaminu poprawkowego może przystąpić ten uczeń, który podszedł do wszystkich zaplanowanych egzaminów z przedmiotów obowiązkowych (w części ustnej i pisemnej), a nie uzyskał minimum punktów tylko z jednego z nich. Absolwent musi pisemnie zgłosić zamiar poprawiania egzaminu w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników matur.

Kiedy będą wyniki matury 2023?

Wyniki matury 2023 poznamy w lipcu 2023 roku.

Czy można wyjść z sali przed zakończeniem egzaminu maturalnego?

Jeśli maturzysta szybko uporał się z zadaniami i zakończył pracę, może opuścić salę. Również ten uczeń, który nie potrafi poradzić sobie z maturalnymi zadaniami, może wyjść z sali wcześniej. Wszystkich obowiązują jednak konkretne zasady: 

 • maturzysta może opuścić salę najwcześniej po godzinie od rozpoczęcia egzaminu, 
 • jeśli do oficjalnego zakończenia egzaminu zostało 15 minut lub mniej, maturzysta zobowiązany jest do pozostania na miejscu do jego końca, 
 • uczeń, który chce opuścić salę, musi zamknąć arkusz i położyć go na brzegu ławki. Wtedy może zgłosić zamiar wyjścia, podnosząc rękę.

Czy podczas matury można wyjść do toalety?

Potrzebę skorzystania z toalety uczeń powinien zgłosić nauczycielowi poprzez podniesienie ręki. 

Samodzielna wyprawa do WC jest niemożliwa - maturzystę do toalety odprowadza jeden z członków komisji egzaminacyjnej. Również w towarzystwie tego samego egzaminatora uczeń wraca z toalety na salę, aby kontynuować egzamin.

Co zabrać ze sobą na maturę 2023?

Przy wejściu na salę egzaminacyjną obowiązują spore obostrzenia w sprawie przedmiotów, jakie można zabrać ze sobą na maturę. Zabroniony jest oczywiście telefon i wszelka elektronika, nie można wnosić maskotek i innych zbędnych przedmiotów.

Są jednak rzeczy, które koniecznie należy wziąć ze sobą na maturę:

 • dowód osobisty lub inny dokument tożsamości
 • długopis z czarnym wkładem lub pióro z czarnym atramentem
 • linijka (pisemny egzamin z matematyki). Uwaga! Wszystkie rysunki uczeń powinien wykonywać długopisem, a nie ołówkiem.

Na niektóre egzaminy można mieć przy sobie prosty kalkulator, lupę czy słownik - warto dokładnie sprawdzić te informacje w Komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 19 sierpnia 2022 roku w sprawie przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2023 roku.

Na salę można wziąć butelkę wody - bez etykiety! Dopuszczalne są chusteczki higieniczne - luzem, bez opakowania. Uczeń może zabrać też zwykły ołówek, aby np. zaznaczać  istotne fragmenty w analizowanym tekście.

Czy matura ustna 2023 jest obowiązkowa? Jak wygląda?

W 2023 roku, po roku przerwy, na maturę wraca obowiązkowy egzamin ustny z języka polskiego i języka obcego.

Język polski, matura ustna - uczniowie będą losować zestaw egzaminacyjny, składający się z dwóch zadań: 

 • Pierwsze zadanie dotyczy lektury obowiązkowej i są to pytania jawne. 
 • Drugie zadanie dotyczy innych tekstów kultury (literackich, ikonicznych lub językowych).  

Maturzysta będzie miał kwadrans na przygotowanie odpowiedzi. Po tym czasie wygłasza monologową wypowiedź (10 minut), a przez kolejne 5 minut odpowiada na pytania egzaminatorów.

Język obcy, matura ustna - egzamin odbywa się w formie 15-minutowej rozmowy. Zdający otrzymuje 3 zadania. Są to:

 • rozmowa z odgrywaniem roli, 
 • opis ilustracji i odpowiedzi na trzy pytania, 
 • wypowiedź na podstawie materiału stymulującego i odpowiedzi na dwa pytania.

Ile trwa pisemna matura 2023?

Ile trwają poszczególne egzaminy pisemne na maturze 2023?

 • Pisemny egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym trwać będzie 240 minut, a na poziomie rozszerzonym 210 minut (obecnie egzaminy te trwają 170 i 180 minut).
 • Pisemny egzamin z matematyki (zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym) trwać będzie 180 minut.
 • Czas egzaminów pisemnych z języka obcego nowożytnego pozostaje bez zmian: na poziomie podstawowym - 120 minut, na poziom rozszerzonym - 150 minut, na poziomie dwujęzycznym - 180 minut.
 • Na egzaminy pisemne z biologii, chemii, filozofii, fizyki, geografii, historii, historii muzyki, historii sztuki, języka łacińskiego i kultury antycznej oraz z wiedzy o społeczeństwie – maturzysta będzie miał jak do tej pory 180 minut.

Ile trzeba mieć procent z matury 2023, żeby zdać?

Aby zdać maturę w formie obowiązującej od 2023 roku, trzeba uzyskać 30 procent punktów możliwych do zdobycia z przedmiotów obowiązkowych. 

W 2023 roku zdający maturę nie mają ustalonego minimalnego limitu punktów z przedmiotu dodatkowego, który będą zdawać na poziomie rozszerzonym. W praktyce oznacza to, że maturzyści muszą tylko do tego egzaminu podejść. Ta sytuacja zmieni się już dla maturzystów w 2024 roku, kiedy to ustalony będzie już minimalny próg procentowy.

Czy matura 2023 będzie trudniejsza?

Dyskusje nad poziomem trudności egzaminu maturalnego 2023 trwały długo. Wiadomo jednak, że nie będzie on tak trudny jak początkowo planowano. Wymagania będą nieco wyższe niż podczas matury 2022 - przyznają to zgodnie minister edukacji i szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Po roku przerwy wraca między innymi obowiązkowa ustna matura z języka polskiego i języka obcego.

Dokładne wytyczne odnośnie egzaminu dojrzałości można znaleźć na stronie CKE.

Kiedy jest matura 2023?

Oto pełny harmonogram matur 2023, opublikowany przez CKE:

4 maja 2023 (czwartek):

 • godz. 9.00 – język polski (poziom podstawowy),

5 maja 2023 (piątek):

 • godz. 9.00 – język angielski (poziom podstawowy),
 • godz. 14.00 – język francuski, język hiszpański, język rosyjski, język włoski, język niemiecki (poziom podstawowy).

8 maja 2023 (poniedziałek):

 • godz. 9.00 – matematyka (poziom podstawowy),
 • godz. 14.00 – język hiszpański (poziom rozszerzony; poziom dwujęzyczny)

9 maja 2023 (wtorek):

 • godz. 9.00 – język angielski (poziom rozszerzony; poziom dwujęzyczny),
 • godz. 14.00 – filozofia (poziom rozszerzony).

10 maja 2023 (środa):

 • godz. 9.00 – wiedza o społeczeństwie (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – język niemiecki (poziom rozszerzony; poziom dwujęzyczny).

11 maja 2023 (czwartek):

 • godz. 9.00 – biologia (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – język rosyjski (poziom rozszerzony; poziom dwujęzyczny).

12 maja 2023 (piątek):

 • godz. 9.00 – matematyka (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – język francuski (poziom rozszerzony; poziom dwujęzyczny).

15 maja 2023 (poniedziałek):

 • godz. 9.00 – chemia (poziom rozszerzony),
 • Godz. 14.00 – historia muzyki (poziom rozszerzony).

16 maja 2023 (wtorek):

 • godz. 9.00 – geografia (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – język mniejszości narodowych (poziom podstawowy).

17 maja 2023 (środa):

 • godz. 9.00 – język polski (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – język mniejszości narodowych (poziom rozszerzony).

18 maja 2023 (czwartek):

 • godz. 9.00 – historia (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – język włoski (poziom rozszerzony; poziom dwujęzyczny).

19 maja 2023 (piątek):

 • godz. 9.00 – fizyka (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – historia sztuki (poziom rozszerzony).

22 maja 2023 (poniedziałek):

 • godz. 9.00 – informatyka (poziom rozszerzony),
 • godz. 14.00 – język kaszubski, język łemkowski, język łaciński i kultura antyczna (poziom rozszerzony).

Do kiedy trzeba wybrać przedmiot na poziomie rozszerzonym?

Do 7 lutego 2023 roku należy złożyć ostateczną deklarację o przystąpienie do egzaminu i wyborze przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Wstępne deklaracje maturzyści składali do końca września 2022.

Kto będzie zdawał maturę 2023?

Do matury w nowe formule 2023  przystępować będą:

 • Absolwenci 4-letniego liceum ogólnokształcącego (po 8-letniej szkole podstawowej),
 • Absolwenci ponadpodstawowej szkoły średniej (sprzed 2005 roku),
 • Osoby, które ukończyły szkołę średnią za granicą (bez uprawnień na studia).

Jak będzie wyglądała matura w 2023?

Według nowej formuły maturzyści w 2023 roku muszą obowiązkowo przystąpić do egzaminów pisemnych: z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki, a także do jednego egzaminu pisemnego z przedmiotu do wyboru.

Obowiązkowe będą również egzaminy ustne z języka polskiego oraz języka obcego.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
ta matura to kpina. te dzieciaki zostały rok temu poinformowane , że zmienia im się lektury na maturę. ktoś wie z ilu lektur obecnie zdawano maturę z polskiego? z 8. nie , nie pomyliłam się. z 8. A w roku następnym? z ponad 50.

jeśli nauczycieli mówią , że polski jest nie do zdania dla większości to o co chodzi? chcą z naszych dzieci zrobić roboli? bez matur? to szaleńcy ci ludzie. to niszczyciele. jestem przerażona.
G
Gość
Po co wydłużanie czasu trwania egzaminu? Mam nadzieję że będzie się to wiązało z ukróceniem tzw. wydłużeń na podstawie zaświadczeń lekarskich bo w ostatnich latach dochodziło już do takich patologii, że niemal połowa zdających miała wydłużenia, co rodzi podejrzenie że duża część przedstawianych zaświadczeń lekarskich była lipna.

A tak w ogóle to utrudnianie egzaminu w roku wyborczym to niezły samobój dla władzy...
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji