Matura z matematyki. Sposób na powtórkę. Rozwiąż próbny egzamin z Pi-stacją i sprawdź swoje umiejętności. Sposób na powtórkę

Magdalena Konczal
fot. Krzysztof Kapica/ Polska Press/ zrzut ekranu z arkusza maturalnego Pi-stacji
Matura 2023 trwa. Przedmiotem obowiązkowym, który zazwyczaj sprawia uczniom najwięcej problemów, jest matematyka. Jak dobrze przygotować się do tego egzaminu? Najlepszym sposobem będzie praktyka, a więc rozwiązywanie zadań. Zmierzcie się z arkuszem maturalnym przygotowanym przez ekspertów Pi-stacji. To doskonała powtórka dla tegorocznych maturzystów!

Spis treści

Próbna matura z matematyki. Sprawdź się przed egzaminem

Szkoły chętnie organizują próbne egzaminy. Dla uczniów to dobra okazja, by nie tylko sprawdzić swoje umiejętności przed zbliżającą się wielkimi krokami maturą, ale także oswoić się z procedurą egzaminacyjną, co może zminimalizować stres u zdających.

Matury próbne organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną odbyły się we wrześniu i grudniu 2022 roku. Takie egzaminy w różnych terminach organizowały też poszczególne wydawnictwa. Tym razem do rozwiązania arkusza maturalnego z matematyki zachęca Pi-stacja – projekt oferujący darmowe wideolekcje z przedmiotów ścisłych.

Egzamin był przeprowadzony 27 marca o godz. 9.00, ale uczniowie wciąż mogą pobrać i rozwiązać go za darmo, bez konieczności logowania się i podawania jakichkolwiek danych. Arkusz został opracowany przez ekspertów i zawiera 33 zgodne z aktualnymi wymaganiami egzaminacyjnymi zadania.

Zobacz arkusz, rozwiąż go i sprawdź się przed maturą:

Na stronie Pi-stacji znajduje się także klucz odpowiedzi, dzięki któremu można oszacować swój wynik na próbnym egzaminie oraz omówienie zadań maturalnych przez nauczycielkę matematyki.

Matura z matematyki 2023. Najważniejsze informacje

Do matury zostało coraz mniej czasu. Warto więc dobrze zapoznać się z wymaganiami egzaminacyjnymi, które w tym roku obowiązują, a później rozwiązywać zadania, bo, jak wiadomo, praktyka czyni mistrza.

Trwa głosowanie...

Który przedmiot maturalny jest najtrudniejszy?

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym odbędzie się w poniedziałek, 8 maja o godz. 9.00. Uczniowie na rozwiązanie zadań mają 180 minut. Na maturę z matematyki oprócz długopisu lub pióra z czarnym tuszem/atramentem i dowodu osobistego można wnieść także:

  • linijkę;
  • cyrkiel;
  • kalkulator prosty;
  • tablicę z wybranymi wzorami matematycznymi (zapewnia ją szkoła).
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mount Everest cały czas rośnie

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji