Spis treści
Próbna matura z matematyki. Sprawdź się przed egzaminem
Szkoły chętnie organizują próbne egzaminy. Dla uczniów to dobra okazja, by nie tylko sprawdzić swoje umiejętności przed zbliżającą się wielkimi krokami maturą, ale także oswoić się z procedurą egzaminacyjną, co może zminimalizować stres u zdających.
Matury próbne organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną odbyły się we wrześniu i grudniu 2022 roku. Takie egzaminy w różnych terminach organizowały też poszczególne wydawnictwa. Tym razem do rozwiązania arkusza maturalnego z matematyki zachęca Pi-stacja – projekt oferujący darmowe wideolekcje z przedmiotów ścisłych.
Egzamin był przeprowadzony 27 marca o godz. 9.00, ale uczniowie wciąż mogą pobrać i rozwiązać go za darmo, bez konieczności logowania się i podawania jakichkolwiek danych. Arkusz został opracowany przez ekspertów i zawiera 33 zgodne z aktualnymi wymaganiami egzaminacyjnymi zadania.
Zobacz arkusz, rozwiąż go i sprawdź się przed maturą:
Na stronie Pi-stacji znajduje się także klucz odpowiedzi, dzięki któremu można oszacować swój wynik na próbnym egzaminie oraz omówienie zadań maturalnych przez nauczycielkę matematyki.
Matura z matematyki 2023. Najważniejsze informacje
Do matury zostało coraz mniej czasu. Warto więc dobrze zapoznać się z wymaganiami egzaminacyjnymi, które w tym roku obowiązują, a później rozwiązywać zadania, bo, jak wiadomo, praktyka czyni mistrza.
Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym odbędzie się w poniedziałek, 8 maja o godz. 9.00. Uczniowie na rozwiązanie zadań mają 180 minut. Na maturę z matematyki oprócz długopisu lub pióra z czarnym tuszem/atramentem i dowodu osobistego można wnieść także:
- linijkę;
- cyrkiel;
- kalkulator prosty;
- tablicę z wybranymi wzorami matematycznymi (zapewnia ją szkoła).