Na najwyższym stopniu Przedszkole w Zębowicach!

Agnieszka Rzymkowska
Archiwum Publiczne Przedszkole w Zębowicach
Publiczne Przedszkole w Zębowicach przy Dobrodzieńskiej 32 może pochwalić się wieloma osiągnięciami, a teraz także tytułem Przedszkola Roku województwa opolskiego. Przez lata działalności przez progi przedszkola przeszło wielu przedszkolaków. Niejednokrotnie są to już rodzice obecnych podopiecznych.

Placówka mieści się w niewielkiej gminie Zębowice w powiecie oleskim. W przedszkolu funkcjonują cztery grupy przedszkolne, do których uczęszcza 104 dzieci. Jest również oddział zamiejscowy, do którego chodzi 25 dzieci.

Wszystkie osoby pracujące w naszym przedszkolu są oddane swojej pracy na rzecz wychowanka, przedszkola i środowiska bo przecież „przedszkole to nasz drugi dom” - podkreślają przedstawiciele placówki.

W zwycięskim przedszkolu dzieci czują się kochane i potrzebne. Są również bezpieczne i uśmiechnięte, a dzięki szerokiej gamie kreatywnych zabaw i ćwiczeń poznają i odkrywają otaczający świat, na miarę swoich potrzeb i możliwości.

Proponujemy przedszkolakom nowocześnie wyposażone sale oraz duży plac zabaw. Zapewniamy im bogatą i ciekawą ofertę edukacyjną. Nasza działalność wychowawczo-edukacyjna skupia się wokół rozwijania potencjału twórczego dziecka, jego talentów, zdolności i zainteresowań. Dajemy dzieciom poczucie, że są potrzebne, że mogą i potrafią. Stawiamy na równość szans oraz poszukiwanie i doświadczanie - zwracają uwagę.

W pracy z dziećmi wykorzystują różnorodne coraz to nowsze pomoce edukacyjne. Wszystkie proponowane przez przedszkole działania są ze sobą integralnie powiązane. To znaczy, że obejmują zabawy i zajęcia rozwijające:

  • mowę,
  • myślenie,
  • pojęcia matematyczne,
  • samodzielność,
  • kreatywność,
  • aktywność muzyczną,
  • plastyczną,
  • techniczną,
  • motoryczną oraz zdrowotną.

Właściciele i kadra promują zdrowy styl życia, kształtując postawy prozdrowotne. Ponadto zapewniają dzieciom terapię logopedyczną oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczną w formie zajęć z terapeutą i psychologiem w oparciu o przygotowane indywidualne programy terapeutyczne. Dbają o dzieci również ze specjalnym potrzebami edukacyjnymi.

Przedszkole proponuje również dodatkowe zajęcia, jak rytmika, język angielski w formie projektu oraz język niemiecki jako język mniejszości narodowej. Placówka posiada bogato wyposażoną kuchnię, gdzie kucharki przygotowują śniadanie oraz dwudaniowy obiad z podwieczorkiem. Dania przygotowywane są w oparciu o zasady zdrowego odżywiania.

Wszyscy pracownicy przedszkola kierują się słowami, które przyświecają im od wielu już lat. Co to za słowa? - „Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało” - mówią przedstawiciele zwycięskiego Publicznego Przedszkola w Zębowicach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji