Najlepszą uczelnią w woj. kujawsko-pomorskim jest Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Ewelina Żuberek
Tytuł Uczelni Roku w województwie kujawsko-pomorskim zdobyła Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. Studentów kształci od 18 lat.

Rodzinna atmosfera na uczelni

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy powstała w 2005 roku jako pierwsza niepaństwowa uczelnia medyczna w województwie kujawsko-pomorskim. Kształci wyłącznie na kierunkach związanych z naukami o zdrowiu, takimi jak fizjoterapia i kosmetologia w ramach studiów I oraz II stopnia.

Poza tym prowadzi studia podyplomowe związane merytorycznie ze wspomnianymi kierunkami.

„Zależy nam, aby nasi absolwenci posiadali oprócz wyższego wykształcenia znakomitą wiedzę praktyczną, dlatego duży nacisk kładziemy na wyposażenie pracowni specjalistycznych, a przede wszystkim na praktyki zawodowe. Ponadto, zapewniamy praktyki kliniczne, które odbywają się w toku pracy szpitali oraz placówek rehabilitacyjnych” - czytamy na stronie Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.

Priorytetem uczelni jest praca w małych zespołach, co pozwala nie tylko osiągać studentom lepsze efekty, ale także tworzy rodzinną atmosferę uczelni. Szkoła współpracuje z najlepszymi szpitalami bydgoskimi, takimi jak 10. Wojskowy Szpital Kliniczny, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii, Centrum Medyczne Gizińscy, specjalistycznymi laboratoriami w tym z Laboratorium Diagnostycznym Grupa Alab w Bydgoszczy oraz przychodniami specjalistycznymi.

- Zależy nam, aby studenci poznali najnowsze trendy oraz produkty, dlatego organizujemy wyjazdy na kongresy i targi dla specjalistów - podkreślają władze uczelni.

Doskonałe wyposażenie

Oprócz wymienionych wyżej instytucji Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu korzysta z nowoczesnej bazy fizjoterapeutycznej regionu ze szczególnym uwzględnieniem doskonale wyposażonego Sanatorium Uzdrowiskowego „Oaza” w Inowrocławiu oraz Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku posiadających oprócz bazy rehabilitacyjnej znakomitą bazę naukową i badawczą.

Szczególną opieką otaczają tu studentów niepełnosprawnych, oferując specjalne stypendia oraz ułatwienia w procesie edukacyjnym.

- Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom seniorów w ramach Medycznego Uniwersytetu III Wieku - informuje uczelnia.

W zabytkowym stylowym budynku Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu przygotowała dla studentów nowoczesne sale wykładowe, pracownię anatomii i fizjologii, laboratorium chemiczne, bibliotekę z czytelnią oraz pracownie kosmetyczne i fizjoterapeutyczne. W ramach podpisanych porozumień korzystają również z bazy policealnych szkół medycznych oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Bydgoszczy słynących z profesjonalnych pracowni fryzjerskich.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji