Nauka do matury z TikTokiem. Powtórki do matury last minut! Nasze typy kanałów z matematyki, języka polskiego i angielskiego na TikToku

Barbara Wesoła
Barbara Wesoła
Powtórki do matury z TikTokiem
Powtórki do matury z TikTokiem Jakub Steinborn
Nauka do matury to czas pełen wyzwań. Warto szukać pomocy w różnych źródłach. W ostatnich latach obok edukacyjnych kanałów na YouTube i platform poświęconych maturzystom uczniowie chętnie sięgają po kanały na TikToku. Okazuje się, że niektóre są idealne do szybkich powtórek, nauki słówek lub poznania trudnych zagadnień i skutecznego przygotowania się do egzaminu maturalnego. Przejrzeliśmy i wybraliśmy po kilka wartościowych profilii na TikToku, dzięki którym powtórzysz do egzaminu zagadnienia z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki.

Spis treści

Powtórka do matury na mediach społecznościowych

Matura z matematyki to dla wielu trudny egzamin. Maraton egzaminacyjny rozpoczyna się już w maju, dlatego ostatnie dni warto wykorzystać na krótkie i rzeczowe powtórki. Kanały na YouTube i aplikacje wydają się być idealne do tego typu nauki. Dlaczego? Za efektywnością nauki z kanałami na mediach społecznościowych, takich jak YouTube lub TikTok przemawia m.in. to, że:

 • filmy poświęcone są kontentemu zagadnieniu i są krótkie, co ułatwia szybkie przyswajanie informacji. Jest to szczególnie przydatne dla uczniów, którzy mogą mieć krótszy czas koncentracji, wolą uczyć się w krótszych seriach, lub mają mało czasu na powtórki;
 • wielu twórców używa grafiki i animacji, aby wyjaśnić to, o czym mówią i przełamać nudę! Może to być szczególnie przydatne w przypadku przedmiotów takich jak matematyka lub nauki ścisłe, gdzie forma wizualna nie tylko ułatwia zrozumienie zagadnień, ale też pomaga utrzymać skupienie;
 • dostępność i wygoda. Z kanałów można korzystać z dowolnego miejsca w dowolnym czasie np. w drodze lub, gdy nie mamy dostępu do tradycyjnych zasobów jak podręczniki.

Warto podkreślić konieczność dobrego wyboru kanałów, z których się uczymy. Poniżej przedstawiamy kilka wartościowych TikTokowych profili, z którymi powtórzysz ważne zagadnienia do egzaminów z trzech podstawowych i obowiązkowych przedmiotów: matematyki, języka polskiego i języka angielskiego.

Najlepsze kanały na Tik Toku do nauki języka polskiego

Matura z języka polskiego to obowiązkowy egzamin maturalny. Podczas powtórek można korzystać z następujących kanałów na TikToku:

 • Trudny Język Polski – kanał prowadzony przez Katarzynę Dammnico, nauczycielkę języka polskiego. Znajdziemy tu newsy maturalne oraz poradniki np. jak interpretować wiersz? Lub jak poradzić sobie z zadaniem z tekstem historycznoliterackim.
 • Znana i lubiana Baba od polskiego - konto prowadzone przez polonistkę Anetę Korycińską, która z powodzeniem zaraża młodzież językiem polskim i pomaga przygotować się do matury na różnych kanałach w sieci.
 • E - polonistka lub inaczej „Pani od polaka” to kanał dla uczniów, maturzystów i zdających egzamin ósmoklasisty. Filmiki poruszają takie tematy jak: motywy literackie w lekturach, czy triki egzaminacyjne np. jak zwiększyć punkty na egzaminie poprzez wzbogacenie wypracowania konkretnymi słowami itp.
 • nudny_polski to z kolei kanał, na którym Julia Dzierżak wyjaśnia w przystępny sposób nie tylko zagadnienia literackie, ale tez dotyczące poprawnej polszczyzny.

Powtórki z matematyki do egzaminu na Tik Toku

 • Matura z matematyki spędza młodym ludziom sen z powiek. Podobnie na egzaminie ósmoklasisty jest to jeden z trudniejszych egzaminów w opinii młodzieży. Oto kanały na TikToku, z którymi możesz powtórzyć materiał z matematyki:
 • Matma z pasją, czy też matematyka z pasją to wartościowy kanał, o czym świadczy ponad 183 tysiące polubień filmików, w których twórca kanału - Marcin - wyjaśnia pewniaki maturalne, ale też te zadania z matematyki, które sprawiają maturzystom najwięcej problemów;
 • Zdajmy to razem - potęgi, logarytmy, ciągi, egzamin ósmoklasisty, wyzwania maturalne - to wszystko i jeszcze więcej znajdziesz w bardzo dobrej jakości merytorycznych nagraniach na kanale Zdajmy to razem. Idealny dla uczniów przygotowujących się do egzaminu.
 • Matematyka gryzie - to kanał dedykowany maturzystom i uczniom ósmych klas.

Kanały językowe na Tik toku. Powtórka przed maturą z języka angielskiego

 • Rysy wiedzy to kanał kompleksowy, bo obejmuje zagadnienia z trzech obowiązkowych przedmiotów egzaminacyjnych: języka angielskiego, języka polskiego i matematyki.
 • Angielski z Magdą, czyli „Angielski codziennie” to kanał na TikToku, na którym nauczymy się gramatyki. Ta wiedza skierowana jest do maturzystów, ale nie tylko!
 • JohnnyEnglish to z kolei kanał skierowany głównie do uczniów ósmych klas i maturzystów. Powtórzysz tu m.in.: słówka przydatne na egzaminie, transformacje zdań lub zwroty grzecznościowe.
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji