Nowa inicjatywa UNICEF: wsparcie edukacyjne dla dzieci z Ukrainy

Magdalena Ignaciuk
Opracowanie:
UNICEF planuje wsparcie dzieci z Ukrainy z doświadczeniem uchodźczym. Kampania „Powrót do nauki w klasie”, będzie realizowana w polskich szkołach przez cały rok szkolny.
UNICEF planuje wsparcie dzieci z Ukrainy z doświadczeniem uchodźczym. Kampania „Powrót do nauki w klasie”, będzie realizowana w polskich szkołach przez cały rok szkolny. freepik.com
Obowiązek szkolny dla uczniów z Ukrainy to jedna z większych zmian, które wprowadzono od 1 września 2024 r. To także duże wyzwanie dla nauczycieli, uczniów, a także rodziców. Kampania „Powrót do nauki w klasie”, wspierająca m.in. integrację dzieci z Ukrainy z doświadczeniem uchodźczym, będzie realizowana w polskich szkołach przez cały rok szkolny – poinformował UNICEF.

Spis treści

UNICEF rozpoczyna kampanię

UNICEF podał, że kampania „Powrót do nauki w klasie” rozpoczyna się w związku obowiązkiem szkolnym dla dzieci z Ukrainy wprowadzonym od początku roku szkolnego 2024/25.

Celem kampanii, jak poinformował UNICEF, jest „wyjaśnienie i wsparcie procesu rekrutacji do szkół poprzez obalanie mitów, łagodzenie obaw związanych z uczęszczaniem do szkoły w nieznanym środowisku oraz podkreślanie korzyści z nauki w trybie stacjonarnym”. Ponadto dostarczanie praktycznych narzędzi i najlepszych praktyk wspierających integrację w klasach.

Przeczytaj też: „Dziewczynka, która miała oczy szeroko otwarte”: z jakimi problemami mierzą się dzieci uciekające przed wojną? Co może im pomóc?

Wsparcie dla dzieci i młodzieży z doświadczeniem uchodźczym

UNICEF przygotował kampanię, by dostarczała spójnych i rzetelnych informacji na temat rekrutacji do szkół oraz dostępnych mechanizmów wsparcia dla dzieci i młodzieży z doświadczeniem uchodźczym oraz ich rodziców. Dla nauczycieli przygotowano darmowe, wysokiej jakości materiały, które pomogą im sprostać zróżnicowanym potrzebom uczniów w wielokulturowej klasie i umożliwią przystosowanie się do nowego środowiska.

Organizacja przekazała, że kampania jest częścią partnerstwa Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Jest realizowana przy pomocy Rządu Japonii oraz Biura ds. Ludności, Uchodźców i Migracji Departamentu Stanu USA oraz we współpracy z partnerami humanitarnymi i organizacjami społeczeństwa obywatelskiego działającymi w obszarze edukacji.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Edukacji codziennie. Obserwuj StrefaEdukacji.pl!

Źródło:

Polska Agencja Prasowa
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy nieświadomi zagrożeń związanych z AI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji