Nowy program dla uczniów z podstawówek. Dzieci dostaną wsparcie

Magdalena Konczal
Opracowanie:
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach „Uważność Twoją Mocą”, które mają na celu wsparcie zdrowia psychicznego dzieci z podstawówek. Do projektu może zgłosić placówkę zarówno rodzic, jak i pracownik szkoły.

Spis treści

Nowe wsparcie dla uczniów podstawówek

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, szkoły podstawowe mają możliwość uczestniczenia w warsztatach „Uważność Twoją Mocą”. Program ten ma na celu wsparcie zdrowia psychicznego dzieci, wzmocnienie ich poczucia własnej wartości oraz stworzenie bezpiecznej przestrzeni do samopoznania.

Program ma na celu wsparcie zdrowia psychicznego dzieci
Program ma na celu wsparcie zdrowia psychicznego dzieci freepik

Aby zgłosić szkołę do projektu, należy wypełnić formularz dostępny na stronie Jestem z SOS. Warsztaty trwają 45 minut i są skierowane do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.

Warsztaty są prowadzone nieodpłatnie przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Szkołę może zgłosić każda pełnoletnia osoba, w tym dyrektor, nauczyciel czy rodzic. Zajęcia mogą odbywać się zarówno stacjonarnie, jak i online.

Według badań z repozytorium Mindfulness in Schools Project, dzieci, które regularnie praktykują uważność, są bardziej odporne na stres i codzienne wyzwania szkolne. Ponadto wykazują większą empatię, lepszą koncentrację oraz wyższą samoocenę.

Nauka uważności dla uczniów

– Dzieci zaczynają lepiej rozumieć swoje emocje, potrafią się relaksować i zatrzymać na chwili obecnej. Podczas warsztatów pokazujemy dzieciom jak zaopiekować się trudnymi emocjami czy natłokiem myśli. Wykonujemy proste ćwiczenia oddechowe i z uważnością przyglądamy się temu, co dzieje się w naszym ciele, umyśle i wokół nas, a co najważniejsze bez oceniania tego – mówi koordynatorka projektu #JestemzSOS, Katarzyna Kopczyńska-Kwiatek.

Projekt edukacyjny #JestemSOS jest realizowany przez SOS Wioski Dziecięce od ośmiu lat. Obejmuje on tematy takie jak empatia i tolerancja, przeciwdziałanie cyberprzemocy, samoakceptacja oraz komunikacja w różnorodności. Teraz także dostępne są lekcje na temat uważności. Specjaliści stowarzyszenia dotarli już do ponad 126 tys. uczniów i uczennic w całej Polsce, oferując wsparcie doświadczonych edukatorów.

SOS Wioski Dziecięce w Polsce są częścią międzynarodowej organizacji SOS Children's Villages, działającej w 137 krajach i terytoriach. Organizacja non profit wspiera ponad 1800 dzieci w 7 lokalizacjach w Polsce. Od 1984 roku niesie pomoc dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców.

Oprócz opieki zastępczej, stowarzyszenie prowadzi działania profilaktyczne w ramach Programu „SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona dzieci przed utratą opieki i zapewnienie im kompleksowego wsparcia. SOS Wioski Dziecięce w Polsce pomagają także dzieciom w Zimbabwe i Kamerunie, realizując projekty takie jak budowa studni, promocja higieny, programy dożywiania, edukacja oraz wsparcie działalności gospodarczej rodzin i społeczności.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Edukacji codziennie. ObserwujStrefaEdukacji.pl!

Źródło:

Polska Agencja Prasowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji