Od lipca możesz dostać kolejne dodatkowe pieniądze na dziecko. Ruszył program "Dobry Start"!

llured
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
1 lipca 2024 roku zostaje uruchomione przyjmowanie wniosku do programu "Dobry Start". Chodzi o dofinansowanie wyprawki szkolnej, które przysługuje na każde uczące się dziecko. Jakie są szczegółowe wymagania, aby otrzymać te pieniądze? Zobacz!

Program "Dobry Start" od 1 lipca 2024

Jak podkreśla rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski, już czwarty rok z rzędu wnioski o dofinansowanie szkolnej wyprawki w ramach programu "Dobry Start" przyjmuje ZUS. W zeszłym roku ZUS wypłacił 1 mld 38 mln zł tzw. wyprawki szkolnej, a programem zostało objętych 4,6 mln uczących się dzieci.

W ramach programu rodzice mogą otrzymać raz w roku 300 zł na zakup wyprawki szkolnej, czyli na przykład na zakup podręczników, zeszytów, czy przyborów szkolnych - przypomniał rzecznik ZUS-u.

Które dzieci mogą być objęte programem "Dobry Start"?

Rzecznik ZUS dodaje, że świadczenie można otrzymać na dziecko, które uczy się, jest w wieku pomiędzy 7 a 20 rokiem życia, lub 7 a 24 rokiem życia, w sytuacji gdy ma orzeczenie o niepełnosprawności. Co ważne, zarobki rodziców dziecka nie mają wpływu na przyznanie świadczenia.

Należy pamiętać, że wiek 20 i 24 lata liczy się rocznikowo, co oznacza, że uczniowie ostatnich klas techników i liceów oraz uczniowie szkół policealnych także są uprawnieni do świadczenia, jeśli wiek graniczny, czyli 20. albo 24. rok życia ukończyli przed rozpoczęciem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym – wskazał rzecznik ZUS.

Polecane!

Gdzie i do kiedy składać wnioski do programu "Dobry Start"

Wnioski o dofinansowanie z programu "Dobry Start" należy składać od 1 lipca do końca listopada 2024 drogą elektroniczną. Prawidłowe wypełnienie wniosku i złożenie go do końca sierpnia 2024 będzie skutkować wypłatą środków do 30 września bieżącego roku. Jeśli dziecko powyżej 20 roku życia otrzyma orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada, można składać wnioski również po upłynięciu tego terminu.

300 plus na wyprawkę - jakie dane wpisać?

Samo złożenie wniosku jest bardzo proste. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby uzupełnić prawidłowe dane. Jakie informacje są potrzebne?

Kto jest uprawniony do składania wniosków o 300 plus?

Uprawnieni do składania wniosków o świadczenie są: rodzice, opiekunowie faktyczni, opiekunowie prawni, rodziny zastępcze, osoby prowadzące rodzinne domy dziecka, dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorzy regionalnych placówek opiekuńczo – terapeutycznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji