Piotr Janczak. Dumny z pozytywnego śladu w umysłach uczniów

Urszula Szarlej-Kuczyńska
archiwum prywatne/ archiwum prywatne
Piotr Janczak zajął IV miejsce w całym województwie w kategorii Nauczyciel klas 0-3. Pracuje w Szkole Podstawowej imienia Pierwszych Osadników, Górki Noteckie.

39 lat w zawodzie

O wyborze zawodu nauczyciela w przypadku naszego laureata Piotra Janczaka zadecydował przypadek. Jak się później okazało, przypadki jednak nie istnieją. Już po pierwszej praktyce zawodowej w przedszkolu okazało się, że ten zawód jest dla Niego wprost idealny i sprawia Mu wielką satysfakcję. Obecnie mija już 39 lat, odkąd nasz laureat naucza i jak mówi: odkąd jest przy tablicy.

- W międzyczasie miałem trzyletni epizod na stanowisku dyrektora szkoły. W miarę potrzeb poszerzałem zakres wykształcenia o edukację wczesnoszkolną, wychowanie przedszkolne, terapię pedagogiczną i przyrodę. We współpracy z moim serdecznym przyjacielem i mentorem Zbigniewem Milerem zaangażowałem się w badania regionalne, dzięki temu powstały trzy pozycje książkowe poświęcone Gorkom Noteckim - opowiada Piotr Janczak.

W tym zawodzie najbardziej ceni sobie widok postępów w rozwoju i nauce dzieci oraz zmiany, jakie wywołują w nich ich wspólne działania.

- No i oczywiście rodzice, bez współpracy z którymi nie można osiągnąć zaplanowanego sukcesu - dodaje.

- Panie Piotrze, czy pan mnie pamięta? - pytają

Z czego jest najbardziej dumny, jeśli chodzi o życie zawodowe? Na tak zadane pytanie nasz laureat odpowiedział nam, że z pozytywnego śladu, który zostawił w umysłach swoich uczniów oraz wychowanków oraz z takich sytuacji, w których niejednokrotnie uczniowie podchodzą do Niego z szerokim uśmiechem i już jako dorośli ludzie pytają Go: „Panie Piotrze, czy pan mnie pamięta?”.

Gdy dowiedział się o wygranej, był bardzo zaskoczony

O nominacji do naszego plebiscytu edukacyjnego poinformowała Go mama jednego z uczniów, Jego była uczennica. Zajęcie IV miejsca w całym województwie jest dla Niego dowodem, że współpraca z rodzicami oraz całym środowiskiem lokalnym nie pozostaje nie zauważona. Pan Piotr działa w lokalnych stowarzyszeniach, lubi aktywny wypoczynek, wędkarstwo, książki i wszystko, co poszerza i zaspokaja Jego ciekawość świata i dzieci.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji