Piotr Michel. Każdy dzień na uczelni wnosi do życia coś nowego

Agnieszka Rzymkowska
Red. Polska Press
Nauczyciel Akademicki Roku to doktor nauk farmaceutycznych Piotr Michel z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, pracujący i wykładający w ramach Wydziału Farmaceutycznego. Dla doktora Piotra Michela praca jest pasją i to pozostaje niezmienne od wielu lat. - Myślę, że to nie ja wybrałem zawód nauczyciela akademickiego, a ten zawód wybrał mnie. Nie zastanawiałem się długo, kiedy tuż po ukończeniu studiów i odbyciu stażu zawodowego w aptece dostałem propozycję pracy na mojej Alma Mater - opowiada o swoich początkach.

Tak się dzieje, kiedy człowiek odczuwa powołanie

Praca nauczyciela akademickiego pozwala Mu rozwijać się na licznych płaszczyznach, ale również daje wiele radości.- Najważniejsza jest dla mnie możliwość poznawania i pracy z młodymi, ambitnymi i żądnymi wiedzy studentami, dzięki którym każdy dzień pracy na uczelni wnosi do mojego życia coś nowego i bardzo często zaskakującego - mówi Nauczyciel Akademicki Roku naszego województwa.

Na co dzień stara się z pasją, pełnym zaangażowaniem oraz ogromnymi pokładami energii przekazywać wiedzę podczas ćwiczeń, seminariów, wykładów i fakultetów.

Równie istotne są dla mnie przyjazne i partnerskie podejście oraz zainteresowanie studentów przedmiotem czy trudnym zagadnieniem - opowiada o swoich metodach nauczania. Kieruje się w pracy wzajemnym szacunkiem, uczciwością oraz obiektywizmem. Charyzma, cierpliwość i wyrozumiałość oraz duża doza dobrego humoru to atuty w Jego codziennej pracy ze studentami.

Ze studentami naprawdę nie da się nudzić

Ich dociekliwość i chęć poszerzania swojej wiedzy to dla mnie wyzwanie oraz motywacja do ciągłego rozwijania się i kształcenia - komentuje.

Jest nauczycielem akademickim (adiunktem badawczo-dydaktycznym) z ponad 10-letnim doświadczeniem w nauczaniu studentów przedmiotów zawodowych, jakimi są farmakognozja i lek pochodzenia naturalnego. Na co dzień nasz zwycięzca pracuje w Zakładzie Farmakognozji na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Naukowiec wielu specjalności

Z wykształcenia jest farmaceutą, doktorem nauk farmaceutycznych, farmakognostą i fitochemikiem, którego obszar naukowego zainteresowania obejmują badania składu chemicznego i aktywności farmakologicznej roślinnych substancji leczniczych oraz żywności funkcjonalnej.

Jest również autorem publikacji naukowych z zakresu fitochemii, prelegentem na krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych, oraz opiekunem licznych prac magisterskich i kilku pokoleń farmaceutów.

Najpiękniejsza w pracy jest codzienność akademicka

Źródłem satysfakcji jest dla mnie świadomość, że obudziłem w podopiecznych chęć zdobywania wiedzy. Cieszy widok uśmiechniętej twarzy studenta, który zrozumiał trudne zagadnienie po naszej wspólnej rozmowie - opowiada doktor Michel, przyznając, że praca nauczyciela bywa również trudna i wyczerpująca, ale sukcesy Jego studentów w nauce sprawiają, że jest przekonany o tym, że ma sens.

Prywatnie miłośnik filmów akcji, horrorów i książek

Nasz Nauczyciel Akademicki Roku po zajęciach na uczelni sięga po literaturę o tematyce fantastycznej, kryminalistycznej oraz powieści grozy. Jest entuzjastą gry w squasha oraz jazdy na rolkach. Wolne chwile lubi spędzać na łonie natury i kosztować chińskiej oraz włoskiej kuchni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji