Plebiscyt Edukacyjny 2022. Nagrodziliśmy nauczycieli i placówki edukacyjne w regionie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Urszula Sobol
Urszula Sobol
Krzysztof Kapica
Krzysztof Kapica
W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim wręczyliśmy zaszczytne tytuły: Nauczyciela Roku w różnych kategoriach i Dyrektora Roku, a także Przedszkola, Szkoły i Uczelni Roku.

Za nami uroczysta gala rozdania nagród Plebiscytu Edukacyjnego 2022. Na Podkarpaciu wyróżniono i uhonorowano najpopularniejszych nauczycieli, wychowawców, wykładowców akademickich, dyrektorów oraz przedszkola, szkoły i uczelnie, których czytelnicy i internauci „Nowin” obdarzyli zaufaniem poprzez oddane głosy.

- Do tego plebiscytu przywiązujemy dużą wagę, ponieważ rola nauczyciela jest bardzo ważna w procesie wychowania młodych ludzi, nie tylko jako przekaziciela wiedzy, ale też przewodnika po tym co jest dobre, ważne - podkreślał podczas gali Jaromir Kwiatkowski, zastępca redaktora naczelnego „Nowin”. - Nauczyciel to osoba, która powinna wydobyć z młodych ludzi wszystkie ich pasje.

Wojewoda Ewa Leniart gratulując laureatom, podkreślała również ważność tego plebiscytu. - Edukacja ma ogromny wpływ na naszą przyszłość i mamy coraz trudniejsze wyzwania - mówiła Ewa Leniart. - Gratuluję wszystkim laureatom.

Jerzy Borcz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego podkreślał, że bez nauczycieli niczego by nie było. - Chcąc być dobrymi nauczycielami, musicie rozpalać w swoich uczniach ogień, wydobywać ich pasje, a także wspierać i motywować.

Wśród zaproszonych gości była Małgorzata Rauch, podkarpacki kurator oświaty. - Wszystkim bardzo gratuluję i życzę sukcesów na dalszej drodze edukacyjnej.

Laureaci, którzy odbierali nagrody, nie ukrywali zadowolenia, radości i nawet wzruszenia. Dla niektórych było to pierwsze, tak ważne wyróżnienie.

- Praca z dziećmi jest spełnieniem moich marzeń, źródłem moich radości. To, że zostałam doceniona w plebiscycie jest dodatkową motywacją do dalszej pracy - mówiła Izabela Kocurek z Zespołu Szkół w Łukawcu, która zdobyła tytuł Nauczyciela Przedszkola Roku na Podkarpaciu.

Klaudia Curkowicz ze SP nr 1 w Łańcucie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego została laureatką pierwszego miejsca w kategorii Nauczyciel Roku w klasie I-III. Wyznała, że nagroda jest dla niej nie tylko niesamowitym wyróżnieniem, ale też motywacją. - Bardzo dziękuję za docenienie mojej pracy oraz wszystkie głosy.

W naszym plebiscycie zostali wyróżnieni nie tylko nauczyciele, czy wychowawcy, ale także przedszkola, szkoły i uczelnie. - Nagroda zobowiązuje - podkreślali jednogłośnie zwycięzcy. - To wielka radość odebrać takie tytuły.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom.

ZOBACZ WIDEO:
Monika Szubertowicz, dyrektor Niepublicznego Przedszkola i Żłobka "PINOKIO"

od 16 lat

Małgorzata Gmiter-Małek, nauczycielka przedszkola

od 16 lat

Dominik Boratyn, nauczyciel akademicki Uniwersytet Rzeszowski

od 16 lat

POZNAJ LAUREATÓW:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Plebiscyt Edukacyjny 2022. Nagrodziliśmy nauczycieli i placówki edukacyjne w regionie [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji