Politechnika Opolska - numer 1 w całym województwie

Agnieszka Rzymkowska
Red. Polska Press
Uczelnią Roku województwa opolskiego została Politechnika Opolska. Studiuje tam ponad 5 tysięcy studentów i pracuje 450 nauczycieli akademickich. O tym, że nikt już nie wyobraża sobie naszego regionu bez silnej uczelni technicznej, świadczy fakt, że to właśnie Politechnika Opolska bardzo często wskazywana jest jako powód lokowania w Opolu nowych inwestycji. Kolejne firmy tworzą nie tylko miejsca pracy skierowane do absolwentów, ale także mieszkańców miasta, dzięki czemu z obecności politechniki korzystają tak naprawdę wszyscy.

Ostatnie dwa lata to czas silnego rozwoju naszej uczelni

Począwszy od rekordów w liczbie złożonych wniosków patentowych czy liczbie publikacji naszych naukowców w czołówce najbardziej prestiżowych czasopism naukowych na całym świecie (dane z platformy SciVal wskazują, że w ciągu dwóch lat liczba publikacji wzrosła trzykrotnie), przez awanse naukowe, liczbie podpisanych umów z biznesem o współpracy, po prace w coraz liczniejszych międzynarodowych zespołach oraz rekordową liczbą doktoratów wdrożeniowych zakwalifikowanych w ministerialnym programie, opowiadają przedstawiciele zwycięskiej uczelni.

To także praca na rzecz społeczeństwa. To właśnie naukowcy Politechniki Opolskiej jako pierwsi w Europie, a nawet i na świecie opracowali program stacjonarnej rehabilitacji dla osób, które przechorowały zakażenie COVID-19. Z wiedzy i doświadczenia naszych medyków służba zdrowia korzysta coraz częściej: na potrzeby onkologii w druku 3D opracowali między innymi żyłę z nowotworem czy schemat odcinka miednicy człowieka.

Kolejny obszar, który jest ważny dla rozwoju Politechniki Opolskiej poza postępem naukowym, to rozwój bazy naukowo-dydaktycznej. Z jednej strony, mowa o obiektach, z drugiej, o nowoczesnej aparaturze. Obecnie trwa przebudowa budynku „Lipsk” (siedziba Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki) i przygotowania do powstania centrum dydaktyczno-bibliotecznego „Newton” na terenie drugiego kampusu oraz dwóch nowych laboratoriów. Pierwsze dotyczy Przemysłu 4.0, drugie dla inżynierii materiałowej.

Myślimy o naszych studentach

W tym wszystkim nie zapominamy o naszych studentach. Począwszy od poprawy bazy lokalowej w akademikach - wkrótce zostanie zakończony kompleksowy remont jednego z nich - po stypendia socjalne, których stawkę zwiększyliśmy ze względu na pandemię i związany z tym brak możliwości dorywczej pracy przez studentów - zwracają uwagę przedstawiciele Politechniki Opolskiej, która triumfowała w plebiscycie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyskusja o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Problem pielęgniarek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji