Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem 2023. Rusza druga edycja. Które szkoły biorą udział? Oto najważniejsze informacje

Barbara Wesoła
Barbara Wesoła
Wiele szkół bierze udział w Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty z Operonem. Przedstawiamy zasady
Wiele szkół bierze udział w Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty z Operonem. Przedstawiamy zasady fot Krzysztof Kapica
Operon od lat organizuje Ogólnopolski Próbny Egzamin dla ósmoklasistów, w którym licznie uczestniczą szkoły w całym kraju. W tym roku próbne egzaminy zostały zaplanowane w dwóch turach: zimowej i wiosennej. Pierwsza edycja odbyła się w grudniu, druga właśnie się rozpoczęła. W maturach próbnych organizowanych przez Operon uczestniczą wybrane szkoły. Na jakich zasadach odbywa się próbny egzamin? Wyjaśniamy i podajemy terminy.

Spis treści

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem w szkołach. Terminy

Próbne egzaminy ósmoklasisty organizowane przez Operon w edycji zimowej odbyły się 6–8 grudnia 2022 r. Wzięły w nich udział szkoły, które dokonały zapisu do 31 października 2022 r.

Kolejna edycja ruszyła w marcu. Już 3 marca wydawnictwo udostępniło arkusze tym szkołom, które zgłosiły się do udziału. Proponowany termin przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty to 7 - 10 marca. Zazwyczaj szkoły decydują się na przeprowadzenie próbnych egzaminów w następującej kolejności (przeznaczając jeden dzień na jeden przedmiot):

  • język polski,
  • matematyka,
  • język angielski.
Trwa głosowanie...

Czy Twoja szkoła organizuje próbne egzaminy ósmoklasisty?

Próbny egzamin ósmoklasisty 2022/2023. Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi?

Arkusze z matur próbnych opracowanych przez wydawnictwo Operon są dostępne tylko dla szkół, które wzięły udział w ich akcji. Uczniowie nie znajdą odpowiedzi do zadań w sieci. Podobnie było w przypadku próbnych matur organizowanych przez Operon.

- Uwzględniając prośby nauczycieli i ich potrzeby zdecydowaliśmy o tym, by nie publikować arkuszy i kluczy odpowiedzi na stronie internetowej Operonu ani w innych serwisach – poinformowało jeszcze w grudniu Wydawnictwo Operon.

Egzaminy próbne dla ósmoklasistów nie są obowiązkowe

Mimo że CKE poinformowało nas, że nie planuje w roku szkolnym 2022/2023 egzaminu próbnego dla ósmoklasistów w podstawówkach w całej Polsce organizuje się próbne egzaminy dla uczniów, aby oswoić ich z formą egzaminu, wyłapać co jeszcze warto powtórzyć.

Próbne egzaminy ósmoklasistów nie są obowiązkowe, dlatego to szkoły decydują czy je przeprowadzić. Ważne, aby arkusze przygotowane były zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi.

Kiedy odbywa się egzamin ósmoklasisty w 2023 roku? Poznaj terminy i najważniejsze informacje o egzaminie: daty publikacji arkuszy, odpowiedzi i wyników.

Egzamin ósmoklasisty 2023: polski, matematyka, angielski. Ar...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyskusja o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Problem pielęgniarek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji