Rafał Gołębiowski. Dobre słowo, pozytywny komentarz mogą zdziałać cuda

Ewelina Żuberek
Rafał Gołębiowski/ archiwum prywatne
Rafał Gołębiowski w zawodzie nauczyciela pracuje 15 lat. - Największą radość daje mi poczucie dobrego przygotowania uczniów do kolejnego etapu edukacyjnego - mówi.

Każdy pozytywny komentarz może zdziałać cuda

- Zawsze szanowałem swoich nauczycieli, podziwiałem za erudycję i wiedzę. Uwielbiałem przedmioty humanistyczne, prawdziwą pasją była historia. Nie myślałem jednak, że swoją przyszłość zwiążę z edukacją - opowiada.

Po zdobyciu zawodu elektroenergetyka, zdaniu matury w Technikum Hutniczo-Mechanicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim postanowił spróbować sił i poszedł na studia magisterskie na kierunku historia.

- Już one same utwierdzały mnie w tym, że dokonałem trafnego wyboru przyszłego zawodu - podkreśla.

W zawodzie nauczyciela pracuje 15 lat. W oświacie zaczynał w Gimnazjum w Waśniowie. Tam zdobył doświadczenie, wykuł warsztat pracy. Przekonał się, że zawód nauczyciela jest wymagający i bardzo odpowiedzialny - i że jest tym, co chce robić w życiu.

Obecnie pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej w Boleszynie, skąd otrzymał nominację i w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Skoszynie.

- Jestem wychowawcą. Uczę młodych wartościowych ludzi historii, wiedzy o społeczeństwie, techniki i edukacji dla bezpieczeństwa - mówi nasz laureat.

Poza ukończonymi studiami pan Rafał ma w swoim dorobku także studia podyplomowe z wiedzy o społeczeństwie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, studia podyplomowe w zakresie techniki na Wyższej Szkole Humanistyczno - Ekonomicznej w Brzegu oraz studia podyplomowe w zakresie edukacji dla społeczeństwa na Wyższej Szkole Humanistyczno - Ekonomicznej w Brzegu.

Bierze też udział różnego rodzaju kursach i szkoleniach w ramach samodoskonalenia się. - Wyznaję zasadę, że uczymy się przez całe życie, a nauczyciel powinien się rozwijać zawodowo. W tym miejscu warto zacytować Konfucjusza: „Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych” - mówi nam Rafał Gołębiowski.

Zawód nauczyciela jest dla Niego powołaniem. Małymi krokami próbuje przybliżać swoich uczniów do ich pierwszych sukcesów edukacyjnych. Nie jest to oczywiście łatwe, ale każde dobre słowo, każdy pozytywny komentarz mogą zdziałać cuda.

„Musi pan wygrać, głosujemy na pana”

- Zawsze powtarzam, że nie ma złych uczniów, jest tylko niewłaściwie wykorzystany ich potencjał. Największą radość daje mi poczucie dobrego przygotowania uczniów do kolejnego etapu edukacyjnego. Wiem to z rozmów z moimi byłymi uczniami, którzy chętnie odwiedzają mury szkoły podstawowej i swojego nauczyciela - podkreśla nauczyciel.

Udział w plebiscycie był dla Niego niezapomnianym przeżyciem. - Czułem wielkie wsparcie swoich uczniów, którzy żywiołowo reagowali na moją pozycję w rankingu. Słyszałem wiele pozytywnych komentarzy, jak „Musi pan wygrać, głosujemy na pana”. To poparcie było bardzo budujące - mówi nasz laureat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji