Wkrótce ruszy rekrutacja do szkół średnich. Ósmoklasiści mają w czym wybierać: taniec współczesny, social media, resocjalizacja

Sylwia Rycharska
Sylwia Rycharska
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Poznaniu rozpocznie się 16 maja 2022 r.
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Poznaniu rozpocznie się 16 maja 2022 r. Michał Rogala/Zdjęcie ilustracyjne
Rekrutacja do szkół średnich w Wielkopolsce rozpoczęła się w poniedziałek, 16 maja 2022 r. Licea, technika i zawodówki w Poznaniu próbują przyciągnąć ósmoklasistów ofertą edukacyjną, którą systematycznie uatrakcyjniają, tworząc nawet niestandardowe nazewnictwo klas. Wiele z nich współpracuje z poznańskimi uczelniami wyższymi, dzięki czemu niektóre lekcje prowadzą wykładowcy akademiccy. Przyjrzeliśmy się niektórym z ich ofert.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Poznaniu rozpocznie się 16 maja 2022 r.

Harmonogram rekrutacji znajdziesz tutaj:

Tradycyjnie najwięcej absolwentów podstawówek wybierze się do liceów ogólnokształcących. Wśród poznańskich ogólniaków jest XX LO im. K. I. Gałczyńskiego z klasami takimi jak: teatralna z tańcem współczesnym, kryminalistyczno-resocjalizacyjna z rozszerzeniem językowym czy też social media z rozszerzeniem językowym.

Klasę teatralno-filmową oferuje także V LO im. Klaudyny Potockiej, ale znajdzie się również klasa politechniczna z treściami przydatnymi na studiach politechnicznych oraz klasa europejska dla pragnących zdobyć doświadczenia na wymianach międzynarodowych.

Sprawdź też:

W I LO im. Karola Marcinkowskiego czekają klasy o nazwie Abakus, słynny Columbus, Lex, Medicus, Vita, Sigma i Galia. Natomiast w III LO im. św. Jana Kantego klasy akademickie: PITAGORAS, VESPUCCI, LINUX, DA VINCI, LINNEUSZ, AVICENNA.

Natomiast II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej, najlepszy ogólniak w województwie w rankingu Perspektyw, oferuje program Międzynarodowej Matury.

W miejskiej ofercie edukacyjnej znajdują się także szkoły i klasy dla sportowców, jak LO Mistrzostwa Sportowego im. Poznańskich Olimpijczyków i Sportowe LO w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi Nr 1. Klasę sportową można wybrać również w XX LO.

Zobacz też: Studniówka 2022 Liceum Ogólnokształcącego Marii Magdaleny w Poznaniu

od 16 lat

Rekrutacja do szkół średnich 2022/2023 w Poznaniu: programiści, informatycy, ale i budowlańcy

Jeśli chodzi o szkoły kształcące w zawodzie, trend podczas ubiegłorocznej rekrutacji się nie zmienił. Nadal najwięcej młodych ludzi chce zostać informatykami, ekonomistami i programistami.

Wśród techników prym wiedzie najlepsza placówka w Wielkopolsce, Technikum Komunikacji (w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego) z technikiem programistą i technikiem informatykiem na czele. W Technikum Łączności (w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika) poza powyższymi czeka także technik robotyk czy fotografii i multimediów.

W Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego uczniowie - jako pierwsi w Europie - będą mogli nauczyć się dwóch nowych zawodów: monter konstrukcji targowo-wystawienniczych i technik obsługi przemysłu targowo-wystawienniczego.

W mieście funkcjonuje także Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego, który jako jedyny w stolicy Wielkopolski kształci dekarzy. Jest to istotny zawód z punktu widzenia znalezienia przyszłej pracy. Znajduje się wśród 28 zawodów, na które ministerstwo edukacji i nauki prognozuje największe zapotrzebowanie w kraju. Jedna trzecia z nich dotyczy tych związanych z budownictwem mieszkaniowym.

Pełna oferta edukacyjna poznańskich szkół znajduje się na stronie internetowej https://nabor.pcss.pl/poznan/szkolaponadpodstawowa/.

Zmagania dwóch frakcji - uczniów i nauczycieli są źródłem wielu memów i demotywatorów. Wiele z nich w humorystyczny sposób przedstawia sytuacje, które każdy nas pamięta z własnej szkoły. Zobacz te najzabawniejsze -------->

Oto najlepsze memy na Dzień Nauczyciela - bawią nie tylko uc...

Prezentujemy 10 nieprzyjemnych sytuacji dla każdego ucznia związanych ze szkołą. Sprawdź w galerii --->>>

Dlaczego dzieci nie lubią chodzić do szkoły? 10 koszmarów uc...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji