ZOBACZ NASZ DODATEK SPECJALNY - EDUKACJA
Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza elektroniczną rejestrację na studia uruchomi 5 czerwca. Kandydaci będą mogli wybierać spośród 68 kierunków studiów (w tym pięciu w języku angielskim) dostępnych na 16 wydziałach. W tym roku AGH przygotowała także trzy nowości w ofercie kształcenia na I stopniu studiów. Są to: ekoprojektowanie i cyfryzacja technologii materiałowych, Mechanical Engineering oraz Computer Physics.
W roku akademickim 2023/24 na kandydatów chcących studiować na AGH czeka 4825 miejsc na studiach I stopnia. Rekrutacja na tej uczelni potrwa do 12 września. Dodać warto, że najlepsi kandydaci mogą liczyć na dodatkowy pakiet korzyści. W ramach programu „Prymusi AGH” uczelnia oferuje najlepszym maturzystom oraz laureatom olimpiad m.in. dodatkowe, nieodpłatne formy kształcenia, w tym kursy, szkolenia, tutoring lub bezpłatne miejsce w akademikach Miasteczka Studenckiego. Dla najlepszych maturzystów miejsce w domu studenckim może być przez pierwszy rok studiów bezpłatne.
34 kierunki studiów w języku polskim i angielskim
Na Politechnice Krakowskiej rekrutacja na rok akademicki 2023/24 rusza 29 maja – rozpoczęciem naboru na kierunek architektura (rejestracja na architekturę potrwa do 8 czerwca). Natomiast rekrutacja na pozostałe kierunki wystartuje 6 czerwca i potrwa do połowy września. Dodajmy, że na kierunkach architektura krajobrazu oraz inżynieria wzornictwa przemysłowego obowiązują dodatkowe wymagania w postaci przedstawienia portfolio. Jego ocena, łącznie z wynikami matur, będzie brana pod uwagę przy rekrutacji.
W letniej rekrutacji PK przygotowała na studiach I stopnia 4 tys. miejsc, w tym 3,2 tys. – na bezpłatnych studiach stacjonarnych. W sumie na wszystkich rodzajach i stopniach studiów uczelnia ma w ofercie 4,6 tys. miejsc. Można wybierać spośród 34 kierunków studiów w języku polskim i angielskim, a budownictwo i transport dodatkowo dostępne jest także w języku ukraińskim.
Najwięcej miejsc czeka na kandydatów na kierunkach, które cieszą się największą popularnością na PK. Od kilku lat największym hitem rekrutacji jest informatyka, za nią mocno trzymają się politechniczne klasyki: budownictwo i architektura. Dużą popularnością cieszą się także: automatyka i robotyka, inżynieria medyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka komunalna czy kierunki z grupy transportowych – transport, pojazdy samochodowe, środku transportu i logistyka.
Nowe kierunki i specjalności na studiach magisterskich
Politechnika Krakowska zaoferuje w roku akademickim 2023/24 kilka nowości, zarówno jeśli chodzi o kierunki studiów, jak i specjalności w ramach kierunków, które uszczegóławiają wiedzę i umiejętności. Część pojawi się na studiach I stopnia, a część na II stopniu (na nie nabór odbywa w drugim semestrze).
Wśród nowych kierunków i specjalności na PK będą takie, które sprawdziły się znakomicie na studiach inżynierskich i teraz będą prowadzone także na studiach magisterskich: geoinformatyka i matematyka stosowana. Są też nowe specjalności: elektromobilność (I st. na kierunku elektrotechnika i automatyka), zarządzanie jakością, zarządzanie produkcją, technologie przemysłu 4.0 (II st. na kierunku inżynieria produkcji) oraz automatyzacja logistycznych systemów transportowych (na kierunku środki transportu i logistyka).
Mount Everest cały czas rośnie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?