Szkoła Podstawowa im. Dywizji J. H. Dąbrowskiego w Kuźnicy Starej to Szkoła Roku w województwie śląskim

Ewelina Żuberek
Ta szkoła podstawowa w Kuźnicy Starej to przyjazna placówka, która jest nastawiona na indywidualny rozwój dziecka. To także nasza Szkoła Roku w województwie.

Szeroka oferta zajęć dodatkowych

Historia Szkoły Podstawowej im. Dywizji J. H. Dąbrowskiego w Kuźnicy Starej rozpoczyna się w 1957 roku. Placówka powstała w ramach programu „Tysiąc szkół na tysiąclecie Państwa Polskiego”. Szkoła Podstawowa w Kuźnicy Starej (Kuźnica Stara 34) każdemu dziecku stwarza właściwe warunki zrównoważonego rozwoju poprzez dostęp do innowacyjnych zajęć dydaktycznych i pozalekcyjnych.

Placówka prowadzi oddziały integracyjne dla dzieci z dysfunkcjami. Wzmacnia ich zdolności komunikacyjne oraz umiejętność pracy w grupie. Wszystkie klasy mają dostęp do internetu i są wyposażone w najnowsze urządzenia techniczne oraz pomoce dydaktyczne. Mała liczebność klas umożliwia nauczycielowi indywidualne podejście do każdego ucznia i wypracowanie takiego systemu oceniania go, aby do możliwie niskiego poziomu zminimalizować sytuacje stresujące dziecko, dać uczniowi większą pewność siebie i motywację do dalszej nauki.

Działania ukierunkowane są na ucznia oraz jego potrzeby umożliwiające mu wszechstronny rozwój. Szkoła jest silnie zintegrowana ze środowiskiem lokalnym, co umożliwia wszechstronne doskonalenie zawodowe nauczycieli. Działalność szkoły oparta jest na ścisłej współpracy dyrekcji, nauczycieli, samorządu uczniowskiego i rodziców. W szkole prowadzone są dodatkowe zajęcia w formie kół zainteresowań. W placówce organizowane są koła teatralne, fotograficzne czy klub czytelniczy.

Wspólnie z opiekunami uczniowie nagrali niezwykłą reklamę Księgarni Tuliszków, która doceniła kunszt artystyczny podopiecznych szkoły wyróżnieniem w konkursie „Nakręceni na czytanie” i otrzymaniem vouchera na zakupy książek z tej księgarni.

Kadra pedagogiczna

Nad prawidłowym rozwojem ucznia czuwa kompetentna, zaangażowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna, która wdraża nowoczesne metody nauczania i wychowania. W pracy z uczniami wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki informacyjnej i informatycznej, stosuje nowoczesne metody nauczania i wychowania, aby uczeń mógł rozwijać swoje zainteresowania, umiejętności, zdolności i pasje.

Misja placówki

Szkoła Podstawowa im. Dywizji J. H. Dąbrowskiego w Kuźnicy Starej to przyjazna placówka, która jest nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym oraz bezpiecznym środowisku. Kształci i wychowuje uczniów odpowiedzialnych nie tylko za siebie, ale i innych członków społeczności szkolnej.

- Stawiamy sobie za cel, by nauka w naszej szkole dla uczniów stała się pasją, dzięki której będą z entuzjazmem wkraczać w świat wiedzy i poszerzać swoje horyzonty. Pragniemy zaopatrzyć ich w taką wiedzę, umiejętności i kompetencje, aby w przyszłości stali się świadomymi, pomysłowymi i wrażliwymi członkami społeczności, w której żyją - informuje zwycięska szkoła.

W placówce priorytetem jest rozwój fizyczny, psychiczny i duchowy naszych uczniów. Propaguje zdrowy styl życia wśród uczniów i ich rodziców, dlatego jest nowoczesnym, przyjaznym i innowacyjnym miejscem, które przygotowuje uczniów do kontynuowania nauki na kolejnym etapie edukacyjnym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji