Szkoła z bogatymi tradycjami
Dysponuje salą gimnastyczną, boiskami sportowymi, pracowniami informatycznymi, biblioteką, świetlicami, kuchnią i stołówką. Od I klasy prowadzona jest nauka języków angielskiego i niemieckiego, zajęcia pozalekcyjne (spotkania z muzyką, ze sztuką, fani Tuwima, Mały Matematyk, klub szachisty, Mały Odkrywca, koła teatralne, biologiczne, matematyczne, historyczne, Historia - moja pasja, Klub Młodego Reportera, Klub Chemika, Spotkania przy Globusie, Liga Ochrony Przyrody, lekkoatletyka dla każdego).
Przy szkole działa Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjum. Szkoła ma bogate tradycje. Wiele uroczystości wpisało się na stałe w życie społeczności uczniowskiej i środowiska lokalnego. Pedagodzy zachęcają uczniów do poszukiwania dziedzin wiedzy, które pozwalają rozwijać pasje i zaspokoją ciekawość.
Uczniowie reprezentowali szkołę i województwo lubuskie w zawodach krajowych „Młodzież zapobiega pożarom”, zostali posłami XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, systematycznie wygrywają konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Od lat szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody jest wyróżniane za działalność w województwie i okręgu. \
Placówka realizuje projekty unijne, krajowe, jak: aktywna tablica, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, program rządowy „Niepodległa” (uzyskała certyfikat Szkoły Niepodległej), lekkoatletyka dla każdego, Szkolny Klub Sportowy, Trzymaj formę, Interreg, Wiem Więcej, wiem lepiej, otwarte turnieje piłki nożnej, siatkowej, koszykówki i wiele innych.
W latach 2015-22 w zawodach sportowych w klasyfikacji generalnej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w woj. lubuskim uczniowie szkoły reprezentujący UKS Gimnazjum dwukrotnie zwyciężali i dwukrotnie zajmowali II miejsca. Uczniowie rywalizują z powodzeniem na arenach krajowych w lekkoatletyce. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zdobyli łącznie 65 medali w tym 18 złotych, 21 srebrnych i 26 brązowe.
Czerpanie radości z nauki
Rezultaty nauczania uwidaczniają się w sukcesach uczniów startujących w konkursach, olimpiadach i dalszej edukacji. W latach 2015-22 14 uczniów zdobyło tytuł laureata konkursów przedmiotowych lubuskiego kuratora oświaty, a 20 tytuł finalisty. Jeden z uczniów został laureatem XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej (jako jedyny z Lubuskiego), jeden w ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy chemicznej, kolejny w matematycznej juniorów.
Uczeń klasy VII został stypendystą marszałka województwa lubuskiego, inny finalistą Ogólnopolskiego konkursu Matematycznego Sokrates. Zadaniem szkoły jest przygotowanie uczniów do dalszej nauki i życia w zmieniającym się świecie, rozbudzenie ciekawości, czerpania radości z uczenia się.
Kadra tej szkoły pragnie, by cieszyła się ona uznaniem w środowisku, zaufaniem rodziców a pracownicy mieli satysfakcję z pracy. Realizowane przedsięwzięcia mają służyć zwiększeniu wrażliwości uczniów na potrzeby innych oraz pomaganiu młodym ludziom w znalezieniu miejsca we wspólnocie. Pracownicy szkoły są życzliwie nastawieni do uczniów, emocjonalnie angażują się w pracę.
Na lekcjach stosują różnorodne i nowoczesne metody pracy, aktywizujące, wykorzystujące techniki komputerowe. Stymulują i inspirują samodzielne, aktywne i twórcze zachowania. Nauczyciele uczestniczą w różnych formach doskonalenia. W latach 2015-22 wzięli udział w 260 różnych formach dokształcania. Kadra pedagogiczna to w większości nauczyciele dyplomowani. Stwarza warunki umożliwiające uczniom nabywanie umiejętności ważnych do odnalezienia się na polskim i europejskim rynku pracy, kształtuje postawy patriotyczne. Zwraca uwagę na wszechstronny i harmonijny rozwój w poszanowaniu godności osobistej uczniów, ich wolności słowa, wyznania oraz światopoglądu.

Dom drzewa w Miliczu. Nadleśnictwo Milicz
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?