Malownicza okolica i bliskość przyrody
Początek Zespołu Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim sięga 2004 roku, kiedy to 2 stycznia działalność rozpoczął ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy przeznaczony dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym, głębokim, z autyzmem oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi.
Za powołaniem do życia tej wyjątkowej placówki stał Czesław Frost, przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Ruchową i z Autyzmem w Resku. To Kawaler Orderu Uśmiechu oraz zatroskany ojciec, który rozczarowany poszukiwaniami idealnej szkoły dla kilkuletniego wówczas syna z diagnozą autyzmu, postanowił sam zbudować najlepsze miejsce do rozwoju swojego dziecka i innych równie wyjątkowych, dzieci!
Zwycięska placówka działa już od lat. Niepubliczną Szkołę Podstawową Specjalną nr 1 powołano do życia 1 września 2008 roku dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i z autyzmem. Tu realizowana jest podstawa programowa zgodna z ustawą o systemie oświaty. Placówki położone są w województwie zachodniopomorskim, w powiecie łobeskim w gminie Radowo Małe.
Na codzienne zajęcia uczęszczają uczniowie i wychowankowie z sześciu powiatów: łobeskiego, gryfickiego, goleniowskiego, stargardzkiego, świdwińskiego i drawskiego. Malownicza okolica, bliskość przyrody, plac aktywności ruchowej. Tereny nie dość, że są doskonałym miejscem wypoczynku i rekreacji, to również stwarzają odpowiednie warunki do przyswajania wiedzy i pozytywnie wpływają na rehabilitację.
Przyjazna przestrzeń dla dzieci z niepełnosprawnościami
Placówki z bogatą bazą dydaktyczną. Podążając za rozwojem technologicznym, w każdej z klas zainstalowano komputery z dostępem do internetu oraz wysokiej jakości 75-calowe tablice interaktywne. Na wyposażeniu poszczególnych klas znajdują się także tablety i profesjonalne zestawy interaktywnej podłogi - FunFloor.
Szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową, gdzie prowadzone są zajęcia z robotyki, natomiast języka angielskiego pomaga nauczać interaktywny robot Emys. W swej ofercie terapeutycznej szkoła posiada między innymi, takie zajęcia jak: trening słuchowy Tomatisa, EEG Biofeedback, terapię logopedyczną wraz z elektrostymulacją, terapię integracji sensorycznej, terapię w sali doświadczania świata, rehabilitację ruchową i kinezyterapię oraz wiele innych.
Działalność Zespołu Szkół Niepublicznych to także nietuzinkowe akcje integracyjne, wśród których wyróżnić można licznie organizowane festyny rodzinne, konkursy i uroczystości. Placówki w Radowie Wielkim od niemal dwóch dekad tworzą przyjazną przestrzeń dla dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodziców.
- Dzięki komfortowym warunkom edukacji oraz dostępowi do najnowszych metod terapeutycznych nasi podopieczni osiągają niewyobrażalne sukcesy, co możemy podziwiać każdego dnia - dodają przedstawiciele szkoły.
Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?