MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ścieżki nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim. Gdzie warto iść w weekend 8 - 9 czerwca. 3 najlepsze trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim da się uprawiać w wielu miejscach. Mimo to zachęcamy do wybrania tras sprawdzonych przez innych mieszkańców. Razem z Traseo przedstawiamy Wam 3 atrakcyjne szlaki nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim. Na każdy tydzień przedstawiamy Wam nowy zestaw ścieżek do wyboru. Zobacz, co przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Trasy nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim

Które trasy nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim lubią mieszkańcy? My już to wiemy.

Traseo to aplikacja, w której każdy ma możliwość śledzenia swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Razem z Traseo proponujemy Wam 3 malownicze szlaki nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim. Znajdź najciekawszą dla siebie.

Nim wyruszysz, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 08 czerwca w woj. warmińsko-mazurskim ma być od 8°C do 20°C. Nie powinno padać. W niedzielę 09 czerwca w woj. warmińsko-mazurskim ma być od 14°C do 18°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 0% do 52%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Muzeum Zegarów Wieżowych

  • Początek trasy: Tolkmicko
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 4,74 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 12 min.
  • Przewyższenia: 50 m
  • Suma podejść: 79 m
  • Suma zejść: 80 m

Trasę nordic walking mieszkańcom poleca Max_c74

Wycieczka piesza do Muzeum Zegarów Wieżowych w Gdańsku. Muzeum mieści się w wieży kościoła pod wezwaniem św. Katarzyny. Sam kościół jest najstarszym kościołem parafialnym w Gdańsku i warto go odwiedzić przy okazji zwiedzania muzeum. Na wieży kościoła znajduje się doskonały punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta.
Nawiguj


🌲🌤️ Trasa nordic walking: Rezerwat Ptasi Raj

  • Początek trasy: Tolkmicko
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 5,13 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 43 min.
  • Przewyższenia: 23 651 m
  • Suma podejść: 23 668 m
  • Suma zejść: 23 670 m

Trasę nordic walking mieszkańcom poleca WiWok

Krótki spacer z możliwością obserwowania dzikiej przyrody, a w szczególności ptactwa. Wieże widokowe i pomost stwarzają dobre warunki do obserwowania ptaków. Doskonałe wyciszenie.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak Wyspy Sobieszewskiej

  • Początek trasy: Tolkmicko
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 14,05 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 57 min.
  • Przewyższenia: 79 m
  • Suma podejść: 671 m
  • Suma zejść: 673 m

GR3miasto poleca tę trasę

Powyższa trasa pokazuje naszą wędrówkę pieszym Szlakiem Wyspy Sobieszewskiej. Szlak rozpoczyna się przy promie samochodowym w Świbnie, a kończy w Górkach Wschodnich przy Tawernie Rybackiej i liczy raptem 14 km. Szlak przemierza bursztynową wyspę głównie obszarami leśnymi, a najwyższym jego wzniesieniem jest Góra Orla, której szczyt wznosi się na 32 m n.p.m. W końcówce trasa wyłania się z wiecznie zielonego lasu iglastego i przechodzi przez główną miejscowość wyspy - Sobieszewo. Znajduje się tu Izba Pamięci Wincentego Pola oraz ciekawe stele, czyli mennonickie pomniki nagrobne, które zobaczyć można przy kościele pod wezwaniem Matki Bożej Saletyńskiej (naprzeciwko mostu pontonowego)

W połowie trasy w Orlinkach blisko szlaku znajduje się wieżowy zbiornik wody Kazimierz. W okresie letnim można wejść na jego taras, z którego rozpościerają się przepiękne widoki na całą Wyspę Sobieszewską i Zatokę Gdańską.

Ze szlaku blisko jest też do dwóch rezerwatów przyrody chroniących przede wszystkim ptactwo. Od strony Świbna znajduje się Mewia Łacha, zaś na przeciwległym krańcu wyspy, nieopodal Górek Wschodnich - Ptasi Raj. Przez oba rezerwaty wiodą ciekawe ścieżki dydaktyczne z wieżami widokowymi, z których obserwować można różne gatunki ptactwa wodnego.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jakie korzyści przynosi nordic walking?

Nordic walking to aktywność, która może być uprawiana przez większość osób. Dlatego wiele osób wybiera nordic walking. Może przynosić wiele korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Nordic walking pomoże zrzucić zbędne kilogramy oraz pomoże w zadbaniu o dawkę aktywności fizycznej, która jest ważna dla naszego zdrowia. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Gdzie na nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim?

Mazury i Warmia słyną ze swoich pięknych lasów, jezior i gotyckich zamków. Całe województwo nadaje się doskonale do wędrówek pieszych i wycieczek rowerowych.

Wypoczynek na łonie przyrody łatwo też połączyć ze zwiedzaniem zabytków. Wybierzcie się np. do Reszla, gdzie za sprawą zachowanego dawnego układu miasta można poczuć się jak w średniowieczu. W tutejszym zamku możecie zwiedzić wystawę poświęconą narzędziom tortur i odtworzoną celę ostatniej czarownicy w Europie, spalonej w Reszlu na początku XIX w. Orneta to z kolei miasto z czarnym smokiem w herbie i warto poznać jego legendę, powiązaną z pięknym gotyckim ratuszem. W Gietrzwałdzie możecie zwiedzić maryjne sanktuarium, zbudowane w miejscu objawień z końca XIX w. Z kolei w nadmorskim Fromborku na turystów czeka największy kościół Warmii – bazylika archikatedralna Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja. Wnętrze jest spektakularne, ale być może największą atrakcję stanowi grób Mikołaja Kopernika z tablicą pamiątkową w kształcie mapy Układu Słonecznego.

Na wycieczkę z dziećmi świetnie nadaje się Mrongoville, czyli miasteczko westernowe, w którym można poczuć się jak bohater filmów o Dzikim Zachodzie, postrzelać z rewolwerów, pojeździć na koniu i posłuchać muzyki w saloonie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna