Wolne stanowiska naukowe i akademickie. Sprawdź dostępne oferty pracy, które posiada Politechnika Wrocławska

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Dostępne oferty pracy - Politechnika Wrocławska
Dostępne oferty pracy - Politechnika Wrocławska gettyimages.com/mapo
Szukasz pracy na stanowisku akademickim lub naukowym? W naszym artykule znajdziesz aktualne oferty pracy, które oferuje Politechnika Wrocławska. W ten sposób możesz zapoznać się z wolnymi wakatami dla wykładowców i pracowników uczelni. Dowiedz się, które z nich będą odpowiednio dobrane do twoich kompetencji. Sprawdź, jak wziąć udział w konkursie na dane stanowisko, które Cię interesuje.

Politechnika Wrocławska - wolne stanowiska pracy

Na polskich uczelniach można wyróżnić kilka rodzajów stanowisk, na które zatrudniani są nauczyciele akademiccy. Są to:

  • pracownicy dydaktyczni
  • pracownicy badawczy
  • pracownicy badawczo-dydaktyczni

Dodatkowo w ramach tego podziału nauczyciele akademiccy mogą być zatrudnieni na stanowiskach:

  • profesora
  • profesora uczelni
  • adiunkta
  • asystenta

Warto wiedzieć, że dana uczelnia może mieć również inne stanowiska, które określone są w jej statucie.
Rekrutacja na stanowiska akademickie ma formę konkursu. Jest to obowiązek, jeśli: * jest to pierwszy pierwszy stosunek pracy w określonej uczelni publicznej nawiązany z nauczycielem akademickim,

  • jest to umowa na czas nieokreślony lub określony dłuższy niż 3 miesiące,
  • jest to wymiar pracy przekraczający połowę pełnego wymiaru czasu pracy.

Dane pochodzą z Akademickiej Bazy Ogłoszeń.

Oferty pracy - Politechnika Wrocławska: Adiunkt

  • Lokalizacja: Wrocław
  • Uczelnia: Politechnika Wrocławska
  • Wydział: Wydział Elektryczny
  • Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczna
  • Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
  • Ogłoszenie dodano: 2023-09-14
  • Ogłoszenie wygasa: 2023-10-16

Wydział Elektryczny poszukuje kandydata na stanowisko adiunkta badawczo-dydaktycznego w Katedrze Podstaw Elektrotechniki i Elektrotechnologii, w zakresie dyscypliny naukowej Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne.

Oczekiwania:

  • Od kandydatki/kandydata oczekuje się, że: posiada stopień doktora zgodny z dyscypliną naukową Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne (Automatyka, Elektronika i Elektrotechnika lub Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne lub Elektrotechnika lub Automatyka i Robotyka) posiada biegłą znajomość języka polskiego w mowie i piśmie. potrafi przedstawić oraz objaśnić wyniki badań. umiejętnie opracowuje koncepcje, projektuje i wykonuje badania naukowe, potrafi wyjaśnić znaczenie wyników badań społeczności naukowej, bierze odpowiedzialność za rozwój własnej ścieżki naukowej, jest współautorem publikacji i materiałów konferencyjnych. Ponadto, w zakresie dorobku naukowego oczekuje się spełnienie minimów: a) posiada opublikowane artykuły naukowe w czasopismach krajowych lub zagranicznych, w tym z minimum trzy z listy Journal Citation Reports (Clarivate Analytics), b) posiada doświadczenie jako recenzent w czasopismach krajowych lub zagranicznych, c) posiada udokumentowaną współpracę w realizacji badań naukowych z przemysłem. Od kandydatki/kandydata oczekuje się, że uczestniczył/a w konferencjach: a) krajowych, b) międzynarodowych. Od kandydatki/kandydata w zakresie dydaktycznym oczekuje się: a) posiadanie minimum 2. letniego doświadczenia w prowadzeniu zajęć dydaktycznych, w tym wykładów, ćwiczeń i seminariów w języku polskim lub angielskim na uczelni wyższej, lub równoważnej instytucji akademickiej, b) znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej średniozaawansowanym, c) doświadczenie w przygotowaniu materiałów dydaktycznych i/lub stanowisk laboratoryjnych, d) posiadania publikacji z zakresu dydaktyki, e) biegła znajomość języka polskiego w mowie i w piśmie, pozwalająca na płynne prowadzenie zajęć dydaktycznych w tym języku.

Obowiązki:

  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych z wybranych przedmiotów z zakresu dyscypliny naukowej: Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne, tworzenie skryptów i innych pomocy dydaktycznych do prowadzenie przedmiotów, prowadzenie pracy badawczych i publikowanie na łamach periodyków na poziomie krajowym i zagranicznym, zaangażowanie w obowiązki naukowe, dydaktyczne i organizacyjne Wydziałowej Katedry Podstaw Elektrotechniki i Elektrotechnologii (K38).

Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl

Książki, które mogą Cię zainteresować

Materiały promocyjne partnera
Okazje

Wsparcie edukacji: Dzieci z Gietrzwałdu otrzymują bezpłatne laptopy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji
Dodaj ogłoszenie