XV Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii dobiegł końca. Jak przebiegało wydarzenie?

Magdalena Konczal
Magdalena Konczal
XV edycja Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii dobiegła końca. Polscy studenci już kolejny raz mieli szansę zastanowić się nad kluczowymi tematami dla przyszłości Polski.
XV edycja Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii dobiegła końca. Polscy studenci już kolejny raz mieli szansę zastanowić się nad kluczowymi tematami dla przyszłości Polski. XV Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii
XV Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii odbył się w dniach 4-5 lutego 2022 roku. To coroczna konferencja, która zrzesza polskich studentów na wyspach. W trakcie Kongresu jego uczestnicy mieli szansę brać udział w panelach dyskusyjnych oraz warsztatach, na których poruszano ważne tematy z zakresu biznesu, kultury, nauki i polityki. W konferencjach uczestniczyli także goście: m.in. Adam Bodnar, Agnieszka Holland czy Elżbieta Bieńkowska. Zapowiedziano już kolejną edycję Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.

XV Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii – podsumowanie

XV edycja Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii dobiegła końca. Polscy studenci już kolejny raz mieli szansę zastanowić się nad kluczowymi tematami dla przyszłości Polski. W tym roku pochylono się m.in. nad zagadnieniami, dotyczącymi wyzwań cyfrowych czy aktywizmu w sztuce. W Kongresie udział wzięły także znane osobistości, będące reprezentantami kultury, nauki czy biznesu.

– Razem z Natalią Rochmińską zdecydowałyśmy się podjąć organizacji tej wyjątkowej, jubileuszowej edycji Kongresu, aby świętować to wydarzenie tam, gdzie się to wszystko zaczęło – w Oksfordzie. A przy okazji pozwolić studentom, dotkniętym przede wszystkim przez pandemię, doświadczyć studenckiego życia oraz tego, co polska społeczność ma do zaoferowania i co miałyśmy szczęście przez ubiegłe lata otrzymać od starszych kolegów i koleżanek – mówi Weronika Lurka, jedna z Project Leaderek wydarzenia.

XV Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii dobiegł końca. Jak przebiegało wydarzenie?
XV Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii

Oprócz paneli i warsztatów w ramach Kongresu odbywały się także liczne spotkania towarzyskie: przyjęcie w zabytkowym Muzeum Historii Naturalnej, kolacja w St. Edmund Hall i uroczysty bal w Ratuszu Miejskim, który wieńczył dwa dni konferencji.

Kolejna edycja Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii już za rok

Weronika Lurka przyznaje, że organizacja wydarzenia, jakim jest Kongres Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii, wcale nie była łatwa. Zwłaszcza w tak niepewnych czasach pandemii. Wszystko jednak przebiegło zgodnie z planem, a studenci ponownie mieli szansę wziąć udział w ciekawych i inspirujących spotkaniach.

XV Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii dobiegł końca. Jak przebiegało wydarzenie?
XV Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii

– Ostatni rok był istnym rollercoasterem. Jednego dnia byłam przekonana, że ta edycja Kongresu będzie lepsza niż wszystkie pozostałe. Drugiego, że konferencja się nie odbędzie. To, co widzieliśmy na wydarzeniu, jest zwieńczeniem ogromu pracy, włożonego w Kongres przez cały zespół – podkreśla Projekt Leaderka XV edycji Kongresu.

Kolejna – już XVI – edycja Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii ma odbyć się za rok w King’s College London.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji