Zmiany w dokumentacji przebiegu nauczania? Jest projekt rozporządzenia. Dotyczy wychowanków młodzieżowego ośrodka wychowawczego

OPRAC.:
Magdalena Konczal
Magdalena Konczal
Do konsultacji publicznych trafił projekt nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji i nauki, zmieniający zasady dokonywania wpisów w księdze wychowanków młodzieżowego ośrodka wychowawczego.
Do konsultacji publicznych trafił projekt nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji i nauki, zmieniający zasady dokonywania wpisów w księdze wychowanków młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 123 RF/zdjęcie seryjne
Projekt nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji i nauki, zmieniający zasady dokonywania wpisów w księdze wychowanków młodzieżowego ośrodka wychowawczego, trafił do konsultacji publicznych. Konieczność wprowadzenia tych zmian wynika z potrzeby dostosowania przepisów rozporządzenia do przepisów ustawy z czerwca 2022 roku. Co się realnie zmieni?

Wpisy wychowanków młodzieżowego ośrodka wychowawczego do ksiąg. Będą zmiany

Chodzi o projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji.

Projektowana nowelizacja - jak podano w uzasadnieniu - wynika z potrzeby dostosowania rozporządzenia do przepisów ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich z czerwca 2022 r. oraz rozporządzenia ministra sprawiedliwości w sprawie komisji do spraw kierowania nieletnich do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, a także trybu kierowania, przenoszenia i zwalniania nieletnich z młodzieżowych ośrodków wychowawczych.

Zgodnie z przepisami tego rozporządzenia komisja do spraw kierowania nieletnich do młodzieżowego ośrodka wychowawczego jest obowiązana zawiadomić młodzieżowy ośrodek wychowawczy o skierowaniu nieletniego do tego ośrodka.

W projekcie zaproponowano, by wpisy w księdze wychowanków młodzieżowego ośrodka wychowawczego były dokonywane chronologicznie, według dat otrzymania przez dyrektora młodzieżowego ośrodka wychowawczego zawiadomienia o skierowaniu nieletniego do tego ośrodka.

Obecnie wpisy dokonywane są według dat otrzymania przez dyrektora młodzieżowego ośrodka wychowawczego, za pośrednictwem poczty, skierowania nieletniego do tego ośrodka. Projektowana nowelizacja ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Ta zmiana to ważna informacja dla dyrektorów młodzieżowych ośrodków wychowawczych.

Źródło:

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji