Chcesz zdobyć atrakcyjne wykształcenie? Zobacz, co mogą zaoferować szkoły policealne!

Materiał informacyjny GoWork
Wszyscy mamy świadomość, że warto inwestować w siebie i swój rozwój. Nic zatem dziwnego, że wśród absolwentów techników i liceów, a także studentów i osób pracujących taką popularnością cieszą się szkoły policealne. Sprawdźmy, co mogą one zaoferować!

Szkoła policealna: dla kogo?

Właściwie wszystkie osoby, które ukończyły szkołę średnią, będą mile widziane w murach szkoły policealnej. Aby się do niej zapisać, nie trzeba nawet podchodzić do matury.

Jest to świetny wybór dla młodych osób, które chcą płynnie wejść na rynek pracy i zdobyć zawód, który faktycznie można nazwać przyszłościowym. Również ci, którzy zwyczajnie pragną zmienić coś w swoim życiu lub właśnie odkryli, że mają predyspozycje do czegoś zupełnie innego, niż wykonywali do tej pory, powinni rozważyć studium policealne.

Czasami okazuje się także, że brak odpowiedniego wykształcenia uniemożliwia nam awans w firmie, której pracujemy już od lat. Może się więc zdarzyć, że sam pracodawca zasugeruje nam, jakie kierunek dodatkowy wybrać, by móc rozwijać swoją karierę oraz oczywiście uzyskać lepszą pensję.

A może doszliśmy do wniosku, że obrany przez nas kierunek studiów nie zapewnia nam tak wielu możliwości, jak nam się wydawało? W takim wypadku również warto rozważyć zdobycie dodatkowych kwalifikacji, także tych związanych z naszym obecnym wykształceniem. Uzyskanie dwóch dyplomów w pokrewnych dziedzinach bardzo podwyższy naszą wartość w oczach przyszłych pracodawców!

Zalety szkoły policealnej

Trzeba podkreślić, że szkoły policealne mają bardzo dużo zalet. Spróbujmy sobie tutaj wymienić niektóre z nich:

  • Dają one możliwość uzyskania tytułu technika lub specjalisty. Poparte jest to dyplomem, jaki otrzymujemy po zdaniu odpowiedniego egzaminu państwowego. Owo świadectwo ukończenia studium dodatkowo poparte dyplomem jest w większości wypadków bardzo cenione przez pracodawców szukających wykwalifikowanych pracowników.
  • Kierunki oferowane przez szkoły policealne są dostosowywane do zapotrzebowania na lokalnym rynku pracy. Placówki stawiają też na zawody, które są obecnie najbardziej przyszłościowe. Oznacza to, że nie będziemy uczyć się dla nic nieznaczącego kolejnego papierka, ale realnie zwiększamy swoje szanse na zatrudnienie teraz i w nadchodzących latach.
  • Ilość kierunków oferowanych przez różne oddziały jest naprawdę spora. Dzięki temu każdy znajdzie coś, co leży w kręgu jego zainteresowań lub pozwoli rozwinąć już posiadane umiejętności.
  • Nauka często odbywa się w co drugi weekend i w niektórych wypadkach trwa tylko jeden dzień. Jest to niewątpliwą zaletą dla tych, którzy próbują pogodzić ze sobą różne obowiązki. W zdobyciu wykształcenia nie będzie im przeszkadzać praca na cały etat, drugi kierunek studiów czy poświęcanie się innym swoim pasjom. A ponieważ co drugi weekend mamy wolny, pozwala nam to zachować work-life-balance.
  • Zawód mamy szansę zdobyć w stosunkowo krótkim czasie. Zależy to oczywiście od obranego przez nas kierunku – niektóre przewidują dwa, a inne cztery semestry nauki. To wciąż nie jest dużo. Maksymalnie po dwóch latach możemy się zdobyć upragnione kwalifikacje lub się przebranżowić!
  • Podjęcie edukacji w szkole policealnej nie wiąże się z dużymi kosztami. Zazwyczaj zapisy i rezygnacja są zupełnie darmowe. Możemy też bezpłatnie posługiwać się pomocami naukowymi na zajęciach czy korzystać z platform do nauki w domu. Również podejście do egzaminu nie będzie od nas wymagać sięgania do portfela. Wiele kierunków jest oferowana za darmo, a pozostałe także nie wymagają ponoszenia wysokich opłat!
  • Szkoły policealne to najczęściej bardzo nowoczesne placówki. Mogą pochwalić się profesjonalną i świetnie wykształconą kadrą oraz dobrze wyposażonymi i nowoczesnymi pracowniami. To z pewnością ułatwia przyswajanie sobie wiedzy. Możemy też założyć, że kontakt z administracją jest sprawny i uprzejmy, ponieważ to szkole zależy na pozyskiwaniu nowych uczniów.

Wybór szkoły policealnej

Mając w pamięci wszystkie te zalety, zapewne zastanawiamy się, ofertę której szkoły wybrać. My polecamy prężnie rozwijającą się szkołę GoWork.pl. Interesujące nas szczegóły na jej temat możemy znaleźć pod adresem https://policealna.gowork.pl.

Co ją wyróżnia? Przede wszystkim aż 100 z dostępnych kierunków możemy studiować bezpłatnie. Już sama ich ilość zasługuje na podkreślenie – łącznie możemy wybierać wśród 112 specjalizacji i kursów!

Ponadto dla ułatwienia umowę możemy podpisać zdalnie. Szkoła GoWork.pl działa na terenie 7 dużych miast w Polsce, posiada ponad 50 pracowni dydaktycznych i uzyskała 96% zdawalności egzaminów.

Przyjrzyjmy się teraz ofercie oddziałów znajdujących się na terenie Wrocławia i Poznania.

Wrocław
Szkoła policealna we Wrocławiu, o której więcej możemy przeczytać na stronie https://pilcealna.gowork.pl/wroclaw, oferuje trzy tryby nauki:

  • dzienny (minimum 3 dni w tygodniu od godzin porannych do popołudniowych),
  • weekendowy,
  • wieczorowy (minimum 3 dni w tygodniu w godzinach popołudniowych).

Do najpopularniejszych kierunków w stolicy dolnego śląska należą: technik masażysta, technik usług kosmetycznych, asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna.

Siedziba szkoły mieści się w ścisłym centrum w zabytkowej kamienicy przy ulicy Ruskiej 51b w Pasażu Niepolda.

Poznań
Poznańska Szkoła Policealna GoWork.pl zlokalizowana jest również w centrum miasta przy ulicy Świętego Marcina 66/72 w budynku Alfa (XI piętro). Działa na takich samych zasadach jak pozostałe placówki. Wszystkie informacje znajdziemy pod adresem https://policealna.gowork.pl/poznan.

Szkoła w Poznaniu, podobnie jak inne oddziały w Polsce, może się pochwalić nowoczesnymi salami z profesjonalnym sprzętem. Największą popularnością cieszy się tutaj szkoła medyczna. Za takie kierunki jak masażysta, asystentka stomatologiczna czy higienistka stomatologiczna nie pobiera się żadnych opłat!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji