Spis treści
Egzamin ósmoklasisty w terminie dodatkoywm
Z danych udostępnionych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wynika, że do egzaminu z języka polskiego ma przystąpić w sesji dodatkowej 1433 uczniów klas VIII szkół podstawowych, w tym 113 uczniów będących obywatelami Ukrainy. Do egzaminu z matematyki ma przystąpić 1466 uczniów, w tym 118 uczniów z Ukrainy.
Z danych przekazanych przez CKE wynika, że do egzaminu z języka angielskiego, najczęściej wybieranego przez uczniów języka obcego nowożytnego, w sesji dodatkowej ma przystąpić 1419 uczniów, w tym 73 z Ukrainy. Do egzaminu z języka niemieckiego ma przystąpić – 48 uczniów, w tym jeden z Ukrainy, do egzaminu z języka rosyjskiego – 33 uczniów, w tym 21 z Ukrainy. Egzamin z języka hiszpańskiego ma zdawać dwóch uczniów, z języka francuskiego – dwóch uczniów, a z włoskiego – jeden uczeń.
Wszystkie egzaminy zdawane przez uczniów klas VIII podczas egzaminu ósmoklasisty są egzaminami pisemnymi.
Egzamin ósmoklasisty 2024 w terminie dodatkowym - arkusz CKE z języka polskiego >>>
Najważniejsze informacje o egzaminie ósmoklasisty 2024
W tym roku egzamin ósmoklasisty po raz ostatni jest przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie. Wprowadzono je w związku z pandemią COVID-19. W roku szkolnym 2024/2025 egzamin znów będzie przeprowadzony na podstawie wymagań podstawy programowej.
Dla uczniów będących obywatelami Ukrainy wprowadzono dostosowania, np. czas na napisanie egzaminu z języka polskiego jest wydłużony, arkusz egzaminacyjny zawiera instrukcje, polecenia do zadań są przetłumaczone na język ukraiński, ale odpowiedzi na wszystkie pytania i wypracowaniu uczeń musi napisać po polsku.
Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, otrzymają też zaświadczenia o wynikach.
Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia to punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.
Tak wyglądały egzaminy ósmoklasisty w terminie głównym:
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Edukacji codziennie. Obserwuj StrefaEdukacji.pl!
Źródło:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?