Odkryj świat technologii i sztucznej inteligencji. Wybitni praktycy z całego świata i kluczowe tematy

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Zobacz, co dzieje się podczas drugiego dnia kongresu naukowego AI&EDU SGMK.
Zobacz, co dzieje się podczas drugiego dnia kongresu naukowego AI&EDU SGMK. materiały prasowe
Czy technologia może służyć ludzkości, poprawiając jakość życia i bezpieczeństwo w internecie? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła m. in. Patrycja Tempska Samurai Labs, otwierając swoim wystąpieniem drugi dzień kongresu naukowego AI&EDU SGMK. Polska Press objęła patronatem to wydarzenie.

Spis treści

Technologia i nasze życie, AI wobec cyberprzemocy, cyberbezpieczeństwo i geopolityka – o tym się mówi

Współzałożycielka Samurai Labs zaprezentowała praktyczne zastosowania AI w ochronie zdrowia psychicznego. Omówiła realizowane przez Samurai Labs projekty wykorzystujące AI do przeciwdziałania cyberprzemocy i zapobiegania zachowaniom samobójczym.

AI&EDU SGMK odbywa się w Warszawie i jest największym miejscem debaty o AI w nauce i przemyśle z udziałem czołowych specjalistów z całego świata.

W drugim dniu kongresu debata toczy się wokół wykorzystywania potencjału AI w różnych obszarach, zarówno cyberbezpieczeństwa, jak i edukacji. Mowa o wyzwaniach w zarządzaniu danymi, etyce i odpowiedzialności za decyzje podejmowane przez algorytmy.

Jak AI może pomóc w rozwiązaniu problemów geopolitycznych, jaką rolę odgrywa w zapewnieniu bezpieczeństwa narodowego? Czy AI oferuje narzędzia do wykrywania i neutralizowania cyberzagrożeń? Czy sztuczna inteligencja jest pomocna i uczciwa? Jak wpływa na nasze życie? To jedne z wielu pytań, które poruszane są podczas drugiego dnia kongresu.

Eksperci omawiają również etyczne aspekty AI, takie jak transparentność algorytmów, ochrona prywatności oraz odpowiedzialność za decyzje podejmowane przez sztuczną inteligencję. Ponadto wśród rozważań pojawia się takie zagadnienie, jak AI może być wykorzystywana w sposób etyczny i odpowiedzialny, zapewniając korzyści społeczne i minimalizując potencjalne ryzyka.

Wśród prelegentów drugiego dnia kongresu można wysłuchać: Petera C. Bishopa – futurologa, profesora ds. przewidywania strategicznego na Uniwersytecie w Houston, dr Marka Esposito – profesora Uniwersytetu Harvarda, światowego lidera myśli „Czwartej Rewolucji Przemysłowej”, Colina W.P. Lewisa – prof. Uniwersytetu Warszawskiego, naukowca AGISI, eksperta AI stosowanej, Krzysztofa Dykiego – Prezesa ComCERT S.A., współtwórcę Aplikacje Krytyczne, byłego wiceprezesa ZUS, generała Cezarego Janowskiego, Szefa Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Prof. Gennaro Terracciano – wybitnego specjalisty prawa administracyjnego i Prorektora Uniwersytetu Rzymskiego „Foro Italico”, Jana Czarnockiego – eksperta prawa nowych technologii, ochrony danych osobowych i regulacji AI, doradcę w HeyGen oraz dr Mariusza Miąsko – prof. SGMK, Kolegium Nauk Prawnych SGMK.

Sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle przyszłości

W ślad za największym futurologicznym kongresem naukowym Futurist of the Year 2024, który w kwietniu zgromadził w SGMK światowej klasy naukowców i ekspertów w debacie o przyszłości technologii, finansów i nauki, po raz kolejny stworzono przestrzeń do międzynarodowej i interdyscyplinarnej debaty w kluczowych dla współczesnej nauki obszarach. Tematem przewodnim kongresu naukowego AI&EDU SGMK jest sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle przyszłości.

Inspiracje z AI! SGMK zaprasza na nowe kierunki przyszłości

Kongres AI&EDU SGMK „Sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle przyszłości” to wyjątkowa okazja do poznania roli AI w różnych branżach, dzięki udziałowi w dyskusjach z najlepszymi umysłami naszych czasów.
Nie tylko kongres AI&EDU SGMK wiąże Szkołę Główną Mikołaja Kopernika i AI. Właśnie trwa rekrutacja na nowe kierunki studiów podyplomowych w obszarze bezpieczeństwa, sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii. Studenci mogą aplikować na kierunki takie jak:

Studia te to szansa do zdobycia prestiżowych kwalifikacji, także dzięki wykładom prowadzonym przez praktyków z całego świata.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Edukacji codziennie. Obserwuj
StrefaEdukacji.pl
!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji