Rekrutacja na studia już ruszyła! Sprawdź, co warto wybrać w Akademii Tarnowskiej w 2023

Materiał informacyjny rekrutacja.anstar.edu.pl
Wybór uczelni oraz kierunku studiów to bez wątpienia bardzo ważny krok w życiu. Decyzja ta ma niebagatelny wpływ na naszą przyszłość, zwłaszcza zawodową. Od tego, co i gdzie postanowimy studiować, zależy znalezienie odpowiedniej pracy oraz wysokość zarobków. Z renomowanymi uczelniami z Krakowa czy Rzeszowa od lat konkuruje Akademia Tarnowska. Dziś ta szkoła wyższa daje możliwość wyboru ciekawych kierunków stacjonarnych, niestacjonarnych oraz podyplomowych. Na co można zdecydować się w roku akademickim 2023/24 i jak wygląda proces rekrutacji? Sprawdź!

Akademia Tarnowska – dlaczego warto tu studiować?

Akademia Tarnowska (dawniej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i Akademia Nauk Stosowanych) to publiczna szkoła wyższa typu akademickiego z siedzibą w Tarnowie. Placówka funkcjonuje na rynku edukacyjnym od 25 lat. 1 czerwca 2023 roku uczelnia zmieniła statut oraz nazwę i od tego czasu działa jako Akademia Tarnowska. Szkoła oferuje obecnie studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na 28 kierunkach (I i II stopnia oraz jednolite magisterskie). Tarnowska uczelnia inwestuje w innowacje i rozwój, stając się coraz silniejszym ośrodkiem akademickim w regionie. Programy kształcenia uwzględniają aktualne trendy i potrzeby rynkowe. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze uczelnia gwarantuje bardzo wysoki poziom nauczania. Warto dodać, że placówka ta prowadzi współpracę z najlepszymi szkołami wyższymi Krakowa.

Studia I stopnia w Akademii Tarnowskiej – co wybrać?

W Polsce studia wyższe dzielimy na I stopnia, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Kierunki licencjackie i inżynierskie trwają odpowiednio 3 lub 3,5 roku (6 lub 7 semestrów) i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata lub inżyniera. Ukończenie studiów I stopnia umożliwia kontynuowanie nauki na studiach II stopnia. Akademia Tarnowska ma do zaoferowania duży wybór kierunków licencjackich i inżynierskich. W ramach studiów I stopnia kandydaci mogą wybierać spośród 23 kierunków w zakresie nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, medycznych, nauk o zdrowiu, nauk o prawie i administracji, ekonomicznych, informatycznych, artystycznych i innych. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na studia I stopnia w roku akademickim 2023/24 znajdują się na stronie: https://rekrutacja.anstar.edu.pl/studia-i-stopnia/.

Ciekawe kierunki studiów magisterskich

Studia jednolite magisterskie trwają zazwyczaj 5 lat (10 semestrów) i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra albo magistra inżyniera. Studia magisterskie, podobnie jak studia I stopnia licencjackie lub inżynierskie, można rozpocząć po zdaniu matury. Największą ich zaletą jest uniknięcie zbędnej przerwy w nauce oraz możliwość pogłębiania wiedzy z określonej dziedziny. Osoby, które wybrały taką ścieżkę kształcenia, mają więcej czasu na skupieniu się na jednym obszarze specjalizacji. W ofercie Akademii Tarnowskiej na rok 2023/24 znajdziemy wiele ciekawych, przyszłościowych kierunków magisterskich. Do tych najbardziej popularnych z pewnością należy fizjoterapia: https://rekrutacja.anstar.edu.pl/studia-jednolite-magisterskie/fizjoterapia/. To medyczny kierunek związany z ochroną zdrowia oraz przywracaniem utraconej sprawności fizycznej, który przygotowuje do pracy zawodowej na stanowisku fizjoterapeuty.

Akademia Tarnowska – ogólne zasady rekrutacji

1 czerwca 2023 r. ruszyła elektroniczna rekrutacja na studia rozpoczynające się w roku akademickim 2023/24. Kandydat na I rok powinien założyć indywidualne konto w Systemie Elektronicznej Rekrutacji (ERK), aktywować je, klikając w link przesłany mailem, wypełnić pola formularza danych i wnieść opłatę rekrutacyjną. Wyniki naboru opublikowane zostaną online na koncie kandydata oraz będą wysyłane drogą mailową. Najważniejsze informacje na temat zasad rekrutacji, terminów, wysokości opłat itp. widoczne są w zakładce https://rekrutacja.anstar.edu.pl/.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji