Rodzicie, pamiętajcie złożyć wniosek o 300+ na wyprawkę do szkoły

Mariusz Rodziewicz
Mariusz Rodziewicz
Program "Dobry Start" to 300 złotych dla każdego ucznia na wyprawkę szkolną
Program "Dobry Start" to 300 złotych dla każdego ucznia na wyprawkę szkolną archiwum
Wsparcie 300+ dla uczniów przysługuje raz w roku. Może je otrzymać każde dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Co prawda wniosek można złożyć do 30 listopada danego roku, ale lepiej zrobić to już teraz.

Program "Dobry start" to 300 zł dofinansowania na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka, które się uczy. Wnioski o to świadczenie, tzw. 300 plus na wyprawkę szkolną można już składać. Co ważne, dokumenty można wysłać tylko elektronicznie – przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

300+ raz w roku

- Wsparcie przysługuje raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami - podaje Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2023 roku. Złożenie go do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.

Od roku szkolnego (2021/2022) to Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje i wypłaca świadczenie „300 plus”. Rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów i wyposażenia, które jest niezbędne do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Wniosek o 300+ krok po kroku

Na PUE ZUS kreator poprowadzi użytkownika krok po kroku. W ten sposób rodzic uniknie błędów przy ubieganiu się o świadczenie. Na wniosku – oprócz innych danych – należy podać: numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie, adres mailowy i numer telefonu - czyli informacje, które będą potrzebne do kontaktu.

Również zawiadomienia dotyczące świadczeń będą przekazywane elektronicznie. Informacja o przyznaniu świadczenia będzie w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek wpłynął przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Na PUE ZUS znajdzie się także cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rodzicie, pamiętajcie złożyć wniosek o 300+ na wyprawkę do szkoły - Głos Koszaliński

Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji