Uniwersytet Wrocławski - wolne stanowiska pracy
Na polskich uczelniach można wyróżnić kilka rodzajów stanowisk, na które zatrudniani są nauczyciele akademiccy. Są to:
- pracownicy dydaktyczni
- pracownicy badawczy
- pracownicy badawczo-dydaktyczni
Dodatkowo w ramach tego podziału nauczyciele akademiccy mogą być zatrudnieni na stanowiskach:
- profesora
- profesora uczelni
- adiunkta
- asystenta
Warto wiedzieć, że dana uczelnia może mieć również inne stanowiska, które określone są w jej statucie.
Rekrutacja na stanowiska akademickie ma formę konkursu. Jest to obowiązek, jeśli: * jest to pierwszy pierwszy stosunek pracy w określonej uczelni publicznej nawiązany z nauczycielem akademickim,
- jest to umowa na czas nieokreślony lub określony dłuższy niż 3 miesiące,
- jest to wymiar pracy przekraczający połowę pełnego wymiaru czasu pracy.
Dane pochodzą z Akademickiej Bazy Ogłoszeń.
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Adiunkt
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych
- Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczna
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2024-10-08
- Ogłoszenie wygasa: 2024-11-07
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Psychologii Osobowości w Instytucie Psychologii na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Konkurs numer 121.2024.ZPO.IPs.WNHP.AH z dnia 08.10.2024 r. Jednostka organizacyjna: Instytut Psychologii, Zakład Psychologii Osobowości Nazwa stanowiska: adiunkt Liczba stanowisk: 1 Informacja o grupie pracowników, w której ma nastąpić zatrudnienie: ☐ badawczo-dydaktyczna w dyscyplinie: psychologia w dziedzinie: nauk społecznych Wymiar etatu: pełny Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.12.2024 r. Okres zatrudnienia: 01.12.2024 r. – 30.09.2026 r. Termin składania dokumentów: 08.10.2024-07.11.2024 Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: listopad 2024 r. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Oczekiwania:
- Dyplom doktora psychologii (lub uchwała Rady Dyscypliny Naukowej o nadaniu stopnia doktora psychologii).
- Udokumentowany dorobek naukowy (publikacje w czasopismach psychologicznych posiadających IF).
- Doświadczenie w kierowaniu grantem badawczym NCN, NCBR lub równoważnym.
- Udział w konferencjach naukowych w Polsce i za granicą.
- Udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych na uczelni wyższej (na kierunku psychologia) z zakresu statystyki, psychologii społecznej i metodologii nauk społecznych.
- Gotowość do pracy organizacyjnej w zakresie pracy w komisjach uczelnianych (np. komisji rekrutacyjnej).
- Dyspozycyjność w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych (zajęcia realizowane od poniedziałku do piątku w Instytucie Psychologii w trybie dziennym i wieczorowym, tj. od godz. 8.00 do godz. 21.00) oraz w weekendy (w godz. 8.00-20.00 na różnych kierunkach Uniwersytetu prowadzących studia zaoczne).
- Doświadczenie w działalności organizacyjnej i promocyjnej na uczelni wyższej.
- Znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych w tym języku.
- Znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na prowadzenie zajęć w tym języku.
- Komunikatywność, umiejętność pracy w grupie.
Obowiązki:
- Systematyczny rozwój naukowy, przejawiający się publikowaniem w psychologicznych czasopismach naukowych posiadających IF, udziałem w konferencjach naukowych i pozyskiwaniem granatów badawczych.
- Prowadzenie zajęć dydaktycznych w Instytucie Psychologii i w innych instytutach UWr.
- Praca na rzecz Instytutu Psychologii UWr w zakresie uczestniczenia w komisjach uczelnianych (np. komisji rekrutacyjnej).
- Praca na rzecz Instytutu Psychologii UWr w zakresie organizacji spotkań, sympozjów, konferencji afiliowanych przez Instytut Psychologii UWr.
- Działania promujące Instytut Psychologii UWr.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Adiunkt
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych
- Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczna
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2024-10-04
- Ogłoszenie wygasa: 2024-11-10
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta (post-doc) w Centrum Badań nad Światem Antycznym na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Konkurs numer 120.2024.NCN.CBSA.WNHP.AH z dnia 04.10.2024 r. Jednostka organizacyjna: Centrum Badań nad Światem Antycznym Stanowisko: badawczo-dydaktyczne Rodzaj stanowiska: adiunkt (post-doc) Obszar/dyscyplina naukowa prowadzonych badań: nauki/humanistyczne/historia Liczba etatów: 2 Wymiar etatu: pełny Rodzaj umowy: umowa o pracę, Wynagrodzenie: 7300 zł brutto miesięcznie Termin składania dokumentów: 10.11.2024 Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 12.11.2024 r. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.01.2025 r. Przewidywany okres zatrudnienia: 01.01.2025 r.-31.05.2028 r. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Oczekiwania:
- Stopnień doktora w zakresie historii starożytnej, filologii klasycznej lub orientalistyki.
- Bardzo dobra znajomość języka greckiego.
- Umiejętność sprawnej lektury w najważniejszych językach nowożytnych, nie ograniczając się do j. angielskiego.
- Spełnienie ogólnych kryteriów sformułowanych przez NCN dla osób zatrudnianych na stanowisku post-doc w projekcie Maestro (https://ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2016/uchwala44_2016-zal1.pdf).
- Znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych w tym języku.
- Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych w tym języku.
Obowiązki:
- Prowadzenie badań w zakresie starożytnej kultury epigraficznej we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie, których wyniki znajdą odzwierciedlenie w rozdziałach złożonych do monografii zbiorowych, które zostaną przygotowane w ramach tego projektu. Szczegółowe obowiązki w tym zakresie zostaną wyznaczone przez Kierownika projektu.
- Uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach.
- Publikacja co najmniej jednego artykułu w czołowych międzynarodowych czasopismach naukowych.
- Prowadzenie co najmniej 30 godzin dydaktycznych rocznie.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
ZOBACZ KONIECZNIE
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Starszy wykładowca
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Neofilologii
- Rodzaj stanowiska: dydaktyczna
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2024-10-01
- Ogłoszenie wygasa: 2024-10-31
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko starszego wykładowcy w Zakładzie Dydaktyki Języków Romańskich Instytutu Filologii Romańskiej na Wydziale Neofilologii Konkurs numer 119.2024.ZDJR.IFR.WN.MR z dnia 01.10.2024 r. Jednostka organizacyjna: Zakład Dydaktyki Języków Romańskich, Instytut Filologii Romańskiej Stanowisko: starszy wykładowca Rodzaj stanowiska: dydaktyczne Liczba etatów: 1 Wymiar etatu: pełny Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.01.2025 r. Okres zatrudnienia: zatrudnienie na czas określony Termin składania dokumentów: 31.10.2024 r. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 30.11.2024 r. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Oczekiwania:
- Posiadanie stopnia naukowego doktora w zakresie nauk humanistycznych lub posiadanie tytułu zawodowego magistra filologii francuskiej (lub analogicznego).
- Biegła znajomość języka francuskiego oraz doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych ze studentami szkoły wyższej w zakresie nauczania języka francuskiego, poziom A1-C1; udokumentowany co najmniej 5-letni staż pracy dydaktycznej w szkolnictwie.
- Znajomość języka polskiego umożliwiająca sprawną komunikację w dydaktyce akademickiej i w środowisku uczelnianym.
- Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B1.
- Komisja konkursowa weźmie również pod uwagę następujące kryteria dodatkowe związane z profilem dydaktycznym Zakładu Dydaktyki Języków Romańskich oraz potrzebami Instytutu Filologii Romańskiej: (1) przygotowanie pedagogiczne do nauczania języka francuskiego oraz gotowość do prowadzenia zajęć z praktycznej nauki języka; (2) udokumentowane zaangażowanie w krzewienie kultury frankofońskiej w Polsce i za granicą i/lub sukcesy uczniów w zakresie języka francuskiego; (3) znajomość innych języków obcych.
Obowiązki:
- Prowadzenie zajęć dydaktycznych (zwłaszcza praktycznej nauki języka francuskiego na wszystkich poziomach) i prac administracyjnych związanych z realizacją i organizacją procesu dydaktycznego w zakresie i wymiarze przewidzianym dla stanowiska starszego wykładowcy zgodnie z aktualnymi, wewnętrznymi aktami normatywnymi Uniwersytetu Wrocławskiego.
- Wykonywanie innych zadań i czynności związanych z realizacją i organizacją procesu dydaktycznego wskazanych przez Dyrektora Instytutu Filologii Romańskiej lub kierownika Zakładu, a w szczególności: pełnienie funkcji opiekuna (tutora) grup studenckich, pełnienie funkcji sekretarza komisji rekrutacyjnej, udział w organizacji egzaminów itd.
- Działalność popularyzatorska, w tym uczestnictwo w akcjach promocyjnych uczelni i ich organizowanie.
- Przestrzeganie zapisów prawa autorskiego i praw pokrewnych w działalności dydaktycznej, naukowej i twórczej.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Adiunkt
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych
- Rodzaj stanowiska: badawcza
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2024-10-01
- Ogłoszenie wygasa: 2024-11-01
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta (post-doc) w Inkubatorze Doskonałości Naukowej „Being Human” w Instytucie Psychologii na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Konkurs numer 118.2024.IPs.WNHP.IDN.AH z dnia 01.10.2024 r. Jednostka organizacyjna: Inkubator „Being Human”, Instytut Psychologii, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Stanowisko: adiunkt (post-doc) Rodzaj stanowiska: badawcze • dyscyplinie/dyscyplinach: psychologia (lub inne nauki pokrewne) • w dziedzinie: nauki społeczne Liczba etatów: 1 Wymiar etatu: pełny Rodzaj umowy: umowa o pracę Termin składania dokumentów: od 01.10.2024 – do 01.11.2024 r. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: listopad 2024 r. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.12.2024 r. Okres zatrudnienia: na czas określony – 01.12.2024 r. – 30.09.2025 r. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
Oczekiwania:
- Dyplom doktora psychologii lub inny pokrewny.
- Udokumentowany dorobek naukowy (publikacje w czasopismach psychologicznych posiadających IF) z zakresu psychologii lub szerzej z nauk o zachowaniu człowieka (behavioral sciences).
- Doświadczenie w kierowaniu grantem badawczym NCN, NCBR, MNiSW lub równoważnym.
- Udział w konferencjach naukowych w Polsce i za granicą.
- Gotowość do pracy organizacyjnej w zakresie pracy w komisjach uczelnianych.
- Dyspozycyjność w zakresie prowadzenia badań naukowych na terenie Wrocławia i okolic (poniedziałek – piątek, od godz. 8.00 do 16.00).
- Znajomość języka polskiego i angielskiego.
- Komunikatywność, umiejętność pracy w grupie.
Obowiązki:
- Systematyczny rozwój naukowy, przejawiający się publikowaniem w czasopismach naukowych posiadających IF, udziałem w konferencjach naukowych i pozyskiwaniem grantów badawczych.
- Praca organizacyjna na rzecz Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Profesor
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych
- Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczna
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2024-09-20
- Ogłoszenie wygasa: 2024-10-20
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko profesora w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Konkurs numer 116.2024.IEAK.WNHP.AH z dnia 20.09.2024 r. Jednostka organizacyjna: Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Stanowisko: profesor Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczne • dyscyplinie/dyscyplinach: nauki o kulturze i religii (etnologia i antropologia kulturowa) • w dziedzinie: nauki humanistyczne Liczba etatów: 1 Wymiar etatu: pełny Rodzaj umowy: umowa o pracę Termin składania dokumentów: 20.10.2024 r. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 30.11.2024 r. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.03.2025 r. Okres zatrudnienia: czas określony (2 lata) Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Oczekiwania:
- Znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych w tym języku.
- Znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na prowadzenie zajęć w tym języku.
- Tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie etnologia/nauki o kulturze i religii lub w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie socjologia.
- Doświadczenie w pracy dydaktycznej w uczelni wyższej, w tym w języku angielskim.
- Doświadczenie w prowadzeniu badań jakościowych.
- Naukowe doświadczenie międzynarodowe udokumentowane m.in. aktywnym udziałem w konferencjach naukowych, pobytem na stażach naukowych lub pracą w konsorcjach międzynarodowych.
- Osiągnięcia naukowe udokumentowane m.in. publikacjami naukowymi w uznanych czasopismach lub wydawnictwach o charakterze międzynarodowym.
- Doświadczenie w kierowaniu grantami badawczymi.
- Obszar terytorialny i zakres tematyczny dotychczasowych i/lub planowanych badań wykraczający poza kontekst polski jako ważny atut, ale nie wymóg bezwzględny.
Obowiązki:
- Prowadzenie badań naukowych i upowszechnianie ich wyników m.in. w formie referatów, wykładów, publikacji w wysoko punktowanych czasopismach i wydawnictwach naukowych, w tym w kontekstach międzynarodowych.
- Składanie wniosków grantowych służących pozyskiwaniu środków zewnętrznych na działania naukowo-badawcze.
- Wypełnianie pensum dydaktycznego.
- Wypełnianie innych, w tym organizacyjnych obowiązków wskazanych przez Dyrektora IEAK.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Adiunkt
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Neofilologii
- Rodzaj stanowiska: badawcza
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2024-09-17
- Ogłoszenie wygasa: 2024-10-31
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta badawczego (post-doc) w Katedrze Judaistyki im. T. Taubego na Wydziale Neofilologii Konkurs numer 117.2024.KJ.WN.NCN.AH z dnia 17.09.2024 r. Jednostka organizacyjna: Katedra Judaistyki im. T. Taubego, Wydział Neofilologii Stanowisko: adiunkt Rodzaj stanowiska: badawcze • dyscyplinie/dyscyplinach: nauki o sztuce (preferowane), historia, kulturoznawstwo, socjologia • w dziedzinie: nauki humanistyczne Liczba etatów: 1 Wymiar etatu: pełny Rodzaj umowy: umowa o pracę Termin składania dokumentów: 31.10.2024 r. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 15.11.2024 r. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: grudzień 2024 Okres zatrudnienia: czas określony 33 miesiące Wynagrodzenie: 8875 brutto PLN/miesiąc Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Oczekiwania:
- Stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie historii sztuki, kulturoznawstwa, historii lub socjologii uzyskany nie wcześniej niż 7 lat temu (najwcześniej 2017 r.).
- Doświadczenie w badaniu materiałów ilustracyjnych.
- Dorobek naukowy udokumentowany publikacjami (przynajmniej jedna pierwszoautorska publikacja w renomowanych czasopismach międzynarodowych).
- Znajomość sztuki europejskiej w latach 1880-1939 z naciskiem na twórczość artystów Europy Środkowo-Wschodniej, niekoniecznie żydowskiego pochodzenia.
- Znajomość kulturowego i społecznego kontekstu dotyczącego przemian w myśleniu o ciele i cielesności w latach 1880-1839.
- Doświadczenie w transferze wiedzy.
- Doświadczenie w prowadzeniu kwerend archiwalnych materiałów ilustracyjnych.
- Zainteresowania badawcze skierowane na: kwestie genderowe, antropologię ciała.
- Umiejętność analizy i syntezy zebranego materiału.
- Umiejętność pracy w grupie.
- Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.
Obowiązki:
- W obszarze badawczym 1. Badania dyskursów o ciele w materiałach wizualnych (film, fotografia, grafika, ilustracja prasowa, okładki czasopism, malarstwo) w latach 1880-1939. 2. Analiza i interpretacja wyników badań. 3. Kwerenda źródeł sekundarnych. 4. Selekcja materiałów do antologii. 5. Uczestnictwo w zebraniach naukowych. Aktywne uczestnictwo w konferencjach naukowych. 7. Śledzenie doniesień naukowych w czasopismach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. 8. Przygotowywanie publikacji naukowych.
- W obszarze dydaktycznym Brak, ze względu na badawczy charakter etatu w ramach grantu OPUS
- W obszarze organizacyjnym 1. Uczestnictwo w zebraniach naukowych, seminariach. 2. Przygotowywanie publikacji naukowych. 3. Aktywne uczestnictwo w konferencjach naukowych. 4. Organizowanie i uczestnictwo w akcjach promocyjnych projektu. 5. Wspieranie doktorantów i uczestników studiów magisterskich.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
ZOBACZ KONIECZNIE
Oferty pracy - Uniwersytet Wrocławski: Adiunkt
- Lokalizacja: Wrocław
- Uczelnia: Uniwersytet Wrocławski
- Wydział: Wydział Nauk Społecznych
- Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczna
- Typ zatrudnienia: pełny etat, umowa o pracę
- Ogłoszenie dodano: 2024-06-21
- Ogłoszenie wygasa: 2024-10-30
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Społeczeństwa Obywatelskiego w Instytucie Politologii, Wydział Nauk Społecznych Konkurs nr 99.2024.ZSO.WNS.AH z dnia 21.06.2024 r. Jednostka organizacyjna: Zakład Społeczeństwa Obywatelskiego, Instytut Politologii Nazwa stanowiska: adiunkt Liczba stanowisk: 1 Informacja o grupie pracowników, w której ma nastąpić zatrudnienie: badawczo-dydaktyczne • W dyscyplinie: nauki o polityce i administracji • w dziedzinie: nauki społeczne Wymiar etatu: pełny Termin składania ofert: do 30 października 2024 r. Termin rozstrzygnięcia konkursu: do 31 stycznia 2025 r. Okres zatrudnienia: od 22 lutego 2025 r., w przypadku pierwszego zatrudnienia na Uniwersytecie Wrocławskim na okres trzech lat. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Oczekiwania:
- Posiadanie co najmniej stopnia doktora nauk społecznych w dyscyplinach nauki o polityce i administracji lub nauki socjologiczne lub nauki prawne lub nauki o komunikacji społecznej i mediach lub psychologia.
- Udokumentowany, znaczący i oryginalny dorobek naukowy w którym kandydat/kandydatka jest autorem lub współautorem, obejmujący publikacje z wykazu czasopism, recenzowanych materiałów z konferencji i wydawnictw znajdujących się na listach MNiSW i MEiN. Preferowany będzie dorobek odpowiadający kierunkom badań realizowanych w jednostce, w której ogłoszony został konkurs: społeczeństwo obywatelskie w XXI wieku (deliberacja, partycypacja, aktywizm); społeczeństwo sieciowe; prawo nowych technologii i AI; humanistyka cyfrowa; przywództwo i zarządzanie; gender & queer studies. Dodatkowymi atutami będą autorstwo lub współautorstwo artykułów w czasopismach z baz Scopus i Web of Science lub monografii/rozdziałów opublikowanych w wydawnictwach o międzynarodowej renomie (II poziom listy polskiego ministerstwa nauki).
- Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć w tym języku, udokumentowane odpowiednim certyfikatem językowym lub doświadczeniem współpracy międzynarodowej, pełnieniem funkcji wymagającej znajomości języka angielskiego lub potwierdzonym doświadczeniem w prowadzeniu zajęć w języku angielskim.
- Znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym prowadzenie dydaktyki.
- Doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych na prowadzenie działalności naukowej lub uczestnictwo w projektach badawczych, jako kierownik lub uczestnik/wykonawca.
- Współpraca z zagranicznymi i krajowymi ośrodkami naukowymi i badawczymi.
- Czynny udział w życiu naukowym, przejawiający się w szczególności w wystąpieniach na konferencjach krajowych i międzynarodowych.
- Doświadczenie w pracach organizacyjnych na rzecz uczelni wyższych.
- Sprecyzowane plany prowadzenia badań i rozwoju naukowego w dyscyplinie nauk o polityce i administracji, pokrywające się z kryteriami ewaluacyjnymi.
- Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w realizacji projektów społecznych we współpracy z administracją publiczną i organizacjami pozarządowymi.
Obowiązki:
- Prowadzenie zajęć dydaktycznych i prac organizacyjnych związanych z realizacją i organizacją procesu dydaktycznego w zakresie i wymiarze przewidzianym dla stanowiska adiunkta zgodnie z aktualnymi, wewnętrznymi aktami normatywnymi Uniwersytetu Wrocławskiego.
- Wykonywanie innych zadań i czynności związanych z realizacją i organizacją procesu dydaktycznego wskazanych przez Dyrektora Instytutu Politologii UWr.
- Prowadzenie badań naukowych w zakresie nauk o polityce i administracji w tym ubieganie się o granty wewnętrzne, krajowe i międzynarodowe, zgodnie z kryteriami ustalonymi przez odpowiednią Radę Dyscypliny.
- Publikacja wyników badań naukowych z afiliacją „Uniwersytet Wrocławski” oraz ich rzetelna dokumentacja za pośrednictwem Biblioteki WNS.
- Aktywny udział w działalności naukowej oraz wydawniczej Instytutu, jak i jej organizowanie.
- Przestrzeganie zapisów prawa autorskiego i praw pokrewnych w działalności dydaktycznej, naukowej i twórczej.
Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie: bazaogloszen.nauka.gov.pl
Książki, które mogą Cię zainteresować
Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!
Mount Everest cały czas rośnie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?